Venüs Kova’ya Geçiyor

Venüs 7 Aralık’ta Kova Burcuna geçiyor.

7 Aralık’ta Venüs’ün Kova Burcuna geçmesi ile insan ilişkileri, parasal meseleler ve ahlaki değerler farklı bir bakış açısı kazanacak.

Kova Burcundaki Venüs üzerimizde oldukça büyük bir etki yaratacak. Venüs’ün üzerimizdeki etkisinin pozitif olacağını söyleyebiliriz. Aynı zamanda Kova Burcunun da işin içine dahil olması ile neşemiz yerine gelecek. Son dönemlerde insan ilişkilerinde, parasal meselelerde ve ahlaki değerlerle ilgili konularda problemler yaşayanların yüzünü güldürecek bu karşılaşma hepimizi biraz daha fazla sosyalleşmeye de itecek. Bu dönemde yeni insanlar tanışmanız olasıdır.

7 Aralık’ta Venüs’ün Kova Burcuna geçmesi ile hepimizin kendinize güveni gelecek de diyebiliriz. Bu güven çoğu kişide olumlu etki yaratsa da iş yerlerinde patronların artan kendine güveni bazı sorunlara yol açabilir. Ancak bu tür durumlarda birinin alttan alması gerekir, unutmayın.

Venüs’ün etkisini göstereceği konulardan bir diğeri de yenilikler olacak. Yeniliklerin hayatımıza dahil olacağı bu dönemde neşe saçan Kova Burcunun da etkisiyle hayatımızdaki değişiklikler bize keyif verecek. Bu dönemde değişiklikler için fazla para harcamamaya ve sınırlarınızı bilmeye özen göstermelisiniz.

Bu dönemin pek çok pozitif yönü olduğunu belirttik ancak Kova Burcundaki Venüs’ün bazı olumsuz etkileri de olacağını hatırlatmakta yarar var. Venüs’ün Kova Burcuna geçmesi ile kendimizi kalabalıkların arasında yalnız hissetmemiz olası. Kovanın etkisiyle bizi kimsenin anlamadığı ve bu hayatta yapayalnız olduğumuza dair bir izlenime kapılabiliriz. Böylesi bir durumda depresif olmamak ve sakince durumu gözden geçirmek oldukça büyük bir fark yaratacaktır.

Yağışlı günlerin gelip çattığı Aralık Ayında Venüs’ün parıltılı etkisi ve Kovanın neşe saçan ruhunu içimizde hissederken bir yandan da içten içe kendimizi herkesten soyutlayabiliriz. Bu soyutlamanın ardından da ahlaki değerlerimizi sorgulayabilir, hayatımız hakkında derin düşüncelere dalabiliriz. Böylesi durumlarda neşelenmek için size en iyi gelen şeyleri yapmalı ve her gecenin bir gündüzü olduğunu, karamsar günlerin gelip geçeceğini asla unutmamalısınız.

Son olarak Venüs’ün Kova Burcuna geçiş yaptığı 7 Aralıkta Mars’ın da Kova Burcunda olduğunu hatırlatmalıyız. Çünkü Mars’ın da etkisiyle Venüs’ün özgüven arttırma etkisi Kova Burcunun da yabancılaşma etkisi artacaktır. Bu iki konuyla ilgili dikkatli olmanızda yarar.