Tarot Falında Kartların Ters Anlamları Nedir?

Tarot falına yeni başlayanların en çok takıldıkları konulardan biri kartların ters çıktığında hangi anlama geldiğidir. Genellikle kartların tam zıttı anlamına geldiği düşünülür. Ancak Tarot falı son derece kapsamlı bir fal çeşididir. Bu sebeple kartların ters çıkması her zaman için zıt anlamı ifade etmez. Tarot falında kartların ters çekilmesi durumunda nasıl yorumlandığını bilmek gereklidir. Siz Tarot severler için bugünkü yazımızda ters çıkan kartların anlamlarının nasıl yorumlandığına değindik.

Tarot Kartlarındaki Numerolojik Değerlere Dikkat Edin!

Tarot falı toplamda 78 karttan oluşmaktadır. Kartların ters anlamlarının yorumlanması için birçok kişi tüm kartları bilmesi gerektiğine inanmaktadır. Ancak numerolojik bilgiler ve birkaç farklı yöntemle hepsini ezberlemeye gerek kalmadan kart yorumlaması yapabilirsiniz. Esasında temel olarak kartların ters çıkması, yorumların da negatife yönelmesine sebep olmaktadır. Örneğin 2 numaralı kart ters çıktığında -2 olarak değerlendirilmelidir. Bu yönteme göre 78 kart aslında 156 kart anlamı taşımaktadır.

Ters Tarot Kartları Aşırılığı İfade Edebilir

Tarot falında da olduğu gibi aşırılık, her konu için genellikle sağlıksızdır. Aşırılık; yemek yemekten duygusal hislere kadar kişinin dengesini bozar. Tarot falında kartlarının ters açılması da aynı günlük hayatımızda olduğu gibi aşırılığı simgeleyebilmektedir. Örneğin; tılsım kartları genellikle maddi güç ve para durumlarını ifade eder. Ancak tılsım kartlarının ters çıkması savurganlığı temsil edebilmektedir. Aşırı uç noktaları ifade eden ters kartlar kişinin konuya olan tutumunu değiştirmesi gerektiğine bir işarettir.

Tarotta Ters Kartlar Anlamda Hafifleme Olarak Görülebilir

Tarot falında ters kartlar, yukarıda bahsettiklerimizin aksine anlamda hafiflemelere sebep olabilirler. Burada asıl bahsedilmek istenilen, kartların enerjisini azaltmaktır. Örneğin ters olarak açılan kart yoğun bir acıdan bahsediyorsa bu acının artık hafifleyeceği yorumu yapılabilmektedir. Ters açılan kart zafer ve güç gibi kavramları içeriyorsa, kişideki söz konusu gücün yoğunluğunun azalacağı şeklinde yorumlanabilir.

Ters Tarot Kartları Zıt Anlamı İfade Edebilir

Ters açılan Tarot kartlarında herkesin aklına ilk olarak anlamının zıttı gelmektedir. Bazen bu yorum doğrudur. Örneğin galibiyet kartlarının ters olarak açılması, mağlubiyeti temsil edebilmektedir. Zirve kartlarının ters olarak açılması çakılma ya da iflas anlamı taşıyabilmektedir. Bu sebeple Tarot falında ters açılan kartların tam zıttı anlamı da bakılan kişiye göre yorumlanabilmektedir.

Ters Açılan Tarot Kartları Enerjinizin Bloke Edildiğini Anlatabilir

Tarot falında da diğer kartlarda olduğu gibi enerji son derece önemlidir. Kişinin enerjisinin kartlara ve yorumcuya geçmesi, en doğru yorumlamaları doğuracaktır. Tarotcuların en çok kullandığı yöntem kartın sunduğu olayın, enerji sebebiyle engellenmesi yorumudur. Örneğin; kral kartları başarı ve zirveyi temsil eder. Bu yöntemde ters çıkan kral kartlarında başarının engellendiğine dair işaret vardır.

Fala göre bu olayın gerçekleşmesi gerekir. Ancak ters çıkan kart, gerçekleşmesi beklenen olayın engellendiğini ifade etmektedir. Başka bir örnek verecek olursak; yetenek kartlarının ters çıkması sahip olunan yeteneğin yanlış yerde kullanıldığı anlamını taşımaktadır. Kişi yeteneklerini yanlış işlerde kullanıyor ya da ihtiyacı olan donanıma sahip olmayabilir şeklinde yorumlanmaktadır.

Tarot Kartı Tersse Resmi Ters Çevirin!

Tarot kartlarında herkesin bildiği gibi farklı resimler ve betimlemeler bulunmaktadır. Kartın üzerinde bulunan simgelerin ters çıkması durumunda kullanılacak bir diğer teknik ise resmi ters çevirmektir! Örneğin asılmış adam kartı zaten baş aşağı bir resme sahiptir. Anormal bir pozisyonda duran bu kartın resmini ters çevirdiğinizde, adam için doğru pozisyon yakalanmış olacaktır. Çünkü resmi ters çevirmek bu kart için normalleşme ve olağan hale gelme anlamı taşımaktadır. Ya da kral kartını ters çevirdiğinizde, kral tahtından düşüyor olarak gözükecektir. Bu da Tarot falında statünün kaybedilmesi olarak yorumlanabilmektedir.