Sabırlı Olmak Mı İstiyorsunuz?

Sabır başarının anahtarıdır diyebiliriz. Sabır; şartların zorlaştığı zamanlarda cesareti ve özgüveni kaybetmeme duygusu olarak adlandırılmaktadır. Sabırlı olmak genel anlamda zordur, ancak devasa işler başarmış kişiler için başarıya ulaşmanın en önemli yollarından birisi de sabırlı olabilmektir. Sabreden bir kişi düşüncesizlikle ve ani atılmış adımların önüne geçer. Karşısındaki seçenekleri değerlendirebilmek için zaman ister. Sabırlı olmak öğrenilebilir bir davranış mı, sabırlı olmayı nasıl öğrenebiliriz?

Başarmak İçin Kendinize Güvenin

Başarısız olma ihtimalinden daha az korkmak ya da hiç korkmamak istiyorsanız; hedefinizin üstesinden gelebileceğinizden emin olmalısınız. Bir işi başarabileceğinizi düşünmeyin, başaracağınızdan emin olun!

Mutluluğun Tek Yolu Hedefe Ulaşmak Değildir

Hedefiniz her ne olursa olsun mutluluğunuzun bütünlüğünü oluşturamaz. Bunu sürekli olarak hatırlayın ve içinizdeki acelecilik hissini yatıştırın.

Tek Seferde Tek Adım

Görevlerinizi küçük parçalara ayırmaya çalışın. İşlerinizi günlük yapmanız o günkü işe daha iyi odaklanmanıza yardımcı olur. Gün gün ilerlersiniz, ancak hedefinize bir anda ulaşıverirsiniz.

Hoşlandığınız şeylerle meşgul olurken zaman su gibi akıp geçer, acı çekerken ya da sıkılırken zaman geçmek bilmez. Aleyhinize olan bu durumu lehinize çevirmek istiyorsanız; kendinizi o an yaptığınız işe bütünüyle vermelisiniz. Her şeyi yaptıktan sonra beklemeyi aktif bir şekilde yapabilir, sonuca odaklanmanıza engel olmalısınız. Hedefe ulaştığınızda alacağınız keyfi gözlerinizin önüne getirin. Sizce sabırlı olmanın tam zamanı değil mi?

Çok sevgilerimle