26.11.2015 Gökyüzü Mesajları (Bilgenin Yolu)

Yeni günün ilk saatlerinde( 00:44 ) ikizler burcunda dolunay yaşandı. Bilmek ve bilgelikle ilgili önemli bir dönüşüm arzusuydu içimizde uyanan! Bilgi arar, bilgelik seyirdedir; çünkü o cevabın her şey ve her şeyde olduğunun bilincindedir. Bu dengede önemli bir çözülümdü yaşadığımız! Bilinen ve bilinmeyenin yarattığı o resimde kendini ve ona açılan kapıları bulmak! İşte bu önemli!

Bugün öğle saatlerinde( 14:14 ) Satürn- Neptün karesi gerçekleşiyor. Neptün, deprem etkisidir. Yakıp yıkar ve yeni bir inşayı böylelikle mümkün kılar. Satürnse kalıcılığın ve sağlamlığın gezegenidir. Dünya profilimizde önemli taşlar yerinden oynuyor ve burada yeni bir noktada keşif ve köklenme gündeme geliyor. İçsel bir yolculuk ve yeni bir varış noktasında kurulan bir şehir! Bu şehrin bir anlamı var ki o da kendimize açılan kapı! Bunları anlamak önemli! Neptün yeryüzünün çok ötesidir ve Satürn dünya programının kendisidir. Yer ve gök birleşiyor. Bu önemli! Bu birleşme bir çatışma şeklinde gündeme geliyor olsa da ‘’ Denizler durulmaz dalgalanmadan! ‘’ demek doğru olacak ve bu fırtınada içsel gücün doğacak günün habercisi olduğu hatırlanırken buradaki sorumluluğu almanın önemi de göz ardı edilmemelidir. Savaşmak ve savaşın yaşam olduğunun farkına varmak! Gün titreşimi Satürn vurgusuyla buradaki mesaajı daha da güçlendiriyor. Rehber kartımız ‘’imparatoriçe’’ bir doğum ve bunun öneminden bahsediyor.  Bu anlamdaki adaptasyon önemli! Bugün Jüpiter günü ve Jüpiter başakta, bize ‘’ İhtiyacın olanı bul ve sana yük olanı bırak! ‘’ diyor. Hatırlamak önemli! Yaşam, göründüğünden çok fazlası demekti. Şimdilik bu!

 

Bakalım ‘’BURÇLARA DOLUNAY MESAJLARI’’ neler?

 

KOÇ ( 3.- 9. Ev / Güneş )

Yakın çevre ile ilgili önemli gelişmeler, yoğunlaşmalar ve çözülmeler söz konusu! Bir süredir gündemde olan iletişim krizleri yavaş yavaş kendini yeni bir bütünleşmeye taşıyor. Ölçülü, mütevazi ve olgun bir birleşme önemli! Yaşam yolculuğunda büyüme ve genişleme!

 

BOĞA ( 2.- 8. Ev / Dünya )

Sahip olduklarımız sorgulanıyor ve iletişim kabiliyetimiz, bu anlamdaki gücümüz, kendimizi ifademiz önem kazanıyor. Sorumluluk, yüzleşme ve tamamlanma! Parçaları yerine koyarak yeni ufuklara yelken açma!

 

İKİZLER ( 1.- 7. Ev / Ermiş )

Kendini bulmak, ben- sen döngüsünde yerini bulmak, ihtiyaçlarının ve bunun ifadesinin yaşamda yerini bulmak, kendinle kalmak ve yaşamı yeni bir ışıkla yorumlarken kendi içindeki cevaplara yoğunlaşmak!

 

YENGEÇ ( 12.- 6. Ev / Güneş )

Yoğun bir baskı ve ruhsal bir uyanış, yenilenme süreci! Küllerinden doğma ve iyileştirecek olanı bulma! Kendini yoran şeyleri bulmalı ve akışa güven sağlanmalı! İşaretleri takip etmek, iç sese kulak vermek önemli! Duru bir zihin çıkış yolu!

 

ASLAN ( 11.- 5. Ev / Güç )

Arkadaşlık ve iyi talih evinde gerçekleşiyor. Potansiyeller çok iyi değerlendirilmeli! Şimdi savaşma değil işbirliği vakti! Sevginin gücü ve bu anlamdaki sınavı aşabilmenin önemi fark edilmeli!

 

BAŞAK ( 10.- 4. Ev / Aziz )

İş- kariyer, aile, ev konularında, köklenme ile ilgili önemli gelişmeler! Koruyucu bir ışık söz konusu! Bu dönem olan her şey başağı daha güçlü bir noktaya taşımakla görevli! Bunu fark etmeli!

 

TERAZİ ( 9.- 3. Ev / Büyücü )

Gelişim ve büyüme evi! Bizi geliştirecek olanı bulmak! Saklı yeteneklerin farkına varmak! Hareket, içselleşme, kararlar ve ayakları yere sağlam basması, bir denge içinde önem taşıyor.

 

AKREP ( 8.- 2. Ev / Dünya )

Ölüm ve yeni olanda doğum! Gizemi aralayan ışığın bizimle buluşmasına izin vermek! Tamamlanmak! Eksik parçaları fark edip onları yerine koymak! Sahip olduğumuz gizli yaşam gücünü açığa çıkarmak! Kendi karanlıklarımızdaki ışığı bulmak! Bu önemli!

 

YAY ( 7.- 1. Ev / Denge )

İlişki yansımasında, içsel bir denge ile doğru mesafedeki kendini ifade eden parçayı ve bunun anlamını bulmak! İlişkilerdeki keşif ve büyümeye kendimizi açmak! ‘’ Dışarısı, içerisinin devamıdır. ‘’ Bunu anlamak önemli!

 

OĞLAK ( 6.- 12. Ev / Ölüm )

Güçlü bir odak yaratmak! Zaman ve enerjiyi bilinçli kullanmak! Veda vakti gelmiş olanlarla vedalaşmak ve yeninin önünü açmak! Çok güçlü armağanlar gündeme gelebilir. İşaretleri takip et ve gerçek sana açılan kapıların nerede olduğunu fark et!

 

KOVA ( 5.- 11. Ev / Aziz )

Bildiklerini kullanmak, toplumla uzlaşı yoluyla yeniyi yaratmak, öncü olmak, insan temasını daha güçlü ve birleştirici bir temayla kendi içsel yönelimlerimiz ışığında daha ileriye taaşımak! Yeni yollar bulmak gerekiyor. Kendi kalıplarımızı kırmak önemli! Farklı bir şeyler için kendimizi ifade yolları bulmak!

 

BALIK ( 4.- 10. Ev / İmparator )

Ev ve aile konularında önemli çözülmeler! Köklerde güçlenme ve bunun yaşamsal ifadesinin güç kazanması! Bizi bir yerlere getirecek olan ışığı bulmak, ipleri ele almak ve gücün dışarıda değil içeride olduğunun farkına varmak! Görü yükseliyor! İhtiyacımız olan, içimizden geçenleri hayata geçirmek! İşte bu!

 

Sizi seviyorum,

Hüseyin Akdağ