18.09.2015 GÖKYÜZÜ MESAJLARI (Satürn Yayda)

Gün Enerjisi ( Numeroloji ) : 26 / 8

Günün Rehber Kartı : Ermiş

Güneş : Aslan

Ay : Akrep

Gün Yöneticisi : Venüs

Bugün Satürnün son günlerde bizi akrep temasında epey zorlayan etkisi nihayet ki 05:49 itibariyle yaya geçişiyle birlikte şimdilik sona erdi. Tabii bu her şeyin tamamlandığı ve bittiği anlamına gelmemekteydi. Satürn kısıtlayıcı ve zorlayıcı bir gezegendi, sert ve otoriter bir öğretmendi, transitlerinde, yaşamımızın artık öneminin yükselmiş alanlarına işaret ederdi. Yaydaki ortalama 2- 2,5 yıllık hareketi esnasında Satürn bize inançlarımızı, buradaki samimiyetimizi ve bütünselliğimizi sorgulatacaktı. Satürn akrepte yaşamımızdaki krizleri deneyimledik ve bu krizleri yönetme kabiliyetimizi ve bu anlamdaki esnemeleri geliştirdik. Bilinmeyenin, kenara ittiklerimizin içinde bulduk kendimizi geçtiğimiz 2- 2,5 yıl boyunca, şimdiyse burada kazandığımız görüleri geliştirme ve genişletme zamanıydı, artık bir yaşam felsefemiz olmalıydı, entelektüel ve ruhsal gelişim önem kazanacaktı. Temelleri olmayan sözde inanç gösterileri bir bir yıkılacak ve insan, insanlaşmanın doğasındaki ışığı tanıyacaktı. Deneyim ön plana çıkacaktı, sınırlar aşılacaktı. Bu anlamdaki korkular ayyuka çıkarken, bu anlamdaki itilim gücü de artacaktı. Ya bu deveyi güdersin ya bu diyardan gidersenciler, devesiyle birlikte yola çıkacaktı. Bizi ışıklı günler bekliyor; bununla birlikte karanlıklarına tutunup onu bırakmaksızın saklanmak isteyenler, değerlerinin kırılıp döküldüğünü ve yaşama daha temelleri güçlü bir duruşla bakmaları gerekliliğini görecektir. İçinde bulunduğunuz fanus kırılacak ve bizler deneyimleyerek içimizdeki seyyahın ışığını yakmamız gerektiğinin farkına varacağız. İnsanı insan yapan, yaşamdaki yolculuğudur ve bu yolculuğu ışık yapansa, insanın bu yolculukta keşfedip kendiyle bütün yaşamda okuduğudur. Bunlar çok önemli olacak!

Bugün gün titreşimi bize içsel bir tartım sürecinden geçirilerek verilme yolunda ilerleyen, iç görü kazanma sürecindeki kararların öneminden bahsediyor. Bugün adil olmak, aklın ışığında kalmak ve bilinçli davranmamız gerekiyor ki bunun için ihtiyacımız olan, bilincine varmaya açık olmaktır. Satürnün yaya geçtiği bu dönemde, sadece düşünerek bulmak yeterli olmayacaktır. Gitmek, görmek gerekiyor ve bu anlamdaki korkularımızın nereden beslendiğini anlama şansımızın önündeki engelleri fark edip onlarla iletişim kurarak yolu açmamız gerekiyor. Adil olmak için gerekirse olay mahallinde olmalıyız. Bu bir zaman yolculuğu da olabilir. Oraya git, gör, çöz ve bugüne dön, dönerken oradaki ruhsal öğretileri ve bunlar içinde zamansız olan ışıkları da yanında getir. Yay, adalet ve hukuku da temsil eder ve bu dönem bu anlamdaki fark edilenler önem taşıyacaktır. Hak ettiğimiz bir yaşamda neyin farkında olmalıyız ve bunu aklın ışığında sağlamalıyız. Akıl ancak bilincine vardıklarımız ve sol eldeki teraziyi de hatırlayacak olursak, içsel olarak da emin olduklarımızla olur. Burada bir ekip çalışması vardır ve bu ekibin keşif yolculuklarına açık olmalıyız.

Bugün rehber kartımız ‘’ermiş’’ bize ‘’ İçe dön ve oradaki kendini bul! ‘’ diyor. ‘’ermiş’’ kartı, gölgesi olan ‘’ay’’ ile birlikte Satürnyen bir döngüden bahseder. Bugün bu geçiş, yaşamımızda önemli bir alan işgal ediyor. Merkürün de terazide retro olduğu bu günlerde, içsel sorgulayışlar yükseliyor ki bugünün Venüs günü olduğunu düşünürsek, Merkürün etkisi yükselir. Terazi, ilşkiler temasını gündeme getirir. Aklı temsil eden Merkür, geri hareketinde kendini çok ortaya koyamaz. İçsellik daha ön planda ilerler. Ayın da akrepte olduğunu düşünürsek, derinliklerimizde geziniyoruz ve duygularımıza dair ne olduğunu çözemediğimiz bir baskı altında hissedebiliriz. Çözmemiz ve çözülmemiz gerekiyor. Bunun için de hatırlayabilmemiz. Olan her şey bizi daha iyi bir bize götürmek içindir. Değişmemekte inat ettiğimizde, evren bizi kıra kıra genişletecektir. Evrensel akış ve bunun farkındalığıyla özdeşleşebildiğimizde, birçok şey çok daha güçlü bir ışıkla ilerleyecektir. Zamanın ötesindeki ışığı yakalım ve onu zamanın ışığına katalım, ihtiyaç duyduğumuz bu! Satürn akrep bizi yaydaki ruhsallaşma sürecine hazırladı. Sağlamcılığımızı kırdı. Yay bizi yaşam projemizin ne olduğunu bulduğumuz ve onu yapmak adına harekete geçtiğimiz oğlağa hazırlıyor. Evren hep biliş halinde, bizeyse biz olan onu duymak kalıyor. İşte bu, şimdilik!

Sizi seviyorum,

Hüseyin Akdağ