Satürn Oğlak Burcuna Geçiş Yapıyor – Hesaplaşma Dönemi Başlıyor

20 Aralık sabahında Oğlak burcuna geçiş yapan Satürn hayatımızı etkisi almaya başladı. Peki, Oğlak burcuna geçiş yapan Satürn bizi nasıl etkileyecek?

Satürn’ün Oğlak burcuna geçiş yapması ile hayatımızda kurallar, pozisyon ve kimliğimiz ile olgunluk kavramları öne çıkacak. Ayrıca Oğlak enerji üç yıllık sürede ilk kez hayatımızda bu derece baskın konum oynayacağı için çok önemli bir sürece girmiş bulunuyoruz diyebiliriz.

Bu süreçte Satürn’ün Oğlak burcuna geçtiğini çok net bir şekilde hayatımızda hissedeceğiz çünkü Oğlak enerjisi hayatımızın her alanında kendini gösterecek. Önümüzdeki günler boş durmak için değil çalışmak, tasarruf yapmak ve olgunlaşmak için uygun bir zaman dilimi olacak.

Oğlak burcunun Toprak Burçları arasında en güçlülerden biri olduğunu da unutmamalısınız. Oğlak enerjisi sizi çok daha dikkatli kılacak ve başarıya yaklaştıracak. Toprak enerjisinin artması ektiklerimizi biçeceğimiz anlamına gelir. Bu yüzden geçmişten gelen emeklerimizin karşılığını da alacağız diyebiliriz. Artık somut sonuçlar elde edecek, yaptıklarınızın karşılığını alacaksınız ama bu da hiç kolay ve rahat olmayacak.

Satürn’ün Oğlak burcuna geçtiği dönemde yapmanız gereken en önemli şey hangi alanda olursa olsun çalışmak olacak. Eğitim sürecinde olanların sınavları ve dersleri için, kariyer sahibi olanların iş yerlerindeki başarıları için çalışması çok önemli. Hiçbir şey yapmasanız bile yapmanız gerekenleri halletmek için çalışabilir veya planlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Bu haftanın ve önümüzdeki dönemde Satürn’ün etkili olacağı sürecin ana teması çalışmak, başarmak ve daha fazlasını planlamak olacak. Bir hayali ya da planı sıfırdan dahi kurabilirsiniz. Ancak her zaman disiplinli olmanız, kurallara uymanız ve sınırlarınızı bilmeniz gerekiyor.

Sorumluluklarınızı ihmal etmeyin, çabalamaya devam edin ve asla yılmayın. Bu süreçte korkularınız ve endişeleriniz ortaya çıkabilir. Kendinizi baskı altında da hissedebilirsiniz ama yola devam etmelisiniz çünkü Oğlak enerjisi tüm bunların sonunda size çok büyük bir ödül verecek.

Oğlak burcuna geçerek hayatımızda gerçek sonuçlar almamıza yardımcı olacak olan Satürn aynı zamanda gerçekleri önümüze sunacak. Satürn’ün Oğlak burcuna geçişi 2017 yılının sonuna denk geldiği için aslında bizi bir hesaplaşma dönemine sokacak da diyebiliriz. Hem başardıklarınızın hem de göz ardı ettiklerinizin sonucunu göreceksiniz.

Aile, aile hayatı ve gelenekler ile görenekler de bu süreçte önem kazanacak. Her türlü ikili ilişkide kuralların dışına çıkmamaya çalışmanız yararınıza olacak. Sabırlı ve azimli olmanız da çok önemli. Satürn sizi pek çok teste tabi tutacak ama dağın zirvesine ulaştığınızda elde edeceğiniz tatmin duygusu hiçbir şeyle değişilmez.