13 Temmuz Haftası Haftalık Burçlar

Bu hafta burçları neler bekliyor? Koçlar bu hafta önemli haberler alırken Boğalar ise enerjilerinin arttığı bir döneme giriş yapıyorlar. Dahası yazımızda…

Koç

Önemli haberler alarak başlayacağınız bu hafta artan enerjinizle beraber bir yandan daha sosyal olup kendinizi daha fazla ortaya çıkarmak isterken, bir yandan da evrenin sabrınızı zorladığını düşünebilir ve öfke patlamaları ile duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirsiniz. Abartılı hareketlerde bulunup, aldığınız güzel haberleri yakınlarınızla yine abartılı bir şekilde paylaşabilir, beklediğiniz tepkiyi almayınca hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Uzun süredir sabrettiğiniz konularda tahammül sınırlarınızın zorlandığını hissederken, sizi daha da gergin yapan ve sabrınızı zorlayan insanlardan uzak durmak isteyeceksiniz. Bu dönemi mümkün olduğunca sakin ve olumlu düşüncelerle geçirmeniz hayrınıza olacaktır. Bir yandan maddi konularla ilgili yapmanız gereken işleri devreye sokarken, bir yandan da aile ve özel hayatınızla sınandığınızı hissedebilir, özellikle anne tarafından bir yakınınız ile anlaşmazlıklar yaşayabilirsiniz.

Boğa

Uzun zamandır üzerinizde olan isteksizliği ve arka planda kalma hissini bir anda üzerinizden atacak, artan enerjinizle beraber harekete geçmek isteyeceksiniz. Bu dönemde enerjinizi iyi kontrol edip, abartılı davranışlarda bulunmamanız hayrınıza olacaktır. Harekete geçmek istediğiniz konularda kendinizi olduğunuz gibi kabul edip, kendinize aşırı yüklenmemeye çalışın. İkili ilişkilerde güç çekişmelerinin devrede olduğu bu hafta boyunca aynı zamanda yaşamakta olduğunuz kararsızlıklar ve dengesizlikler sizleri daha fazla yorabilir. Parasal konularda yapmanız gerekenler ile gelecek planlarınız ve yapmak istedikleriniz arasında kendinizi sıkışıp kalmış hissedebilirsiniz.

İkizler

Yakın çevre ve arkadaşlarınızla olan bağlantılarınızın ön planda olduğu bu hafta, arkadaşlarınızla yapacağınız planlar ve onlardan alacağınız güzel haberler keyfinizi yerine getirecek. Bir yandan maddi konularda kendinizi şanslı hissederken, bir yandan da yaşanan aksiliklerle beraber bazı alanlarda kendinizi yetersiz hissedebilir, yapmak istediklerinizi gerçekleştiremeyeceğiniz hissine kapılabilirsiniz. Özellikle alacak verecek dengesini iyi kurmanız gereken bu haftada sizleri sonrasında zora sokacak yüksek harcamalardan kaçınmanız hayrınıza olacaktır.

Yengeç

Merkür’deki düzelme ile beraber hayatınızla ilgili önemli konuşmalar ve planlar bu hafta devrede olacak. Bir yandan arkadaşlarınız ve yakın çevreniz ile planlar yapıp geleceğe yönelik yeni kararlar alırken, bir yandan da kariyer alanında daha fazla koşuşturma içerisinde olacaksınız. Özellikle Salı ve Çarşamba günleri ikili ilişkilerde sınandığınızı hissedip aşırı tepkiler verebilirsiniz. Yeni bir işe imza atacak veya bir sözleşme imzalayacaksanız, bunu Salı ve Çarşamba dışındaki diğer günlere denk getirmeniz hayrınıza olacaktır.

Aslan

Uzaklardan alacağınız ve sizi heyecanladıracak olan haberlerle başlayacak olan bu hafta, seyahat planları yapabilir hep gitmek istediğiniz yerlere gitmenin hayallerini kurabilirsiniz. Şartların sizi çok fazla desteklemediği bu dönemde adım atmak yerine, plan yapmak ve her detayı enine boyuna düşünmek hayrınıza olacaktır. Sürtüşmelerin yaşanmasına açık olan bu dönemde, aileniz veya iş çevrenizle iletişim sorunları yaşayabilir, fikirlerinizi karşı tarafa aktarmakta zorlanabilirsiniz.

Başak

Bu hafta boyunca parasal konulara daha fazla önem verebilir, kendinizi güvende hissetme ihtiyacı duyabilirsiniz. Hafta başında içinizdeki gücün farkına varacak, hayatın tadını daha fazla çıkartacaksınız. Karşınıza yeni ve sizi heyecanlandıran bir iş fırsatı çıkabilir ve tam siz bu teklife olumlu bakacakken hayatınızdaki kişinin veya ailenizin aksi bir fikriyle baş başa kalabilirsiniz. Güç çekişmelerine açık olan bu hafta boyunca  kariyer alanında yapmak istedikleriniz ile aileniz ve sevdiğiniz arasında kalabilirsiniz. Bir yandan geleceğe yönelik adımlarınızı hızlandırmak isterken, bir yandan da arkanızdan biri sizi tutuyor gibi hissedebilirsiniz.

Terazi

Sevdiğiniz insanla olan paylaşımlarınızın önem kazanacağı bu hafta boyunca ikili ilişkilerinize ve özel hayatınıza daha çok zaman ayırmak isteyeceksiniz. Aşırı uçların ve dengesizliğin hüküm sürdüğü bu süreçte, bir gün sizi çok mutlu edecek güzel bir haber alırken diğer gün bu haber neticesinde alacağınız karar ile ilgili yakın çevreniz ve ailenizle fikir ayrılıkları ve güç çekişmeleri yaşamanız mümkün. İlişkilerinizi şifalandırmanız gereken bu dönemde aileniz sizinle aynı fikirde olmasa bile sakin ve uzlaşmacı olup aşırı uç tepkilerden uzak kalmak sizin hayrınıza olacaktır.

Akrep

Tamamlanması gereken konuların ve yapılması gereken işlerin önem kazandığı bu hafta kendinizi her zamankinden daha gergin ve sinirli hissedebilirsiniz. Bir yandan diğer insanlar tarafından onaylanma ihtiyacı hissederken, bir yandan da fikirsel gel gitlerin yaşandığı bu dönemde abartılı davranışlar sergileyebilir, amacınıza ulaşmanızı geciktirecek aşırı tepkiler verebilirsiniz. Aklınızdaki planları hayata geçirirken bir takım problem yaşayabilir, kendinizi manipüle edilmiş hissedebilirsiniz. Bu dönemde kendinize karşı objektif olup doğru ve yanlışınızı enikonu düşünmek hayrınıza olacaktır.

Yay

Oldukça hareketli başlayacak olan bu hafta boyunca tüm yarım kalan ve yapmak istediğiniz işleri tamamlamak isteyecek ve bunun için de evren tarafından destekleneceksiniz. Özellikle maddi konularda aşırı harcamalar yapmamanız ve temkinli ilerlemeniz hayrınıza olacaktır. Her ne kadar bana bir şey olmaz hissi ve rahatlığı devreye girmiş olsa da bu dönem sizin için parasal konularda problemlerin ortaya çıkabileceği ve sizi zorlayabilecek bir dönem olarak görülmekte.

Oğlak

Ailevi konuların ön planda olduğu bu hafta boyunca sevdiğiniz kişi ile zaman geçirmek ve onunla iyi bir iletişim kurmak isteyeceksiniz. Enerji dengesizliğinin hüküm sürdüğü bu süreçte, sevdiğiniz kişi ile anlaşmak bir gün çok kolay gelirken diğer gün pek mümkün görünmeyecek. Yaşamakta olduğunuz sıkıntılara sabırla yaklaşmak ve enerjinizi olumlu alanlarda harcamak hayrınıza olacaktır. Dengenizi bulmakta zorlanacağınız bu dönemde bazı konularda geri adım atabilir, uzlaşmanın yolunu arayabilirsiniz.

Kova

İletişim yoğunluğu ile başlayacak olan bu haftada yakın çevrenizden veya ailenizden alacağınız bazı haberler hayatınızın merkezine oturabilir. Yaşamakta olduğunuz duygusal iniş çıkışlar nedeniyle hayatın size karşı olduğu ve desteklenmediğiniz hissine kapılabilirsiniz. Bu süreci mümkün olduğunca dengede geçirebilmek adına, bir haber aldığınızda aşırı uçlarda sevinmek veya üzülmek yerine sakince şartları gözden geçirmek ve plan yapmak hayrınıza olacaktır. Beklenmedik bir takım sorumlulukların keyfinizi kaçırmasına izin vermek yerine krizleri yönetmeyi öğrenmeniz gereken bir süreç sizleri bekliyor.

Balık

Ani kararlarla parasal harcamaların devrede olduğu bu hafta daha çok kısa vadeli planlara odaklanıp ailevi konulara ağırlık vermek isteyeceksiniz. Özel hayatınızda bir yandan sevindirici ve güzel haberler alırken bir yandan da anlaşmazlıklar devrede olabilir. Sosyal ortamlarda sevdiğiniz insanla problemler yaşamanız ve zıtlaşmanız mümkün. Maddi konulardaki sorunlarınıza öfkelenmek yerine sakin kalıp şifalandırmaya çalışmanız hayrınıza olacaktır. Enerjinizi en çok sevdiklerinizle keyif yapmak için harcamak istediğiniz bu dönemde, aşk hayatınızda hareketli günler sizleri bekliyor.