17.09.2015 Gökyüzü Mesajları (Merkür Retro Sezonu)

Gün Enerjisi ( Numeroloji ) : 25 / 7

Günün Rehber Kartı ( Taroloji ) : Mahkeme

Güneş : Başak

Ay : Akrep

Gün Yöneticisi : Jüpiter

Bugün gün titreşimi bugünün bizim için önemli bir hareket günü olacağından bahsediyor. Bugün savaşımızın ne olduğu, bu savaşın neyden besleniyor olduğu ve kaynağındaki ışık ile ne kadar güçlü bir bağ kurduğu önemli olacaktır; bununla birlikte göz önünde bulundurmamız gereken: Merkür şu an durağan hareket ediyor ve bugün 21:09 itibariyle iki hafta kadar sürecek geri hareketi başlıyor. Merkür terazide geri gidiyor olacak, terazi genel tema ile ilişkileri işler, evlilik ve ortaklık olarak da düşünebiliriz. Eski sevgililer kapıda bitebilir, ilişkilerle ilgili kendi içimizdeki temizliğe ve bu anlamda ne istediğimizi netleştirmeye harcayabiliriz enerjimizi! Ortaklıklar konusunda büyük kararlar almamak ve daha çok durum değerlendirmesi yapmak için daha iyi bir dönem olacaktır. Mürkürün temsil ettiği iletişim ve bilgi aksı daha çok içe dönüyor. İçsel çalışmalar bu dönemde daha önemli olacaktır. Şimdi gözden geçirme ve süren hareketi bu ışıkta gözlemleme zamanı! Alt yapı oluşturmak ve düzenlemeler, derlemeler, toparlamalar için iyi bir dönem olacaktır. Yeni ilişkilere yelken açmak isteyen dostlarım, ilişki tanımlarını bu dönemde düzenleyerek çeşitli netleşmeleri sağladıklarında, çok daha güçlü buluşmaların kapılarını aralayabilirler. Bu sebeplerle gün titreşiminde bahsedilen hareketi, içsel bir düzenleme ve düzenlenme olarak okumakta fayda var.

Tam da Jüpiter günü olan bugünde, 09:53’te Jüpiter- Neptün karşıtlığı görülüyor. Jüpiter teması derin bilgelik ve anlayışla birlikte büyüme ve genişlemedir. Neptünün bunun tam karşısında oluşu, Jüpiterin başakta ve Merkürün durağanda oluşu, Jüpiter temasını karıştırabilir. Neptün bulanık bir gezegendir. Bugün özellikle kontrollü olmakta ve bir adım atmadan önce, hatta bir kelam ederken iki kere düşünmekte fayda olacaktır. Bugün duygularımıza kapılıp manipülatif bir çıkışta bulabiliriz kendimizi, gerçeklerden kaçıp hayallere sığınma yoluna gitmek isteyebiliriz. Hayaller, gerçekleri yaratabilecek sırra vakıf olduklarında anlam taşırlar ve fanteziler, gerçekleri besleyebildikleri sürece ışıktırlar. Bunları aklımızda bulundurmak, bu ve benzer konularda bilinçli bir duruş ortaya koymak lehimize olacaktır.

Ay akrepte ilerliyor. Girişimlerimizde hislerimiz daha yoğun bir ışık taşıyacaktır. Burada içselliğimizi koruyabiliyor olmak önemli! Belirsizliklere çok takılmayın ve şimdilik olduğu haliyle kabul edin. ‘’ Doğru an geldiğinde bunu hissederim. ‘’ i kendinize hatırlatın. Bastırılmış duygular açığa çıkma eğiliminde olabilir. Onlar patlamadan onları karşınıza alın ve onlarla iletişim kurun. Düşüşler, daha büyük yükselişlerin tohumudur. Yeter ki onu ekin ve sulayarak besleyin. Kendinizi olduğunuz gibi sevin ve gelişimin sonsuz bir yolculuk olduğunu fark ederek süreçlerinize ışık tutabilin.

Rehber kartımız ‘’mahkeme’’ şu an bizi Ay ve Plüton temalarına götürüyor. Ön koşulları yerine getirerek  yolumuza olan sadakatimizi koruyabilmek! Savaş değil, barış zamanı! İçimizdeki vahşi, onunla barışmayı öğrendiğimizde bizim gücümüz olabilir. Aksi takdirde kendi kendimizi yok etmeye çalışma durumu ile karşı karşıya kalınabilir. Bugün ihtiyacımız olan şey, biz gibi olmadığına inandığımızı da sevebilmek ve onun da biz olan bir parça ile bizimle olduğunun farkına varabilmek, onu bulup açığa çıkarabilmektir. ‘’güneş’’ doğdu ve tamamlanmaya doğru giderken şimdi bu anlamdaki tutarlılığımızın ve samimiyetimizin sorgulandığı bir andayız. Odağımızı korumak önemli olacaktır. Bugünlük de bu!

Sizi seviyorum,

Hüseyin Akdağ