Yüzünüze Uygun Kaş Modelleri

Yüz Şekline Göre Kaş Modelleri

Birçok kadının yüz kısmında en az ilgilendiği alanlar kaşlarıdır. Doğal görünümleri seven kadınların sayısı azımsanmayacak derecede fazla. Yüz şekline göre kaş modelleri hakkında bilgi sahibi olarak kaşlarınızı ayarlayabilir ve daha mükemmel görünüm oluşturabilirsiniz. Ama şunu da unutmayın; kaşlarınız doğallıktan ne kadar çok uzaklaşırsa o kadar çekicilikten uzak olur.

Oval Yüz

Yüzünüzün oval olması, makyaj konusunda ciddi avantaj sağlar. Düz kaş modellerini şekillendirebilmeniz mümkün. Oval yüzde en hoş görünen kaş modeli ise hafif kavisli kaşlar.

Yuvarlak Yüz

Yuvarlak bir yüze sahipseniz çok fazla şekilde vermekten kaçının. Yuvarlak kaşlar yüzünüzü daha da yuvarlak gösterir. Bundan dolayı kavisli kaş modeli yuvarlak yüzlerde çok hoş durur.

Kalp Yüz

Yüzü kalp şeklinde olanlar ise köşeli kaş modellerinden kaçınarak yuvarlak hatlı kaş modellerine yönelmeli. Yüz hattınızı daha ön plana çıkaran model köşeli kaş modelleridir. Çeneniz daha sivri görünür.

Kare Yüz

Yüzünüz kare şeklindeyse kaşlarınızı fazla inceltmeyin. Kalın kaş modelleri her zaman kare yüz için daha iyi. Kaş şekliniz hafif yuvarlak olabilir, fakat asla tamamen yuvarlak olmamalı. Kavisli ve hafif yuvarlak kaş modelleri tercih edilebilir.

Uzun Yüz

Uzun bir yüze sahipseniz kavisli kaş modellerinden uzaklaşın. Kavisli kaş modelleri yüzünüzün uzunluğuna vurgu yapar, olduğundan daha fazla uzun gösterir. Yüzünüzü daha kısa ya da orantılı göstermek için düz kaş modellerini tercih edebilirsiniz.