Alkol Seçimine Göre Karakter Analizi – 2. Bölüm

Alkol seçimine göre karakter analizi yazımıza gösterdiğiniz ilgiye kayıtsız kalamadık ve 2. Bölümünü sizler için hazırladık. İçmeyi sevenler çok iyi bilirler ki yaz, kış ayırt etmeksizin alkol kana girdimi bir hararet, bir cesaret, bir sohbet hali alır başını gider. Elbette herkes için alkolün etkisi aynı düzeyde olmuyor. Malum şişede durduğu gibi durmuyor. Sınırlarımızı bilip sapıtmamakta fayda var. Hoş kendi evinizde, ailenizle ya da partneriniz ile beraberseniz ve kadeh sayasınız da yoksa anın tadını çıkaracaksanız kendinizi yıpratmayacak kadar içmeye özen göstermelisiniz. Aksini düşündüğümüzde istifra etmeler, ertesi gün baş ağrıları çekilmez çileye dönüşebilir.

Önerilerden sıyrılıp alkol seçimi ile ilintilediğimiz karakterlere şöyle bir dalalım. Bakalım hangi karakterler kronik olarak ne içiyor ya da hangi alkol hangi karakterin insanını temsil ediyor, analize başlıyoruuuuuuuz.

Tekila: Gençlik ateşidir tekila. Siz hiç 30’un üzerinde birinin 6 shot 9 shot ya da ötesi tekila içtiğine şahitlik ettiniz mi? Yok efendim, olmaz. Tekila 20’lerin hadi bilemedin 30’ların başlangıcının rutini olabilir. İçine ateş topu atar tekila içen insan. Bundandır ki belli bir yaşın üstü 1 shot cila niyetine almaktan öteye geçmez. Yok efendim ben tekiladan başka içki sürmem dilime diyen ise hayatı hızlı yaşar, çabuk çarpılır, düşer, kalkar, kendi kendine mücadele eder. Yıkıntıyı da sever zirveyi de. Net insandır, içme eylemini kafayı bulmak için gerçekleştirir. Bırakın bulsun kafayı, o böyle güzel!

Viski: Alemci sanmayın aksine kadehi ile sessizce dertleşenlerdendir o. Viskisini belli belirsiz koklayarak yudumlar, bardaktaki buzların sesinden keyif alır. Viskinin acısını dağılmamak için çikolatayı da abartmaz. Tadımlık çikolatası, ağır ağır konuşmaları, rahat bir koltuğa yayılan hali ile adeta ağır abidir. İçip de ona buna asılayım diye derdi de yoktur onun. İçer ve efendi gibi hayatına devam eder.

Mojito: Mojito içenler ikiye ayrılır; ismini söyleyebilenler ve ismini söyleyememesine rağmen içenler olarak. İsmini doğru telafuz edip, yaz gecelerini mojito ile keyifli kılanlar hem alkol alayım hem de tadına doyum olmasın diyenlerdir. Mojitocular genellikle tekle yetinir hadi bilemedin ikidir onların sınırı, çünkü dertleri sarhoş olmak değil keyifle bir şeyler içmektir.

Eeee öyleyse fal sepeti ailesinden tüm kadeh sahiplerine; ŞEREFE!