Aslan Döneminin Başlangıcı

Bu hafta içinde Aslan Dönemine giriş yapıyoruz ve hayatımızdaki Aslan enerjisi artıyor. Peki, Aslan Dönemi bize neler getirecek?

Hafta başında Yengeç enerjisi zirve yaparak son buluyor. Yengeç enerjisinin bitişi ile birlikte Güneş Aslan burcuna geçiş yapıyor ve böylelikle de Aslan Dönemine giriyoruz. Bu dönemde Aslan enerjisinin tüm etkilerini yaşayacağız ve hayatımız bu enerjiye göre şekillenecek.

Aslan Döneminde iyimserlik hepimizin hayatını aydınlatan en önemli güç olacak. Aslan enerjisi hepimizi daha olumlu yaptığında bunun dalga dalga yayıldığını siz de fark edeceksiniz. Bilerek olmasa da herkes daha anlayışlı, hoş görülü ve sevecen olacak. Hayal gücünün genişlemesi ile birlikte her burcun kendini daha mutlu hissetmesi de olası.

Uzun süredir devam eden karamsar ve kaotik enerjilerden sıyrılma zamanı geldi. Bu olumsuz etkilerden arınmak için öncelikle kalbimizde ve ruhumuzda inançlarımızı sorgulayacağız. Sonrasında ise inandığımız şeylere hiç olmadığı kadar sıkı sarılacağız. Belki de Aslan Döneminin en önemli etkilerinden biri inançlarımızı güçlendirmesi olacak diyebiliriz.

Aslan Döneminin etkilerinden bir diğeri de dönüşüm, ilerleme ve yeniden doğuş kavramları ile ilgili olacak. Yıl sonuna doğru girdiğimiz Aslan Dönemi ya da Döngüsünde yaşayacağımız deneyimler bizi ilerlemeye ya da değişmeye mecbur edecek. Bu açıdan yeni yıla bizi hazırlayacak önemli gezegensel olaylardan olduğunu söyleyebiliriz.

Bu dönemde Aslan’ın yönetici gezegeni Satürn’ün de etkisi ile birlikte içe döneceğiz. Sosyal ilişkilerimiz konusunda gerileme olsa da iş, kariyer, ev, aile gibi konular açısında hem öğrendiklerimiz artacak hem de yaşayacaklarımız çok olumlu olacak.

Aslan enerjisinin etkisi ile birlikte keşfedilmemiş ve daha önce deneyimlemediğimiz konulara ilgi duymamız olası. Yeni hobiler, iş alanları, girişimcilik gibi konular için çok uygun bir dönem olacak. Kendi içimizde hiç farkında olmadığımız yeteneklerimizin de ortaya çıkma ihtimali yüksek.

Aslan Dönemini genel olarak tanımlamak gerekirse her zaman ruhsal durumumuz, duygularımız ve iç dünyamız daha önde olacak. Aslan enerjisinin dış dünyadan kopuş, aileye, arkadaşlara ve güvenilen insanlara daha yakın hissetme ve yalnızlığı simgelediğini unutmamak gerekir. Bu günlerde ifade etmek isteyeceğiniz şeyler artarken üretimleriniz de doğru oradan artacak.

Aslan enerjisinin bizi etkisi altına aldığı bu süreci değerlerimize daha fazla sahip çıkmak, verimli çalışmalar yapmak ve içeriden dışarıya doğru güçlenmek için kullanabiliriz. Önümüzdeki günlerde gerçekleşecek olan neredeyse tüm gezegensel olayların Aslan burcu etrafında gelişeceğini ve ne olursa olsun her zaman bir yerinde Aslan ile Satürn etkisi olacağını da aklımızdan çıkartmamamızda yarar olacaktır.