Mars Koç Burcuna Geçiyor

28 Ocak Cumartesi günü Mars Koç burcuna geçti. Mars’ın Koç burcuna geçmesiyle güç, tutku, girişimcilik ruhu, öfke ve ani tepkiler gibi Mars gezegeni özellikleri de ön plana çıkıyor çünkü Koç burcunun yönetici gezegeni zaten Mars. Peki Mars’ın kendi burcu olan Koç’a geçmesiyle hayatımızda bu hafta neler olacak?

Mars’ın Zodyak burçlarının ilki olan Koç’a geçmesiyle yenilikler dönemi başlıyor. Bu dönemde hepimizin içindeki girişimcilik ruhu ön plana çıkacak ve bir süredir beklediğimiz şeyleri yapma günü bulacağız. Girişimciliğin sonuçları belli değildir ancak her zaman bir yerden başlamak, risk almak gerekir. Bu dönemde çocuklar gibi sabırsız ve aceleci olmamız da olası. Çünkü Koç yönetici gezegeni Mars ile birlikte bizi harekete geçmeye çağırıyor.

Mars’ın Koç burcuna geçişi ile Koç burcunun evindeki konuların ortaya çıkacağını söyleyebiliriz. Koç burcunun evinde, bir konunun gündeme gelmesi, kendiniz ya da bir başkası için gireceğiniz maddi ya da manevi bir savaş, bir amacın devam ettirilmesi, bir projeye, işe, diyete ya da kursa – eğitime başlama konuları var. Bu konuların bu dönemde karşınıza sık sık çıkmasını bekleyebilir, ona göre davranabilirsiniz.

Mars’ın Koç burcuna geçmesi aslında hepimizin içine serpilen tembellik duygusunun önüne geçecek. İstediğimiz şeyleri elde etmek için hiç olmadığı kadar çok çalışacağız. Eğer yapmanız gereken bir iş varsa ve şimdiye kadar tamamlayamadıysanız bu hafta Koç ve Mars’ın enerjisi ile o işleri mutlaka tamamlayacağınızı söyleyebiliriz. Ayrıca Mars’ın Koç burcuna geçmesiyle gizli kalmış tüm sırlar da açığa çıkacak. Eğer bu sırları duymaya hazır hissetmiyorsanız şimdiden hazırlanmaya başlamanız gerekli.

Bu dönemde içinizdeki ses “haydi durma başla ve endişe etmene gerek yok” diye fısıldayacak. Bu sesi duyduğunuzda motive olmanız sizin yararınıza olacak ama hiçbir şeye balıklama dalmayın çünkü sonra üzülen siz olursunuz.
Son olarak Koç’un savaşçı burç olduğunu da söylemekte yarar var. Bu geçişle birlikte bir savaşçı kadar güçlü olacaksınız. Bu gücü olumlu anlamda kullanmalısınız ancak öfkelenmemeye ya da ani tepkiler vermemeye de dikkat etmenizde yarar olacak. Koç’un gücü ve Mars’ın motivasyonu ile oldukça verimli bir dönem sizleri bekliyor. İçinizdeki sese güvenin ve işlere kolları sıvayın.