Plüton İleri Harekete Başlıyor

Bu hafta sonunda Plüton Oğlak burcunda ileri harekete başlıyor. Peki, Plüton’un Oğlak burcunda ileri harekete başlaması bizi nasıl etkileyecek?

Plüton’un ileri harekete başlaması ile birlikte hayatımızda geçmişle ilgili bir süreç başlayacak. Bu süreçte geçmişimizi silmek ve unutmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Aslında iki gün sonra Koç burcuna yaşanacak Dolunay öncesinde girdiğimiz bu yoğun enerji bizi bir dönüşüme de hazırlıyor diyebiliriz.

Önümüzdeki günlerde hayatı monoton ya da sıkıcı olanlar için oldukça müjdeli geçecek diyebiliriz çünkü Oğlak burcunun en önemli özelliklerinden de biri olduğu üzere bu süreç hem telaşeli hem de bir o kadar eğlenceli geçecek. Ancak hayatı yoğun olanlar önümüzdeki zaman diliminde biraz bunalabilir ve dinlenmek isteyebilir.

Plüton’un Oğlak burcunda ileri harekete başlaması ile birlikte ayrıca hayatınız hızlanacak, beklenmedik hem olumlu hem de bazen olumsuz olaylar ardı ardına gelecek. Bu yüzden bir süre sonra  biraz yorulabilir ve kafanızı dinlemek isteyebilirsiniz. Yine de paniğe kapılmanıza gerek yok çünkü bu ani Oğlak etkisi uzun süreli olmayacak.

İki günlük yoğun bir dönüşüme hazırlık sürecinin ardından Koç burcunda Dolunay gerçekleşecek ve hayatımızla ilgili çok önemli kararlar alacağız. Bu nedenle bu günleri biraz daha fazla düşünerek ve kendinize zaman ayırmaya çalışarak geçirmeniz yararlı olacaktır diyebilir. Gelecek planlarınızı tasarlamaya başlamalısınız.

Bu dönemde belli adımlar atacak ve bu adımların etkilerini yoğun bir biçimde hissedeceksiniz. Bu süreç Plüton gezegeni ve Oğlak burcunun etkisi ile göz açıp kapayıncaya kadar geçecek ama bu günlerin ardından yavaş geçen bir değerlendirme dönemi olacağını da unutmamalısınız. Hızlı geçen günlerin ya da eğlenceli anların ardından pişman olacağınız adımlar atmamaya çalışmanız gerekli.

Oğlak burcunda ileri harekete başlayan Plüton’un etkilerinden bir diğeri de geçmişle ilgili zaman zaman aklınıza gelen, düşünmeye bir türlü vakit bulamayacağınız ama aklınızı kurcalayan anılar olacak. Bu zaman diliminde geçmişe daha az takılmanızda yarar var yoksa ileriki zamanlarda bunun olumsuz etkilerini yaşayabilirsiniz.

Bu dönemi geleceğinizle ilgili düşünmek, girişimcilik konularında ya da diğer konularda harekete geçmek ve bir türlü cesaret edemediğiniz şeyleri yapmak için kullanabilirsiniz. Aceleci kararlar almamaya çalışırsanız çok eğlenceli zaman geçirebilirsiniz. Aralık ayına kadar bir daha bu kadar yoğun yaşanmayacak bu Oğlak enerjisini her türlü konuda verim almak için kullanmayı unutmayın.