02.01.2016 Gökyüzü Mesajları (Derin Yolculuk)

Bugün Satürn günü ve Satürnün Venüs ile kavuşum olduğunu hatırlarsak, bugün ilişki cephesinde sorumluluk bilinciyle ve ayaklarımızı yere daha sağlam basarak hareket etme günü! Ay terazide seyrediyor ve aslında havada uyumlu bir enerji söz konusu! Bizim buradaki içsel netliğimizi sağlayabilmemiz önemli! Terazide enerji dağılmaya meyillidir. İlk aklımıza gelen, en doğru olandır!

Günün ilk dakikalarında( 00:04 ) Ay- Uranüs karşıtı söz konusuydu! Uranüs terazideki Ayı elektrik enerjisiyle yükledi! ‘’ İçimdeki sen mi yoksa ben mi? ‘’ rüzgarları esti, estirildi. Onu nereye koyduğumuz ve kendimizi nerede bulduğumuz… Sınırlar koyup bunların önünü ardını kendimize sorduğumuz… Az bir zaman sonra( 01:06 ) buna Ay- Pluto karesi eklendi! Karanlık bizi köşeye sıkıştırdı ve bize içinde bulunduğumuz ilişkilere ne kadar kendimizi katabildiğimizi sorgulattı! Terazi teması olan uyum ve bastırılmış duygular sorgulandı, sorgulatıldı! Ne kadar saygı duyduğumuz ve ne kadar saygın durduğumuz! Sabah saatlerine doğru( 04:20 ) Merkür oğlaktaki sorumluluk ve disiplin diyen yolculuğunu şimdilik tamamlayarak yüksek ve ani bir zekaya sahip kovaya geçti! Yaratıcılığımız artar! Bir anda aklınıza gelenleri dikkate alın! Güne bu etkiler ışığında uyandık! Akşam saatlerinde( 17:18 ) Ay- Venüs yarı karesi gündeme geliyor! Yakın ilişkiler cephesinde sınavlar içindeyiz! Uyum ve denge, bu anlamda iletişim önemli! Venüs yayda; bununla birlikte Jüpiter başakta, Merkürün kovaya geçmesiyle bizden istenen ilişkideki emeğin ve gelişimin anlamını çözümlemek! Kendimizi sürprizlere açabilmek! İnsani doğamızı ilişkimize katabilmek!

Gün titreşimi içsel bir büyüme eşiğinde olduğumuzdan bahsediyor! Yaşam krizleri değişimin vaktinin gelmiş olduğunun göstergesidir ve bunu anlayarak direncin ötesine geçebilmek önemlidir. Yaşam bizden daha yukarıdan görüp daha aşağıya inip oradakini yukarıya çıkarabilmemizi isteyecektir. O zaman parçalar yerini bulur ve yaşam resmi tamamlanmaya doğru açılır. Rehber kartımız da yaşam sorumluluğuyla bilinçlenmenin ve öğrenmenin öneminden bahsediyor. Vicdan temasının farkına varmak! Yaşam bize hep öğretmenler gönderir ve bazen onlar tedbil-i kıyafetle karşımıza çıkarlar. Olanı anlamak ve böylelikle cevabı bularak yolun ışığını yakmak gerek! Bizi yarına götürecek olan budur! Şimdilik bu!

Sizi seviyorum,

Hüseyin Akdağ