Doğal Yollarla Diş Beyazlatma

Doğal Yollarla Diş Beyazlatma

Dişlerimiz genel olarak beyaz renk şeklinde deniliyor, fakat kişinin kemik rengine bağlı olarak dişlerin farklı renkler alabildiğini de belirtelim. Ne renk olursa olsun herkes dişlerinin bembeyaz olmasını ister. Beyazlatıcılar, ojeler ve çeşitli yöntemler sorununuzu çözmeyebilir. Bu nedenle yapay yollar yerine bu yazımızda doğal yolla diş beyazlatma yöntemleri hakkında bilgi vereceğiz.

  • Limon Suyu – Sirke

Ağzınıza sirke ya da limon suyunu alın ve 2 dakika boyunca çalkalayın. Hem ağzınız temizlenecek hem de dişleriniz beyaz bir görünüme kavuşacaktır. Sirke ve limon suyu diş minesine zarar verebilir, bu nedenle uzun süreli kullanmayınız. Dişleriniz çabuk çürüyebilir.

  • Yemek Tuzu

Bu yöntem birçok kişi tarafından etkili diş beyazlatma olarak bilinmektedir. Tuz, ağızdaki bakterileri bile tamamen ortadan kaldıramaz. Yoğun bir şekilde kullanılırsa beyazlatıcı ve temizleyici bir etki gösterilebilir, uzun süreli kullanımlarda ise etkili olmaz. Diş etinden kaynaklanan ağız kokularını ortadan kaldırır, iltihaplanmayı temizler.

  • Karbonat

En çok tercih edilen diş beyazlatma yöntemidir. Haftalık bazı günler diş fırçası üzerine karbonat sürülerek dişler fırçalanmalıdır. Bu şekilde bir uygulama ile dişlerinizi eskisinden daha beyaz yapabilirsiniz. Bu yöntem doğal bir yöntem olsa da, kalıcı değildir. Fırçalamada karbonat kullanımını bıraktıktan 2 ay sonra dişleriniz eski rengini alabilir.

Bunların yanı sıra; çilek, portakal gibi meyveler ile lifli ürünler dişlerin beyazlamasına yardımcı olabilmektedir.