11.12.2015 Gökyüzü Mesajları (İçsel Büyüme)

Bugün Venüs günü ve bugün bize ‘’AŞK’’ olmasını diliyorum! Yeni ay ne güzel bir günde gerçekleşiyor. Yay burcunun tınısıyla, yaşam kendi ruhuyla buluşuyor ve bu ruh onun yolculuğunda ışık oup parlıyor! Jüpiterine başakta, Merkürün oğlakta olduğunu hatırlayalım! İhtiyacımız olan, sadeleşmek, ne ihtiyaç duyduğumuzu keşfetmek, bir proje ortaya koyabilmek, burada işaretleri takip etmek ve kendimizle buluşmak!

Güne( 00:22 ) Ay- Mars sekstiliyle başladık! Duygu gücümüzü yükselten ve içsel kesinliğimiziş güçlendiren bir açıydı! İlerleyen saatlerde( 04:56 ) Ay- Jüpiter karesi biraz işleri karıştımış olsa da! Burada duygular, gerçeklikler ve öyle sanılabilecekler biraz bulanık bir evreden geçti! Daha realist ve duyarlı yaklalımlar içerisinde bulunulabilmeliydi! İstenilen daha geniş; bununla birlikte yerli yerinde bir şeyleri fark edebilmemizdi.

Öğle saatlerinde( 12:28 ) yay burcunda yeni ay gerçekleşmiş bulunuyor. Duygular ve düşünceler bir noktada buluşuyor ve bu kararlarımızın ışığını artırıyor. İçimiz dışımız bir, hatta aklın yolu bir, ‘’ O zaman haydi hareket! ‘’ diyebileceğimiz bir dönem! Az bir zaman sonra Ay- Venüs oktili( yarı kare ) söz konusu! Kendimizi ifade etmek ve buradaki anlaşırlığımız önemli! Doğru kelimeleri bulabilmek! Önemli görüşmeler için akşam saatlerini tercih edebilirsiniz! Akşam saatlerinde( 18:50 ) Ay- Merkür kavuşumu ifade gücünü yükseltiyor!

Gün titreşimi bizden artık vakti gelmiş olanları tamamlayarak yeniye kendimizi açmamızı istiyor. ‘’ Kuş öldü baby! ‘’ diyoruz ve kanatlarımızı yeni güne açıyoruz! Rehber kartımız ‘’imparatoriçe’’ ‘’ Yarının ışığı bugünde saklıdır! ‘’ diyor ve bu bizim seçimlerimizde, buna dair farkındalığımızda olan ışıktır! Şimdilik bu ve bakalım yeni ay burçlara neler söyler?( Hangi evlerinde gerçekleştiği ve rehber tarot kartı! )

 

KOÇ ( 9. Ev- Güneş Tanrısının Evi / Şeytan )

Koçlar için bu yeni ay büyüme ve genişleme dönemi! İçlerindeki dürtüleri çok iyi yönetebilmeleri ve yoğun savaşçı güçlerini en doğru şekilde yönelendirebilmeleri önemli! Dışarıda bastırılan savaş, iç savaş yaratır ve bu daha büyük ve kontrolsüz bir savaşa gebedir. Bir karar verin ve ona, inancınızın gücüyle ilerleyin!

 

BOĞA ( 8. Ev- Ölüm Evi / Büyücü )

Artık değişimin vakti gelmiş bulunuyor! Ölmeden doğamazsınız! Yetenekleriniz, yaşam ile kurduğunuz uyum ile kendini ifade edebilir. Harekete geçin, süreçlerdeki size anlatılmaya çalışılanı alın, düşüncelerinizi odak ve kararlılığınızla besleyin, yaşamda yeniyi yaratıp onda köklenin! Eski artık bitti!

 

İKİZLER ( 7. Ev- Batış Yeri / Adalet )

Bu batış, Güneşin batışıdır ki Güneş benliktir. Adalet kartı, benzer temadaki terazi burcu ile ilişkilendirilir ki yedinci ev, terazi burcunun doğal evidir. İlişkilerdeki yansımalarınız sizi kendinize götürür. Şimdi uyum sağlama ve gördüklerimizde olanın, bizde olana açılan kapılar olduğunu hatırlama zamanı! Adil olun! Hem kendinize hem de her şeye; çünkü her şey aslında siz! Kendinizle iletişim kurun!

 

YENGEÇ ( 6. Ev- Hizmetkarlar Evi / Ay )

Yaşamda önceliklerinizi belirleyin! Emeğinizin değerini hatırlayın ve onu işinize yarayacak unsurlara taşıyın! Belki birçok şey sizi haddinden fazla zorluyor gibi gözükebilir! Sadeleşin ve bunun bir şafak karanlığı olduğunu bilin! Duygularınızı biriktirmeyin, onları sadece yaşayın, oradan ihtiyacınız olanı alın ve devam edin! Gerçeğiniz, yolculuğunuz içinde sizi bulacaktır.

 

ASLAN ( 5. Ev- İyi Talih / Asılan Adam )

İçsel büyümeleriniz dışsal büyümelerin ışığıdır. Şimdi içinizdeki çocuğun sesini dinleyin ve onun size bilge cümleler kurmakta olduğunu fark edin! Sizi zorladığına inandığınız şeyler, yarının ışığı olacaktır. Yeter ki ihtiyaç duyduğunuz cevapların değişimin kendisi olduğunu fark edin! Bunu sağladığınızda kapıların nasıl da kolay açıldığına şaşıracaksınız!

 

BAŞAK ( 4. Ev- Yeraltı / Joker )

Şimdi karanlıklarınıza çekilmiş, gerçekten neye ihtiyaç duyduğunuzu bulmaya çalışıyorsunuz! İhtiyaç duyduğunuz şey, bilmediklerinizin bildiklerinizden çok daha değerli olduğunu hatırlayıp yola çıkabilmektir. Yeni deneyimlere kendinizi açın ve bugüne kadar yapmış olduklarınızdan daha farklı bir şeyler yapın! O zaman yaşamın bir yol olduğunun farkına varacak ve bu yolculuktan keyif alacaksınız! Kendiniz için bir şeyler yapın!

 

TERAZİ ( 3. Ev- Ay Tanrıçasının Evi / Ermiş )

Kendi içinize çekilip kaybettiğiniz ya da bir süredir hissedemediğiniz bir şeylerin varlığını bulmayı arzu ediyor olabilirsiniz! Huzur içinde olun! İhtiyacınız olan her şey sizinle! Sadece doğru cevapları bulun ve bunu mümkünse önce kendi içinizde yapın! Ne zaman ki seçimlerinizin ve bunun öneminin, kurban değil hakim olduğunuzun farkına varır ve yaşamı bu ışıkla onurlandırırsınız, o zaman kapılar yeni gücünün ışığıyla açılır. Her şey sizde olanı yansıtır!

 

AKREP ( 2. Ev- Hadesin Kapısı / Kader Çarkı )

Hades, Pluton ile ilişkilendirilir ve Pluton, akrep burcunun yöneticilerinden biridir. En gizemli ve etkilerinin çok güçlü olduğu bilinen gezegendir Pluton ve onun transitleri çok büyük değişimleri beraberinde getirir. 2. ev akrep burcunun karşıt burcu olan boğanın doğal evidir. Sahip olduklarımızla ilgili çok önemli bir süreç! Bunları kullanmayı öğrenmeliyiz ve bir akrep için bunun anlamı, gücün içindeki güçsüzlüğü fark edip bunun ötesine geçebilmektir. Yaşam bizi bize çağırıyor! Duymanın ve artık o hep ertelediğimiz şeyin başlangıcında olmanın vaktidir!

 

YAY ( 1. Ev- Dümen / Denge )

Kendini yeni zamanın keşiflerine aç! İç sesine kulak ver! Onun sana anlatmaya çalıştıklarını duy ve bunu eyleme dök! Yaşamı gör ve onunla sesleş! İletişim kur! Orada kendini bulursun! Ne istediğini, bunun seni ne kadar ifade ettiğini anla ve buna dair bir adım at! Tutku, yaşamının gerçekliğidir. Onu bul, hatırla ve saç! Kim olduğunu ve buna dair hergün yeni şeyler keşfedebileceğini!

 

OĞLAK ( 12. Ev- Kötü Ruh / Aşıklar )

Ruha açılan kapılardan içeri giriyorsun! Karanlığının dibindesin ve orada kendini keşfediyorsun! Bunu anlamak önemli! Tüm bildiklerini gözden geçir, hatırla ve yenilerine aç kendini! Kötü yoktur, yol vardır! Bunu bil ve yolunu aç! Her şey senin, senden yeni bir sen doğurup onun ışığıyla yaşamla buluşabilmen içindir. Seçimlerinin farkında ol ve seni iyileştirecek olan bu!

 

KOVA ( 11. Ev- İyi Ruh / Güneş )

Öyle güzel parlıyor ki yüreğin! Sen sessizliğin sesisin ve sesinin gücünü hatırlayabilmelisin! Bugünün, yarının ışığına gebe! Kendini bul ve o bulduğun şeyin tüm yaşama açılan kapı olduğunu bil! Senin benin, yaşamın ışığıdır. Özgürsün, bundan emin ol! Sadece özgürlüğün bırakmaktan öte bütünleşmek olduğunun farkında ol! İşte hatırlaman gereken bu! Yarının ressamı, sen olup seninle konuştu!

 

BALIK ( 10. Ev- Praxis( eylem, cesaretli davranış, hareket ) / Aziz )

Şimdi tüm bildiklerini kullanma zamanı! Vakit şimdi ve yol açık! Artık görünür olmanın vakti geldi! Çık sahneye ve göster kendini! Bildiğin her şey yüreğindeydi ve bilmek demek, yüreğinde olup oradaki sesi yaşama indirebilmek demekti! Kutsal hazinenin senin yaşama ve onu yaradan sevgiye olan inancındır! Bırak yaşam sana seni anlatsın! Sen yeter ki içinde ol!

Sizi seviyorum,

Hüseyin Akdağ