10.09.2015 Gökyüzü Mesajları (Karanlık ve Işığın Aşkı)

Gün Enerjisi ( Numeroloji ) : 18 / 9

Günün Rehber Kartı ( Taroloji ) : İmparator

Güneş : Başak

Ay : Aslan

Gün Yöneticisi : Jüpiter

Bugün gün titreşimi bizi zorlayabilecek sorumlulukların varlığından söz ediyor ve bunun üstesinden gelmek, yaşamda yapma ihtiyacında olduklarımızın önceliğinin ne olduğunu belirlemekten geçiyor. Şimdi ne yapmalı, neyin farkına varmalı, değişimi önce kendi içimizde başlatacak olan nedir? İstediğimiz  nedir, bunun anlamı nedir ve o, ne ile uyum içinde kendi varlığını yaşamsal döngüde gösterebilir? Olduğumuz olur, bu kesin! O zaman ne olduğumuz ve bunu nasıl ortaya koyduğumuz önemlidir. İnsanı insan yapan, söz ve davranışındaki asalettir.

Bugün rehber kartımızın ‘’imparator’’ olduğunu görüyoruz ve bu kart bize ihtiyacımız olanın, yaşam akışında ipleri elimizde tutmak olduğunu söylüyor. Bilin ki her şeyin üstesinden gelinebilir; bununla birlikte bunu yapacak olan, henüz ölmeden ölümü kabul edip üzerine toprağı attırmış olan değil, güneşin doğacağını bilme halinde, karanlığın o en çöktüğü seher vaktinde, doğuşu var edebilmiş olanın kendisidir.

Bizim farkımız, yaratıcının yüreğindeki ışıkla dünyadaki varlığımızdır ve o yaratıcı biziz, bu kesin! Ondan gelip ona gitmekteyiz, o zaman onu bilip onda doğabilmeli ve bu doğumu ışığına kavuşturabilmeliyiz. Yaşam, ölümden ayrı bir yol değildir; yaşam, ölmeden ölenin, doğarak ölümsüzlüğü bulduğu bir nehirdir. Ölen, korku ve öfkesinde ölür ve doğan, güven ve sevgisinde doğar, bunlar kesin!

Bugün Ay, aslanda; karanlık, ışığını yakıyor. Ay dişidir, aslan bizi eril olan Güneşe götürür. Ay ve Güneş sahnede buluşuyor. Ay gizemlidir. Güneş parlaktır ve o her daim kendine açılan kapıları buldurur. Bugün batın olan, zahirde ışığını yakıyor. Saklı olanlar gün yüzüne çıkıyor. Herkes her şeyi biliyor ve kaçan, kaçtığıyla yüzleşiyor, emin olun ki böyledir. O yüzden, kaçtığınız ne varsa karşısına dikilin ve ona ‘’ Işığın, görmen için yeterlidir. ‘’ deyin ve çekilin, görecektir, tıpkı o an görüp özde olanı fark ettiğimiz gibi!

Hiçbir şey göründüğü gibi değildir. Bizim önce yüreğimizde her cana yer açıp yaşamı o yüreğe sığdırabilmemiz gerekir. O zaman yürek kelam eder ve bu kelam, resim yapar. O resimde ışık vardır ve o ışık, yarından bugüne sevgi olur akar. İşte bunu sadece insan yapar ve insanlaşmak önemlidir. İnsan korkan, öfkelenen ve kaçan değildir. O bilir ve bilen bildiğiyle kili, kumu uyandırabilir. Bunlar önemlidir.

Gün yöneticisinin Jüpiter olduğunu görüyoruz. Jüpiter, derin bilgelik ve anlayış gezegenidir. Bilgelik, bilginin ötesindeki biliş olma ve burada, özde bütün olup akma halidir. Her şey bize dillenir ve bizde dinlenir ve biz, her şey olup dillendiğimizde, bütündeki resim de ışığını yakabilir.

Korkan, korktuğu kadardır ve ötesinde olan, kapıları açabilecek güçte olandır. Bir yerden başlamak gerekir. Bu bazen eski bir dost olabildiği gibi, bazen tam da geride bıraktığımız bir yerde öylece duran bir hayalet olabilir. Eksik kalan ne varsa yaşamımızda, bir şekilde tamamlanabilme gayretindedir ve bizim bunun ne anlama geldiğini fark edebilmemiz gerekir. İşte o zaman deneyimler, eşsizliğinin ışığıyla gerçekleşebilir. Değilse hep benzerdir. Değiştirebildiklerimiz, değişimimizdir. Beceremediklerimiz, sürükleyip getirdiklerimizdir ve yükü ağır olan, köprüden geçemeyecektir. Dünya malı dünyada kalır; bununla birlikte insan hep dünyadadır ve burada görev taşır. Bunun farkına varmalıdır. Dünyada olmaktan öte, dünya olmalıdır ve bu bilinçle görüp duyabildiğinde, her şeyin farkına varacaktır. Bunlar önemlidir.

Bugün sizi derinkliklerinize davet ediyorum ve orada, sahip olduğunuz en yüce ışıkla size siz olup sesleniyorum. Aynadır baktığınız ve bendir gördüğünüz ve o ben, hepimiz ve hepimiz, o benin içindeyiz. Bugün ihtiyacımız olan yürek kapılarındaki ışık olmak ve bu ışığın hepimizden hepimize akıyor olduğunun  farkına varmak! Hatırlasaydım olurdu ve hatırladım oldu, bu hatırlayış bizim olduğunda, bunun bir anlamı olurdu ve öyle de oldu, dost ruhlar dostlarla buluştu ve bu buluşmada her can, yüreğinin ışığına kavuştu. İşte bu, şimdilik, aha şimdi!

Sizi seviyorum,

Hüseyin Akdağ