Doğru Ayakkabıyı Bulabiliyor Musunuz?

Sadece ihtiyaçtan dolayı giymediğimiz ayakkabıların, günümüzde şıklığımızı tamamlayan bir aksesuar olduğunu söylemek yanlış olmaz. Bu nedenle itiraf etmeliyiz ki biz kadınlar, genellikle bir ayakkabıyı rahat edemesek de güzelliği için alıyoruz. Yaptığımız bu hata aslında sadece rahatımızı etkilemiyor, ayak sağlımızı da doğrudan etkiliyor. Bundan dolayı ayakkabı alırken biraz daha dikkatli olmamızda fayda var.

AYAKKABI ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

  • Doğru Numara Ayakkabı Alın

Ayakkabını numarasını bilmeyen bayan yoktur, ancak ayakkabı rahatsızlık verdiği halde şıklığı bozulmasın diye yanlış ayakkabı alan bayan sayısı oldukça fazladır. İçine zorla soktuğumuz ayaklarımız, yürürken bir anda ayakkabının içinden çıkıverir. Acı çekerek ayakkabı giyeceğimize doğru numaralı ayakkabıları almaya dikkat etmeliyiz.

  • Doğru Duruş Önemli

Doğru ayakkabı numarasına sahip bir ayakkabı aldınız, ancak ayakkabının ayağınızda duruşu da bir o adar önemli. Bu duruma örnek verecek olursak; uzun süredir moda olan bootieler, bileğiniz inceyse bilek kısmından bolluk yapar ve bu da hiç hoş bir görüntü oluşturmaz. Sadece bu değil, kapanmayan ayakkabı fermuarı da şıklığınızı mahvetmeye yetebilir. Bu nedenle ayakkabının numarası kadar nasıl durduğuna da dikkat etmenizde yarar var.

  • Kullanım Amacı

Ne için ayakkabı alacağınızı, alacağınız ayakkabıyı nerede giyeceğinizi belirlemenizde fayda var. Örneğin günlük hayatınızda sürekli olarak kullanacağınız rahat bir ayakkabı mı, yoksa özel davet için yüksek topuklu bir stiletto mu?

  • Bütçeye Uygunluk

Bütçenizi bilerek alışverişe çıkmalısınız. Kaliteli bir ayakkabı uygun fiyata olmayabilir, ancak diğer sudan ucuz ayakkabılara oranla daha uzun ömürlü ve sağlıklı olur. Ucuza kesinlikle kaçmayın. Sağlığınızdan ve rahatınızdan olmayın, kaliteli ayakkabılara yatırım yapmak akıllı bir kadın olduğunuzu gösterir.