Kadınlar Gününe Özel Burçlara Göre Kadınların Özellikleri

8 Mart Dünya Kadınlar günü geldi çattı. Annelerimiz, eşlerimiz, kızlarımız… Her biri bizim için çok değerli. Tüm kadınlar başımızın tacı. Peki burçlara göre kadınların özelliklerini çok daha yakından tanımaya ne dersiniz?

Koç Kadını

Koç kadınları çok bağımsız ve başına buyruk kadınlardır. Her zaman kendi yollarını kendileri çizmek ister, burunlarının dikine giderler. Hem hırslı hem de iyimser olabilen nadir insanlardandır Koç kadınları. Amaçlarına ulaşıncaya kadar asla pes etmezler. Bazen çabuk sinirlenseler de gönüllerini almak kolaydır. Koç kadınları etrafındaki kişilerin onların düşüncelerine saygı duymasını ister ve başarılı olmak için ne gerekirse yaparlar.

Boğa Kadını

Boğa kadınları iç güdülerinin gücüyle bilinirler. Her durumda iç güdüleri onlara ne yapılması gerektiğini söyler bu yüzden çok soğukkanlı ve sakin olmayı başarırlar. Zorluklarla başa çıkmada üstlerine yoktur ve diğer insanların onları kışkırtmasına bile aldırmadan problemleri göğüslerler. Kontrol mekanizmaları da oldukça güçlüdür. Etraflarındaki kişileri kolayca kontrol eder hizaya sokarlar.
İkizler Kadınları

İkizler kadını zekasıyla tanınır. Keskin zekaları ile her konuda pratik çözümler üretebilir ve size hiç aklınıza gelmeyen cevapları verebilirler. İletişim yetenekleri çok yüksektir. Bu yüzden her ortama ve her şarta kolayca uyum sağlayabilirler. Her zaman yeni fikirler ve projeler üretirler. Zihinleri üretmeden duramaz. İkizler kadınlarının bir diğer özelliği de yollarını kaybettiklerinde tekrar yönlerini tayin edebilmedir. Asla kaybolmazlar.

Yengeç Kadını

Yengeç kadınları ailesine düşkün ve anaç kadınlardır. Çocuklarını çok severler ve etraflarındaki diğer herkese de kendi çocuklarıymışçasına sevgi dolu davranırlar. Onları mutlu etmek kolaydır. Küçük şeylerden mutlu olmayı bilirler. Yengeç kadınları bazen fazla endişeli, korumacı ve duygusal olabilirler ama bunun size olan sevgilerinden olduğundan emin olabilirsiniz. Yengeç kadını evindeki eksikleri tamamlamada bir numaradır.

Aslan Kadını

Aslan kadınları oldukça insancıl ve aynı zamanda da olağanüstü kadınlardır. Fiziksel görünüşlerine çok özen gösterirler. Onların yanında bulunduğunuzda enerjilerinin sizi de sardığını hemen hissedersiniz. Cömert ve sempatik doğalarıyla bilinen Aslan kadınları duygularını gizlemede de çok başarılıdır. Sadece kendi istediğinde gerçek duygularını ortaya serer. Güçlü kadın figürleri sıklıkla Aslan burcundan çıkar.

Başak Kadını

Başak kadınları inanılmaz derecede sistematik bir beyne sahiptir. Her şeyi düzenler ve sürekli planlar yaparlar. Planlarına uyulmamasından nefret ederler. Düzenin bozulmasından hoşlanmazlar. Bu düzeni sayesinde hayatta her zaman titiz kişiler olarak bilinen Başak kadınları aynı zamanda bu sebeple çok da başarılı olurlar. Onların doğalarında düzen ve ilerleme vardır. Hiçbir engelin önlerinde durmasına izin vermez, engeli aşmak için de plan yaparlar.

Terazi Kadını

Terazi kadınları çok beceriklidir. Pratik zekalarıyla tanınan Terazi kadınlarının hiçbir zaman yolda kalmadığını ya da problemler nedeniyle işlerini ertelemediğini fark edebilirsiniz. Çünkü pratik zekaları onların yanındadır. Her zaman bir stratejileri vardır. Günü kurtarır ve etraflarındaki kişilerin de problemsiz bir hayat yaşamasını sağlarlar. Onların etrafında olmak bir ayrıcalık ve konfor sebebidir, diyebiliriz.

Akrep Kadını

Akrep kadınları asla tam olarak anlayamayacağınız kadınlardır. Onun etrafındayken kendinizi sürekli şifre kırıyormuş ya da yapboz yapıyormuş gibi hissetmeniz doğaldır. Akrep kadınlarının gizemli doğaları insanları kendine çeker. İş yerinde de başarı getiren bu gizemlilik özellikleri Akrep kadınlarının kariyerlerinde üstün başarı göstermesini sağlar. Yaratıcı düşünme biçimine sahiptirler ve yeniliklere aşıktırlar.
Yay Kadını

Yay kadınları doğuştan dinamik ve haraketli kadınlardır. Sürekli aktiftirler. Pasif hayat onlara göre değildir. Her zaman perspektiflerini genişletmek ister ve yeni bir aktiviteye başlarlar. Duyguları çok yoğun olan Yay kadınları duygularını içinde yaşar. Sevdikleri alanlarda oldukça motive şevklidirler. Hayal kurmayı severler. Hayat döngüsünün içine hapsolmak değil hayat döngüsünün içine girip akışa kapılmak onların hayat amacıdır.

Oğlak Kadını

Oğlak kadınları kariyer ve iş odaklıdır. İnanılmaz derecede çalışkan, üretken ve aktiftir. Oğlak kadınlarının zihni geleceğe dönük olarak çalışır. İnsan ilişkileri kuvvetlidir. Her zaman yönetici konumunda yer alır, hemen hemen her yerde lider pozisyonuna geçerler. Hırsları onları başarıya taşıyan en önemli etmenlerden bir diğerdir. Zaferin tadını almak için ne gerekiyorsa yapmaya hazırdırlar.

Kova Kadını

Kova kadınları tahmin edilmesi zor kadınlardır. Belirsiz doğaları nedeniyle farklı alanlarda çalışmalar yapmaya bayılırlar. Kova kadınları aynı zamanda çok da açık görüşlüdürler. Onların fikirlerine aykırı gelen kişilere asla karşı çıkmazlar. Zıtlıkları öğrenmeyi ve zıtlıklardan beslenmeyi severler. Kova kadınlarının görev odaklı yapıları ve belirsiz duygu durumları onları en zorlu kadınlardan biri haline getirir.

Balık Kadını

Balık kadınları bilgeliğin ve aydınlanmanın kadınlarıdır. Balık kadınları inanılmaz derecede yardım sever bir doğaya sahiptirler, ayrıca düşmanlarına bile yardım edecek kadar da naiftirler. Kolayca kırgınlıklarını unutur, kızdıkları kişileri hemen affederler. Koruma ve korunma içgüdüleri sayesinde kendilerini ve sevdiklerini bir fanusun içine almak isterler. Kendi isteklerinden ve düşüncelerinden ise asla vazgeçmezler.
Tüm kadınların kadınlar günü kutlu olsun!