06.01.2016 Gökyüzü Mesajları (Olgunlaşmak)

Bugün Merkür günü ve Merkür kova burcunda retro (geri hareket)! Merkür geri falan gitmiyor tabii, böyle bir şey imkansız! Biz sadece dünyadan baktığımızda onu geri gidiyormuş gibi görüyoruz! Astroloji ile astronomiyi birbirinden ayıran budur! Astronomi uzaydan bakar, astroloji ise dünyadan! Astronomide her gezegen etkilenen ya da etkileyen olabilir! Astrolojide etkilenen unsur dünyadır ve merkezde o vardır. Abartıp astronomi köpek, astroloji kedi ruhu taşıyor da diyebiliriz! Astronomi nesnel, astroloji nispeten daha öznel verileri göz önünde bulundurur. Astroloji, astronominin insan vurgusu kazanmış sanatsal bir dışavurumudur. Ruha ve zamana açılan arketipsel bir köprüdür. Bugün işaretleri görmek, içeridekini dışarı çıkarabilecek o gücün aktif olarak yaşamın içine aktığının farkına varabilmek önemli! Gün titreşimi bizden sınırları aşmamızı istiyor! Dışarıdakini içeriden alıp da dışarıya çıkarmamızı ve içeridekini dışarıdan alıp içeriye katmamızı! Cesur olmak! Rehber kartımız ‘’imparator’’ da bunu destekliyor! Düzen kurmak! Bir yerden başlamak! Yolun seni dilediğin yere götürmesi için iş, yola çıkmaktır! Şimdilik bu!

 

Ay- Merkür Sekstil (03:11) İfadenin ve aklın yarını yaratan gücü! Ne kadar derinden beslenirse o kadar ileriye yol alır!

 

Ay- Güneş Yarı Kare (03:24) Yaşamı ciddiye alarak onu bir bütün olarak görmek! Nereden geldik, nereye doğru gitme arzusu içindeyiz  ve bunun anlamı nedir?

 

Ay- Pluto Yarı Kare (03:34) Karanlığının ışığını yaktığında kendini hak eder insan! Güç, sınırsız ve sonsuz! İnsanı yaşatacak olan kalemi insan olup yaşatmaktır! Ruhun sesini duy ve onun ışığında yol al!

 

Güneş- Jüpiter Üçgen (05:35) İçindeki çocuğun yaşam yolculuğunun ışığıyla buluşması! Büyüyen ve genişleyen! Bilge kalem olup yazabilen! Bunun sorumluluğunu taşıyabilen!

6-14 Ocak( yaklaşan ) / 14 Ocak( kesin ) / 14-20 Ocak( ayrılan )

 

Ay-Venüs Kavuşum (05:43) İçsel havuzundan renkli taşlar çıkarıp bu taşlarla yaşamı renklendirmek! Hayal ettiğin her neyse ona açılan kapıların farkına varabilmek!

 

Ay- Uranüs Seskikuadrat (06:16) Benliğin oluşumu! İnsanın kendini açığa çıkarışı! Cevherin uyanışı!

 

Ay Yayda (08:55) Gerilim ve öfkenin yerini anlayış ve sevgi alıyor! İçimizdeki seyyah yolu buluyor ve bu yol bizi yarının ışığına götürüyor! Şimdi keşif zamanı! Renkler bize yarının sırlarını anlatıyor!

 

Ay- Neptün Kare (10:15) Hayaller, korkular, kaygılar ve endişelerin ötesinde olan gerçekliğin sesini duymak ve ona doğru emin adımlarla yürüyor olmak!

 

Ay- Satürn Kavuşum (12:16) Özgürlüğe açılan kapının farkında olmak! Bizi korkutan şeyin ötesine geçebilecek cesareti uyandırmak! Kendi derinliklerindeki gücün ışığını yakmak! Yaşamda olma sorumluluğunu almak ve buradaki ilerleyişimizi sağlamak!

 

Merkür Kovada Retro (15:06) Özgür aklın kendini büyütüş serüveni! İçeride olan, içeride olanın tamamlanışını sağladığında, dışarıda olan, içerideki tamlığın ışığını yansıtacak ve aklın ışığı, yarındaki bugün ışığını taşıyacaktı. Şimdi içeride olana yoğunlaşılmalı ve esen rüzgarların sesi duyulmalıydı!

Sizi seviyorum,

Hüseyin Akdağ