16.09.2015 Gökyüzü Mesajları (Saklı Olanı Bulma)

Gün Enerjisi ( Numeroloji ) : 24 / 6

Günün Rehber Kartı ( Taroloji ) : Ay

Güneş : Başak

Ay : Akrep ( 18:42 itibariyle )

Gün Yöneticisi : Merkür

Bugün gün titreşimi bize bugünün karar günü olduğundan bahsediyor! Son günlerde iyi bir derinleştik, büyüdük ve genişledik, sardık sarmaladık ve bir o kadar sarıldık sarmalandık. Şimdi Ay, koç temasıyla birleşiyor. Ayı vurgulayan ‘’azize’’, hissel derinliğini ve içselliğini, ‘’imparator’’un düzen kuran hareket gücüyle birleştiriyor. İç ses duyuluyor ve ‘’ Şimdi ‘’ dediğimiz anda harekete geçiliyor ve ihtiyaç duyduğumuza inandığımız eylem gerçekleşiyor. Bu, bizim yüreğimizin aktığı ve her ne olursa olsun bu konuda yola çıkmayı arzuladığımız anda, yaşamımızın yeni yolculuğunun ışığı oluyor. Bugün tutkumuzu ve bunun nasıl da tüm yaşamımıza düşen bir ışık olduğunu hatırlama günü!

‘’ Artık vakti geldi bilmenin ve giyinmenin, çok da zamanı kalmadı öğrenip öğrenmemenin… ‘’, ‘’ Her şeyi bildiğini bil şimdi, tüm bu bilginin değersizliğini, tek bir şey götürür oraya seni, sen ki senin değil, senin bile olmadığın bir yerin efendisi, şimdi gözlerin gözlerinde ve hepsi de sözlerindeydi. ‘’ Her şeyi bildiğine inandığın anda, her şeyi unut! Tam da o anda, bilmediğini sandığın birçok şeyi biliyor olduğunu fark et! ‘’ yüreğin senin en güçlü rehberin ‘’, onun sesini duyabilmek için onun kendisi olup yaşamdaki gerçek yolculuğunun farkına varabilmelisin.

Bugün rehber kartımız ‘’ay’’ bize bir sınavın eşiğinde olduğumuzu hatırlatıyor. 18 Eylülde Satürn akrepten yaya geçiyor. Bu iki gün çok özel kapılar açık olacaktır. Gizem dediğimiz şey şu an bizi sınıyor; bununla birlikte burada gerçek bir gücü açığa çıkarmak da söz konusu olabilir. Satürn akrepte son sınavları verdirirken bu anlamda bize, bizim gerçek olanın gücünün ve bu gücün de bizde olduğunun farkına varmamız gerekiyor. Akrep her şeyi yönetmek ve kendisine bağlı kılmak ister gölge yönüyle, bizim herkesin ve her şeyin bir yolu olduğunu hatırlamamız ve bu yolda kendi ışığımızı bulmamıza izin vermemiz gerekiyor. Akrep korkar ve karşısında olanın korkularına saldırır gölge yönüyle, bizim kendi korkularımızın ötesine geçebileceğimiz gücü oluşturmamız ve şimdi olanın bir şafak karanlığı olduğunun farkına varmamız gerekiyor. Bize güven veren şey gücümüzden öte, yeniden doğabilme gücümüz olmalı! Akrep ölümdür, yeraltıdır ve oradan uyanmak, ölümü kabul etmek ve böylelikle yeniden doğumun ışığını yaktığımızı hatırlayabilmektir. Eski kral( ego ) ölüyor ve yeni kral( benlik )ın doğumuna bir yolculuğa çıkılıyor. Bu yolculuk Satürn yaya geçtiğinde çok daha güçlü bir ışıkla kendini gösterecektir. Her ikisi de biziz, bizi durduran ve yavaşlatan derinlerdeki düğümü bulup onu çözebilmeliyiz ve aslında bunu yapabilecek güçteyiz.

Ay bugün 18:42 itibariyle akrebe geçiyor. Bahsettiğimiz temalar bu iki gün için daha da güçleniyor. Derinlerimize bir yolculuk kendini gösteriyor. Bu yolculukta ölümün ötesine geçmeli ve içsel doğumumuzu gerçekleştirebilmeliyiz. 07:23 itibariyle Ay boşlukta hareketine başlamış bulunuyor. Bugün akşam saatlerine kadar içsel gözlem içinde kalmayı seçmek daha lehimize olacaktır. Akşam saatleri itibariyle bu gözlemden de aldığımız güçle kararlarımızı ve kararlılığımızı ortaya koymak adına çok daha güçlü bir döngü mümkün olacaktır. Ayın Mars ile altmışlık açısı görülüyor. İçimizdeki savaşçının, gerçek gücünün farkına vardığı bir süreç olur akşam saatlerine kadar, gün rutinini koruyun ve gözlemleyin, sizi gerçekten heyecanlandıran şeyleri bulun, akşam saatleri itibariyle emin olabilirsiniz.

Bugün Merkür günü! Merkür, Tanrılar hebercisi olarak geçer. Bugün özel mesajlar alabilirsiniz. Ayın boşlukta olduğu saatleri gözlemlerinizle birlikte bu konuda özel çalışmalara yaparak da geçebilirsiniz. Tarot ya da astroloji eğitimi almış kişiler, bu konuda çalışmalar yapabilirler. Karar vermekten öte içsel gözleme odaklayın ve bu anlamdaki farkındalığa çalışmalarınızı, şifa çalışmaları da etkin sonuçlar verir. Ay büyüyen fazda, odaklandığımız pozitif güçlenecektir. Akşam saatleriyle birlikte içinde bulunacağımız iki gün, kararlar vermek, bu anlamdaki farkındalıkla hareket etmek ve bunu yaparken bizim için önceliğin ne olduğunu ve bunun bizdeki anlamını keşfetme konusunda verimli olacaktır. Bugünlük de bu! Yaşam konuşur, biz yeter ki duyalım!

Sizi seviyorum,

Hüseyin Akdağ