Jüpiter Oğlak Burcuna Geçiş Yapıyor

Jüpiter Oğlak Burcuna Geçiş Yapıyor

Bu hafta içinde Jüpiter Oğlak burcuna geçiş yapıyor ve hayatımızı etkisi altına alıyor. Peki, Jüpiter’in Oğlak burcuna geçmesi ne anlama geliyor?

Jüpiter’in Oğlak burcuna geçmesi ile birlikte hayatımızdaki Oğlak enerjisi giderek artıyor diyebiliriz. Jüpiter gezegeninin enerjisi Oğlak burcu enerjisinin iyi yönlerini açığa çıkartacağından bu süreç hepimiz için giderek daha iyiye gidebiliriz. İyimserlik, inançlar ve idealler önümüzdeki günlerde herkesin odak noktası olacak.

Bu iki enerjinin bize neler getireceğini daha iyi anlamak için tabi ki Jüpiter ve Oğlak enerjilerine daha yakından bakmamız gerekiyor:

Mitolojide tanrıların babası olarak bilinen Jüpiter neşe, bolluk, zevk, zenginlik veren bir güçtür. Astrolojide bu gezegen en büyük yardımcı, en fazla iyilik eden güç sayılır. Dokunduğu her şeye bolluk veren Jüpiter şans gezegenidir. Yıldız haritasında geçtiği evlere (o evlerle ilgili konularda) bolluk verir.

 
Jüpiter varlık, zenginlik, ve maddesel kazançları yönetir. Ayrıca görüş, iyimserlik, inanç, sadakat, adalet, güven ve akıl getirir. Jüpiter kafanın ve işlerin gelişmesini gösterir. Onun için  din, felsefe gibi konularla ticaret, ekonomi gibi konular Jüpiter’e bağlıdır.

Güneş sistemindeki tüm gezegenlerin toplamından (Güneş dışında, o bir yıldızdır) daha büyük olan Jüpiter’e bolluk gezegeni denir. Büyük bir resim çizerek sizin her konuda büyük düşünmenizi ister.Bazen Jüpiter geçtiği evle ilgili konularda daha derin anlamlar arayarak felsefe yapmanıza sebep olur. Eğitimi, özellikle yüksek okul eğitimini destekler. Uzak yolculuklar da eğitim evinin bir parçasıdır ve Jüpiter haritanızda harekete geçtiği zaman çeşitli nedenlerle uzak yolculuklara çıkabilirsiniz.

Jüpiter, vücutta karaciğeri ve hipofiz bezini yönetir. Zodyak’taki turunu 12 senede tamamlar ve bir sene boyunca bulunduğu burca şans dağıtır.

Jüpiter tüm bu olumlu yönleri ile Oğlak burcuna girdiğinde ise daha önce de ifade ettiğimiz üzere Oğlak’ın kariyer ve eğitim gibi konularda olan disiplinli yapısını güçlendirecek. Bu alanlarda atılım yapacak ya da bir karar alarak ilerlemeye başlayacak kişiler için harekete geçmenin tam zamanı geldi diyebiliriz.

Jüpiter’in Oğlak burcuna geçmesi ile Oğlak burcunun duygusal konulardaki sorunları da çözülecek ve tüm burçlar hem kariyer ile eğitim hem de sosyal ilişkiler konularında çok daha iyi bir döneme girecek.

Önümüzdeki üç dört gün boyunca yapmak istediğiniz her türlü şeye odaklanabilir ve istediklerinizi elde edebilirsiniz…