Merkür Gerilemesi ve Etkileri

Bu hafta sonunda Merkür, Yay burcunda 13 derecelik açı ile gerilemeye başlıyor. Peki, Merkür gerilemesi hayatımızı nasıl etkileyecek?

Merkür gerilemesi 17 Kasım’da başlıyor ve 8 Aralık’a kadar da peşimizi bırakmıyor diyebiliriz. Merkür’ün gerileme hareketine başladığı dönemde hava durumunun ulaşım ve iletişim araçlarını kötü yönde etkilediğine şahit olacağız. Telefonlar ve bilgisayarlar bu dönemde en yakın arkadaşlarınız olamayacak. Bazı ürünlerin piyasan toplatıldığına şahit olacağız. Planlar alt üst olacak ve yeniden düzenlenmeleri gerekecek.

Bunların hiç biri aslında alışkın olmadığımız farklı şeyler ya da olağanüstü durumlar değil, hepsi günlük hayatın içindeki problemler. Ama Merkür bu dönemde bu problemlerin biraz daha büyümesine neden oluyor, böylece problemler sadece küçük alanlarda etkili olmuyor aynı zamanda büyük şehirleri ve şehir halkını da etkiliyor.

Bundan kısa süre önce gezegensel enerjilerin etkisiyle ortaya çıkan kaotik durumlar Merkür gerilemesi nedeniyle işlerin çığırından çıkmasına neden olacak. Bu süreçte tüm burçların çok daha sakin ve soğukkanlı olması gerekiyor. Merkür Gerilemesi 8 Aralık’ta bitse bile yıl sonuna kadar bizi etkileyecek, unutmayın.

Bu dönemde problem üstümüze çullanırken biz de tabii ki kendimizi Merkür gerilemesinin olumsuz etkilerine bırakacak değiliz. Bu dönemde yapmamız gereken en önemli şey problemler çıkacağını anladığımızda önceden önlem almak ya da problemler çıktığında hemen gerekli çözümleri üretmek olacak.

Bu sayede Merkür gerilemesinin olumsuz etkilerini en hafif şekilde atlatabiliriz. Merkür gerilemesi Yay Burcu’nda gerçekleştiği için bu dönemde olumsuzluklardan en çok etkilenen alanın medya, internet, bilgisayarlar, trenler, otobüsler, arabalar ve uçaklar olacak diyebiliriz. Yani kısacası bu Merkür gerilemesi olumsuz etkilerini en çok ulaşım ve iletişim araçları üzerinde gösterecek. Bu dönemde çoğumuzun bağlı olduğu internet ağlarında sorunlar çıkabilir ve ulaşım araçlarında ertelemeler söz konusu olabilir.

Bu dönem için her zaman A planımızın yanına bir de B planı oluşturmalıyız. Bu durumda Merkür A planımızı boşa çıkartacak olursa hemen B planına geçiş yapabiliriz. Bu dönemde karşımıza çıkacak hava durumu problemleri için de her zaman tedbirli olmalı ve yağışa karşı yanımızda şemsiye bulundurmalı ve soğuk hava dalgalarına karşı kalın giyinmeliyiz.

Bu dönemin en büyük özelliği Merkür ile en küçük problemlerin bile büyümesidir bunu unutmayın ve büyük problemler ortaya çıktığında aslında bu problemlerin basit çözümleri olabileceğini aklınızda tutun. Paniğe kapılıp da problemleri içinden çıkılmaz hale getirmemelisiniz.