Fetiş Fanteziler

Fetişizm kelimesini pek çok kez işitmişsinizdir. Fetişizm dendiğinde şüphesiz ki ilk akla gelen ve en aşina olunan ayak fetişizmi olarak karşımıza çıkıyor. Oysa farklı fetiş yaklaşımlar da yok değil. Öncelikle fetiş yaklaşımların açıklamasına ardından da bir nebze derinlerine yol alacağız. Fetiş kelimesinin cinsel anlamdaki açılımına baktığımızda cinsel olmayan bir organ, nesne ya da duruma tahrik olma düzeyinde ilgi duymaktır. Bu şekilde ifade ettiğimizde zihninizde konu netleşmemiş olabilir; birkaç fetiş fantezisi ile konuyu örneklendirelim. Örneğin: ağlayan bir karşı cinse cinsel arzu duyma, buradaki cinsel istekliliğin tamamen ağlama durumuna karşı olması esas olandır. Bir diğer fetişizm ise saça duyulan ilgi, saç ile tahrik olma olarak karşımıza çıkıyor.

Özellikle ‘90’lı yılların çocukları çok iyi bilirler telefon sapıklığını… Birçok kişi yalnızca komiklik olsun diye nefes sesi dinletmiş olsa da bunun da fetiş bir fantezi olduğunu söylesek sizi hayal kırıklığına uğratmış olmayız diye düşünüyoruz. Günümüzde de telefon seksi olarak bilinen aktivite aslında fetiş fantezilerinden sadece bir tanesi. Elbette bu kadarla sınırlı da değil. Dışkıdan, kandan, acıdan, sevişen çiftleri izlemekten haz almak gibi farklı fetiş fanteziler de mevcut.

Cinsel hayatınızda bu tip fantezilerin olmaması karşınıza çıkacak kişinin de fetiş fantezileri olmayacağı garantisini vermiyor. Bu sebeple bireyin cinsel sınırlarını belirlemesi ilişkideki konumu ve hatta cinsel anlamdaki mutluluğunu belirliyor. Unutmamanız gereken bir diğer önemli konu ise; partnerinize oldukça derin duygular besliyor olabilirsiniz ancak bu durum tüm beklentilerini karşılamanıza yönelik bir zorunluluk oluşturmaz. Aksine ilişki içerisinde sizin de istek ve beklentileriniz olabilir dolayısıyla karşılıklı sınırları belirlemek ve dengeli olmak mutlu bir cinsel hayatın kapılarını açmak anlamına gelecektir. Hoşlanmadığınız bir fantezinin esiri olmayın, unutmayın cinsellik çoğalmak için değil ise odağından uzaklaşmamalı ve hazdan mahrum kalmamalısınız.

Önüne geçemediğiniz fantezilerin esiri olup ilişkinizin devamlılığı konusunda sorun yaşıyorsanız muhakkak bir uzmandan destek almalısınız. Cinsellik tek taraflı gündem maddeleri oluşturmaz; ilişkinizi etkilediği düzeyde uzman desteği alarak düzenli bir seks hayatı için doğru adımları atabilirsiniz.