Merkür Uranüs Karesi (Kardinal T Karesi)

Bu hafta Oğlak burcundaki Merkür ile Koç burcundaki Uranüs arasında 21 derecelik kare oluşuyor. Bu kare açıya aynı zamanda da T Kardinal Karesi de deniyor. Peki T kardinal karesinin hayatımıza etkileri neler olacak?

Öncelikle Merkür’ün Uranüs’le yaptığı kare açının en önemli etkisi hayatımızda öğreneceğimiz yeni bilgilerle birlikte bazı ilişkilerimizin, işimizin ya da belli konuların çatırdamaya başlaması olacak. Şimdiye kadar kesin gözüyle baktığınız bazı konuların aslında hiç de öyle olmadığını anlayacak ve kendinizi kandırılmış hissedebilirsiniz.

Merkür Uranüs karesinin bir diğer etkisi de özellikle de Uranüs’ün etkisiyle bazı gerçeklerin biranda belirsizleşmesi ve netliğini kaybetmesi olacak. Bunun arından ne yazık ki temel gerçeklerin ayaklarımızın altından kayıp gitmesiyle başımız dönmeye başlayacak. Nereye tutunmamız gerektiğini bilemeyeceğiz. Bu noktada da ise Merkür’ün devreye girerek bizi yeni ilişkilere sürüklediğini fark edebiliriz. Kısa süre sonra tüm gerçeklerin ayaklarımızın altında kaymasıyla hayatımızda kesin olan şeylere çok daha sıkı sarılacağız ve belki işimizde, belki de hayatımızda gerçekliğini yitirmemiş diğer konularda atılımlar yaşayacağız.

Merkür Uranüs karesinin aynı zamanda da Kardinal T karesi olduğunu söylemiştik. Kardinal T karesinin ne olduğunu açıklamak gerekirse öncelikle Kardinal burçların ne olduğundan başlamak gerekir. Kardinal burçlar kimliğimizi ve hayatımızda değişmeyen gerçekleri etkileyen burçlardır ve Oğlak ve Koç burçları da Kardinal burçlardan ikisidir. Bu yüzden Merkür Uranüs karesi Oğlak ile Koç burçlarında gerçekleştiği için sarsılmaz olanı sarsma ve hayatımızda aslında neyin gerçek neyin hayal olduğunu bize gösterme gücüne de sahip.
Merkür Uranüs Kardinal T karesinin oluştuğu dönemlerde değişim başlar. Ancak bu değişim değişmez olanın değişimi olduğundan hayatımızdaki temel taşların yerinden oynamasına ve yepyeni taşların temellere yerleşerek bizi değiştirmesine neden olur.

Kardinal T karesinin hayatımızı etkisi altına almasıyla birlikte belki de uzun süredir hayatımızda belirsiz olan konuların netleştiğini net sandığımız konuların da çok belirsiz olduğunu fark edeceğiz. Kardinal T karesi döneminin doğru değerlendirilmesi ile geleceğe olan bakışımızı netleştirebilir ve ileriye dönük bir yol çizebiliriz. Yol haritasını çizmek için kaleme elinize aldığınızda Merkür ile Uranüs size yol gösterecek, hiç merak etmeyin.