05.02.2016 Gökyüzü Olayları (Yaşamın Yolu)

Bugün Venüs günü ve Venüs Aşk Tanrıçası Afrodittir! Venüs oğlakta bizden yakın ilişkilerde ayakları yere basar bir profil oluşturmamızı arzu eder, sorumluluk duygusu güçlüdür, takdir ve saygı ihtiyacı vardır. ‘’ Beni sevmesen de beni say; çünkü saygın sevginin doğumu olur! ‘’ denebilir. Bu temalar önemlidir! Bu dönem ilişkiler ciddiyet ve bu anlamda yarattıkları etkilere göre şekillenir. Toplumsal süreçler daha ön planda ilerler! Gün titreşimi bizi sınırlayan düşünce yapılarının ötesine geçmemizi istiyor. Rehber kartımız ‘’büyücü’’ içimizdeki yaratıcı ışığı uyandırmamızı istiyor. Merak duygusunu hatırlatıyor ki bu deneyime gebedir ve bizim bu deneyimlerden alabildiğimiz dersler, yaşamımızın özü olur ve böylelikle yarınlar anlam ve gerçeklik kazanır. Şimdilik bu!

 

Ay- Mars yarı kare (00:44) İçsel büyüme ve yön bulma arzusu!

 

Venüs- Jüpiter üçgen (03:11) İki iyicil gezegenin oluşturduğu bu dostluk açısı ikili ilişkilerde yön tayin etme konusunda belirleyici olacaktır! Havada bir aşk kokusu var; bununla birlikte bu aşk ayakları yere basar ve yarına ışık olabilecek bir birlikteliğin ışığı! Ruh eşinizle buluşmak mı istiyorsunuz? O zaman gerekli düzenlemeleri yapmanın tam zamanı! Geçmiş görevini tamamladığında, yarın bugünden görev alır! Maddi ve hukuki konularda da kolaylıklar ve gerekli netleşmeler sağlanabilmesi adına olumlu açılar! Bu anlamda sürece ışık tutacak kişilerle karşılaşılabilir!

1- 10 Şubat( Yaklaşan ) / 10 Şubat( Kesin ) / 10- 14 Şubat( Ayrılan )

 

Ay- Neptün sekstil (11:10) İçsel iyileşme! Teslimiyet ve hatırlayış! Şifa! Çözülmeler!

 

Ay- Venüs kavuşum (12:47) İkili ilişkilerde içsel uyanış! Barış ve köklü buluşmalar, buluşmalarda içselleşme ve sağlamlaşmalar! Evlilik, ortaklık gibi ciddi kararlar konusunda netlik sağlamak adına bu zamanlar tercih edilebilir!

 

Ay- Pluto kavuşum (14:06) Derin dönüşüm! Varoluş sorumluluğunu alarak hakikatin sırrını hatırlayabilmek! Buna kendini açabilmek!

 

Ay- Uranüs kare (21:23) Özündeki o farklı ışığı yakarak onu toplumsal oluşumlara dahil edebilmek!

 

Ay- Merkür kavuşum (22:36) İletişim ve bağlantıları bir araya getirerek sağlam bir bakış sağlayabilmek adına önemli bir zaman dilimi! Güçlü bir öngörü! Kendimizle birlikte saygı ve takdir sağlayabilme!

 

Sizi seviyorum,

Hüseyin Akdağ