19.09.2015 GÖKYÜZÜ MESAJLARI (Özgürlük ve Zeka)

Gün Enerjisi ( Numeroloji ) : 27 / 9

Günün Rehber Kartı : Araba

Güneş : Aslan

Ay : Yay ( 06:31 itibariyle )

Gün Yöneticisi : Satürn

Bugün 06:31 itibariyle Ay yaya geçmiş bulunuyor. Bugün son iki günün duygusal yorgunluğunun ve bu anlamdaki gömülmelerinin biraz daha karşılığını alma günü! Dip temizlik yaptık son dönemlerde yaşamımızda, bunu bir kışa hazırlık gibi de düşünebiliriz. Kaldırdığımız kışlıklarımızı çıkardık, olanları olmayanları ayırdık, kimisini tamir ettik, kimisini daha yakışacağına düşündüğümüz birilerine verdik, az da yeni bir şeyler ekledik, tamamdır, kışa hazırız!

Kış zor bir mevsim değildir aslında, siz ona hazırlıklı olduğunuzda çok keyifli anlar da yaratılabilir. Sıcacık odanızda, sıcacık çayınızı yudumlarken okuduğunuz bir kitap, izlediğiniz bir film ya da detaylarının üzerinden geçtiğiniz projeniz, gayet keyiflidir. İnsan her anı cennetine çevirebilir. Yay, mevsimsel döngüde incelediğimizde kışa girişi verir. Bu dönemde bir yoğunluk söz konusu; bununla birlikte yay meraklıdır, öğrenmek ve deneyimlemek ister, kendini göstermek ister, parçaları birleştirip bütünü görmek ister. Ay, duygularımızın bu iki gün böyle bir döngüde olacağından bahsediyor, Satürn transiti de bu 2- 2,5 yılın, şimdi ihtiyacımız olan parçaları toplama zamanı!

Gün titreşimi de bugün Satürn vurgusu yapıyor. Bize ‘’ İç sesini dinle, cesur ol ve kendini tanı ‘’ diyor. Potansiyellerini, yeterliliklerini, yetersizliklerini, bunun senin için ne anlama geldiğini, nereden başlaman gerektiğini, bugüne kadar nelerin farkına varabildiğini, bu farkındalığı nasıl yaşamında daha güçlü bir ışıkla kullanabileceğini, ona yeni neler katabileceğini fark et ve burada fark ettiğin ne varsa bunu kullan diyor. Güçlü bir bilinç, bilincinde olmadıklarımıza doğru akan yolculuğumuzda bizim daha güçlü bir tavır geliştirmemize yardımcı olur. Tam da bu yüzden mehter takımı gibi bir ileri bir geri yürümeliyiz aslında, ne fark ettik, ne ediyoruz, ne fark ettik, ne ediyoruz?

Gün yöneticisinin de Satürn olduğunu görüyoruz, bu kadar Satürn teması olduğuna göre bugün sorumluluklarımızın ne olduğunun farkında olmak önemli olacaktır. Olan ya da olmayan, en azından bizimle böyle olduğunu düşündüğümüz her ne varsa, burada neyi daha farklı yapabileceğimizi düşünmeye ve bulmaya çalışmalıyız. Bu yolu açacaktır. Yaşamın ışığı insanın kendinde aldığı yoldur ve bu yolculukta kıvrak olan, esnek olan ve yolculuğunun onda uyandırdığı ışığı koruyan kazanır. Bu önemlidir. Bu iki gün biraz daha dışa dönük bir içsellikle kendimizi yaşamakta fayda var. İçsel geçişlerimizin farkında olalım ve bunun dıştan bize akan mesajlarına açık kalalım. Yürüyüşler falan yapabiliriz, doğa yürüyüşleri, çok iyi gelir. Hem böylelikle enerjimiz de değişecektir. Uzun süredir ‘’ Ayh, şuraya bir gideydik! ‘’ dediğiniz bir yer varsa haydi, durmayın! Fırsat yaratılır, beklenmez!

Rehber kartımızın da ‘’araba’’ olduğunu görüyoruz. ‘’araba’’ yola çıkmak ve bu anlamdaki cesarettir. Marsiyen bir etki gösterir. Aile temasını da içerir. Şimdi güvenlik alanının biraz dışına çıkma vakti. Optimum stres iyidir. Damar açıcı etkisi falan da var! Gözümüzde büyüttüğümüz şeylerin aslında gözümüzde büyüttüğümüz kadar zor olmadığının farkına varalım ve yeter ki bir adım atalım. Tevekkül neydi? Elinden geleni yapmış olduğuna inandıktan sonrasını Allah’a bırakmak. O zaman şimdi daha neler yapabileceğimize dair bir beyin fırtınası yapalım ve harekete geçelim. Kapıları açacak olan bizim akıştaki gücümüzdür. Yaratıcı olduğunuzun farkında olun ve ağzınızdan çıkan her kelimenin de bunda bir rolü olduğunu bilin. ‘’ Söz büyüdür. ‘’ der Toltekler, bugün biraz büyü yapalım mı? Barış, sevgi, umut ve inanç üzerine olsun bu kelimeler dökülen dudaklarımızdan; çünkü her yapılan her büyü sahibine kırk kez döner. Biz, bütünün ve kendimizin en yüksek hayrına kıpırdatmalıyız dudaklarımızı! Nasıl mı?

Biliyorum ki özde tüm yaşam benimle barış içindedir ve karşımda duran neyse Tanrısal bütünlükte ve saf ışıkta niyeti iyidir, bunu anlamalıyım ve kendime katmam gerekenin ne olduğunun farkına varmalıyım.

Biliyorum ki her daim sevgidir yeryüzünde olan ve bunu hatarlayan o sevginin kendisidir.

Yarına inancımı ekiyorum ve o benim umudum oluyor ve umudum beni yarınımdaki ışığa taşıyor ve onu bugüne çağırıyorum, işte şimdi olduğum yerde huzurluyum, emeğimin gücüne inanıyorum ve şimdiden harekete geçiyorum.

Bunları çoğaltabilirsiniz. Mühim olan duyduklarınızın size hissettirdikleri ve sizde uyandırdıkları, bunları hatırlayabildiğimiz için ne kadar şanslıyız!

Sizi seviyorum,

Hüseyin Akdağ