17.08.2015 Gökyüzü Mesajları ( Ay Terazide )

Gün Enerjisi ( Numeroloji ) : 24 / 6

Günün Rehber Kartı ( Taroloji ) : Aziz

Güneş : Aslan

Ay : Terazi ( 23:22 itibariyle )

Gün Yöneticisi : Ay

Bugün bize karanlıkların aydınlığa varışından bahsediyor. Akan su, kıyısını buluyor ve artık denize dökülüyor. Derinde olan, yaşamda olanla buluşuyor ve kontrollü bir çalışmanın ışığı yanıyor. Bugün kararlar verilebilir gibi gözüküyor ve neyin bizim için ne anlam ifade ettiğinin farkına varmak için daha doğrudan ışıklar yanacaktır. Karışık birkaç günü geride bıraktık, biraz daha uçlardaydık ve önemli iniş ve çıkışlar yaşadık, şimdiyse artık bir şeyler daha belirginleşmeye başlıyor ve burada kendimizle ilgili netleşmeler önem kazanır gibi gözüküyor.

Rehber kartımızın ‘’aziz’’ olduğunu görüyoruz. Bu kart, Tarotun üç koruyucu kartından biridir ve bu kart bize, bugün güven temasının önem taşıdığından bahsetmektedir. Neye güveniyoruz? Neye inanıyoruz? Ne bize şu an biraz da olsa huzur veriyor? Neyi düşünürken kendimizi biraz daha özgür hissediyoruz? Sizce dün farkında olmayıp da şu an farkına vardığımız nedir? Ne bizi bugünde şanslı kılan şey olabilir? Bunun farkına varmak için ihtiyacımız olan şimdide nedir?

Her an bizi koruyan bir şeyler vardır ve bunun farkında olmak önemlidir. Her şeyin bütünde derin bir hikayesi vardır, tıpkı bin yıllık bir ağacın kökleri gibi, bunu anlayabilmek, yüreğin soyut ışığındaki somut gerçekliğin yansımalarını görebilmekle ilgilidir. Bu ne demektir? Bazen her şey, içinde bulunduğumuz an itibariyle bir hayli anlamsız gözükebilir. Gerçekten böyle midir? Anlamın ıskalandığı tek bir an yoktur; bununla birlikte ancak o andaki ışığa gözlerini açabilen bunun farkına varabilecektir. İş, uyanık olmak ve bunu koruyacak cesareti kendinde bulabilmektir, bunlar önemli!

Bugün Ay günü, derinlilerimiz bize özel mesajlar taşıyor, iç sesimizi duyabilmek için kendimize küçük de olsa anlar yaratmalıyız. Bir ara alın kağıt kalemi elinize bir şeyler çiziktirin. Ne kadar anlamlı ya da anlamsız olduğunu umursamaksızın sadece çizin. Sonra altına o an içinizden gelen bir şeyler karalayın, yüreğinizden geçtiğince ve ardından gözlerinizi kapatıp birkaç dakika dahi olsa derin derin nefesler alın ve gittikçe yavaşlayarak nefesinizin sesini dinleyin. Gözlerinizi açtığınızda neyi daha farklı hissediyorsunuz, buna odaklanın ve isterseniz bunu not alın.

Bugün 23:22 itibariyle Ay terazi burcuna geçiyor. Ne güzel, barış rüzgarları esecektir ve biraz daha ortalık yatışacaktır. Diplomatik ilişkiler biraz daha uzlaştırıcı bir etki kazanabilir. Ülkemiz önemli zamanlardan geçiyor ve bu zamanlar, uzlaşmanın önemli olduğu zamanlardır. Birlik olmamız gerekiyor, bunun için de farklılıkların bizi bizden ayıran değil, bizi bütündeki temsil ettiğimiz parçayı doldurmaya götüren ışık olduğunu hatırlayabilmeliyiz.

20:17 itibariyle Ay, Satürn ile altmışlık yaparak boşlukta hareket ediyor. Teraziye geçene kadarki süreyi özellikle bizi kendi içimizdeki ışığa götürecek çalışmalarla geçirebiliriz. Kendi rutinlerimizi yapmayı da tercih edebiliriz. Bu saatler önemli kararlar almak için çok verimli zamanlar değildir. Yaşamı kolaylaştırmak için neleri daha farklı yapabiliriz? Nasıl çabalarımızın karşılığını daha büyük bir verimle alma şansı yakalayabiliriz? Yaşamımızın özellikle hangi alanlarında daha büyük bir gelişim söz konusu? Buradan bakacak olursak, bugün dünden farklı olan ne? Bunun ne kadar farkındayız? Nasıl bu gelişimi ve buradaki farkındalığımızı yükseltebiliriz? İşte bunlara yoğunlaşabilir ve özel mesajlar alabiliriz.

Bugün yüreğinizin ışığına güvenin ve onunla olan bütünlüğünüzü koruyun, bunun öneminden ve gücünden emin olun. Yaşam bazen küçük bir çocuk, bazen koruyucu bir baba, bazen şefkat dolu bir annedir ve yaşam her şeydir ve en çok da olduğumuz bizdir ve bunun farkına varmak, kendimizin farkında olarak ihtiyaç duyduğumuz ışığı yaratmak ve onu yaşatmak demektir. İşte bunlar önemlidir, bugünlük de bu!

Sizi seviyorum,

Hüseyin Akdağ