Venüs Uranüs Karşılaşması

Bu hafta içinde Balık burcundaki Venüs ile Boğa burcundaki Uranüs 1 derecelik açı ile karşılaşıyor. Peki, Venüs ile Uranüs karşılaşması bizi nasıl etkileyecek?

Venüs – Uranüs  karşılaşmasının öncelikli etkisinin romantizm ve yaratıcılık ile ilgili konularda ne olursa olsun hiçbir şekilde memnuniyet hissedemeyeceğimiz anlamına geldiğini söyleyebiliriz. Venüs ile Uranüs  arasındaki karşılaşmanın ardından eşlerimizin, sevgililerimizin ya da hoşlandığımız kişilerin davranışları daha fazla gözümüze batmaya başlayacak.

Hatalara ve hoşumuza gitmeyen tutum ile tavırlara karşı oldukça tahammülsüz olacağız. Yaratıcılık konusundaki memnuniyetsizliklerimizin ise yapılan işleri beğenmememiz olarak ortaya çıkabileceğini söyleyebiliriz.

Venüs – Uranüs  karşılaşmasının bir diğer önemli etkisi de isteklerimizin tavan yapması ve neredeyse her konudan beklentilerimizin yerine gelmediğini hissetmemiz olacak. Bu anlamda genel olarak Venüs – Uranüs  karşılaşmasının hayatımıza hoşnutsuzluk, memnuniyetsizlik gibi duygular getireceğini söylemek mümkün. Bu yüzden ilişkilerimizde küçük çaplı sorunlar yasabiliriz, iş yerimizde de aynı şekilde patronumuzun da beklentileri yerine gelmediğinden gerilimli durumlar söz konusu olabilir.

Venüs – Uranüs  arasındaki karşılaşma aynı zamanda Balık ve Boğa burçlarını da yan yana getiriyor. Bu da bir anda beklentilerimizin artması ve hayatımızla ilgili hissettiğimiz memnuniyet duygusu nedeniyle hayaller alemine dalmamıza neden olabilir. Boğa ile Balık burcunun üzerimizdeki en büyük etkisi ruhsal anlamda olacak. Duygusal ve ruhsal konulara yöneleceğiz. Beklentilerimizin karşılanmaması bizi manevi değerlerin önemini hatırlatacak ve manevi duygularla tatmin olmaya çalışacağız.

Balık burcundaki Venüs ile Boğa burcundaki Uranüs  arasındaki karşılaşmasının bizi bu hafta farklı bir duygusal boyuta sürükleyeceğini söyledik. Bu durumda ne kadar fazla memnuniyetsizlik hissederseniz o kadar fazla üzüleceksiniz. Bu yüzden bu dönemde biraz daha sakin olmaya ve kendi içinize dönmenizde fayda olacak.

Hayalci olmak yerine kişisel olarak küçük değişiklikler yaparak da tatmin olabileceğinizi unutmamalısınız. Beklentileriniz artıyor ve kendinizi bir kısır döngünün içine hapsolmuş gibi hissediyorsanız belki de artık çözümü dışarıda değil kendi içinizde aramanın vakti gelmiş olabilir.

Bu hayatınızda yapacağınız küçük değişiklikler, kendi içinize dönmek için kendinize ayırdığınız vakit ve biraz daha pozitif olmaya çalışarak Venüs ile Uranüs ’in beklentileri artıran enerjisini bastırabilir ve bu dönemi memnuniyetsiz hissettiğinizde bile kendinizi mutlu etmeyi öğrenerek tamamlayabilirsiniz.