Büyük Karşılaşma Merkür Mars Vesta Karşılaşması

17 Mart Pazar günü Balık burcunda geri hareket eden Merkür, yine Balık burcundaki Vesta ve Boğa burcundaki Mars ile 21 derecede karşılaşıyor. Peki, bu büyük karşılaşma bize neler getirecek?

Öncelikle bu büyük karşılaşmanın çok kısa süreliğine etkili olsa da diğer tüm gezegensel enerjilerden daha baskın olacağını ve hayatımızı çok daha güçlü bir şekilde etkileyeceğini söyleyebiliriz. Balık burcundaki Vesta asteroidi, Balık burcunda geri giden Merkür ve Boğa burcundaki Mars karşılaştığında en çok iletişim konuları etkilenecek. Ayrıca bilgi akışı artacak ve kafamız karışacak.

Bu hafta içinde etrafınızda yüzünüze gülen ama arkanızdan dedikodu yaparak yalan yanlış haberler yayan insanlara karşı çok dikkatli olmalısınız. Çünkü bilgi akışının artması ile beraber sosyal medya aktiviteleri, dedikodular artabilir ve hiç beklenmedik sürpriz gelişmeler olabilir. Gizli konular gün yüzüne çıkabileceği gibi insanların düşünmeden konuşmaya başladığına da şahit olabilirsiniz.

Bu dönemde bu kişiler aile üyeleriniz, sevdiğiniz arkadaşlarınız ya da partneriniz bile olsa etrafınızdaki insanların söylediklerine fazla aldırmamalısınız. Çünkü Büyük Karşılaşmanın yoğun enerjisi insanların sözlerine takılıp kalmanıza neden olabilir. Bunun can sıkıcı bir hale gelmemesi için tek yapmanız gereken hoşunuza gitmeyen şeylere karşı kulaklarınızı tıkamak olacak.

Merkür – Vesta – Mars karşılaşmasının etkilerinden bir diğeri de hayatınızdaki sorunların çözümlerini gazete köşe yazılarında, makalelerde, kitaplarda ya da internette aramaya başlamamız olacak. İletişim ve teknoloji çağının getirilerinden biri olarak hepimiz pek çok ihtiyacımız olan bilgiye kendimiz ulaşmayı tercih ediyoruz ancak eğer konu sağlık sorunları ya da uzmanlık gerektiren şeylerse mutlaka ihtiyacınız olan bilgileri uzmanlarından öğrendiğinizden emin olmalısınız.

Bu hafta içinde 20 Mart’ta gerçekleşecek olan Dolunay başlayıncaya kadar Merkür – Vesta – Mars karşılaşmasının etkilerini yaşamaya devam edeceğiz. Bu süreçte kendi düşüncelerinize ya da etraftan duyduklarınıza takılıp kalmadığınıza ve uzmanlık gerektiren konuları internet gibi kaynaklardan araştırmadığınıza emin olun.

Aynı zamanda bu karşılaşmanın etili burçları Boğa ve Balık enerjisi tüm burçların kendini daha enerjik, canlı ve aktif hissetmesine neden olacak. Bu enerjiyi günlük işlerinizde, iş yerinizde ya da yapmanız gereken şeylerde kullanırsanız çok verimli sonuçlar alacaksınız. Ancak iş yaparken sizi eleştirenler olursa bunların çoğunun sizi kıskanıyor olabileceğini de aklınızdan çıkartmayın.

Bazı durumlarda sadece içinizden gelen sesi yani kalbinizin sesini dinlemeniz ve asıl istediğinize odaklanmanız gerekir. Bu hafta da o zamanlardan biri. İç sesinizi dinleyin ve kendi isteklerinize göre hareket edin. Etrafınızdaki kişilerin kişisel sınırlarınızı çiğnemesine izin vermezseniz hiç olmadığını kadar mutlu olacaksınız, unutmayın!