18.10.2015 GÖKYÜZÜ MESAJLARI (AY OĞLAKTA)

Bugün 11:50 itibariyle Ay, Güneş ile altmışlık yaparak boşlukta hareket ediyor. Güneş ‘’ben’’dir. Ay da bunun sakladıkları… ‘’ben’’ Aydan yansıyan mıdır, yoksa Aya vurup onu aydınlatan mıdır, işte bu muammadır. İnsanın kendini arayışında, gölgeler de ışık ışık gözükenler de hep kendimizden kendimizedir ve insan hepsinin birleştiği ve bütünleştiği yerdedir. Bugün kendimize dair keşifler yapmak için güzel bir gün! Bugünün Güneş günü ve yarının da Ay günü olduğunu düşünürsek önemli bir geçiş gerçekleşiyor.

Gecenin ileri, bugünün ilk saatlerinde( 01:39 ) başakta Mars ve Jüpiter birleşimi gerçekleşti. Bu savaş ve bilgeliğin bir araya gelişiydi. Bilgi, sınırlar koyardı ve bu savaşa çağrıydı; bununla birlikte bilgelik bu savaşı yıkar ve her şeyin bir bütün olduğunun farkına varmamızı sağlardı; bununla bilrikte artı eksiyle çarpışırken bizi uyandırır ve bize yarındaki ışığı yarattırırdı. Bunları anlamak önemli! Savaşın bir yol olduğu ve muhakkak ki aydınlık bir yarını doğurduğu anlaşılabilmeli ve savaş bilginin savaşı! Onda bilgelik ile kontrol kurulmalı! Ötesi yok!

21:52 itibariyle Ay, yaydaki iyimser yolculuğunu tamamlayarak oğlaktaki realist hareketine geçiyor. Ayaklarımızın yere daha sağlam basmak isteyeceği bir iki gün içindeyiz. Sorumlulukların farkına varmak ve buradaki tutarlılığı sağlamak önemli! Bu arada canım dostlarım, lütfen kendimize karşı da sorumluluklarımız olduğunu hatırlayalım ve iç dengemizi de( bedenen ve ruhen ) korumaya çalışalım! İçerdeki savaş ve bunu anlamak! İşte bu önemli!

ve bakalım Boğalar burçlarda neyi deneyimliyor?

BOĞA – KOÇ

Herekete geçme gücü, içsel savaş, dürtü, cesaret! Birbirlerine güvenirlerse sağlam kaleler inşa edebilirler!

BOĞA – BOĞA

Biri onları harekete geçirmeli! Birbirlerine istek ve arzuları için izin verebilmeliler yoksa çekişip dururlar! İhtiyaç duydukları güveni birbirlerine duymayı başardıklarında, huzurda buluşup romantik, dünya gücünde buluşup dünyevi zaferler kazanırlar.

BOĞA – İKİZLER

Boğa ikizler ile daha geniş düşünebilir. İkizlerin daldan dala konan aklı onu ilk aşamada endişelendirebilir. İkizler boğanın ihtiyaç duyduğu güveni anlamalı, boğa bunu ifade etmeyi başarmalı ve boğa ikizlerin önce ne duyduğuyla ilgileneceğini hatırlamalıdır. Yaşamı genişleten şarkılarda buluşabilirler, boğa hızlanmalı!

BOĞA – YENGEÇ

Onlar birbirlerini görür görmez huzur duyarlar derinlerde… Yeter ki yengeç boğayı öncü kimliğiyle zorlamaya kalkmasın! Boğa ihtiyaç duyduğu güveni yengecin şefkat dolu dokusunda fark edebildiğinde, yol açılır. Yengeç maskelerini kullanmayı seçerse boğa bunun farkına vardığında işler karışır. Dürüstlük ve kendini ifade önemli!

BOĞA – ASLAN

Boğa aslana içsel bir çekim duyar. Onda onu çeken adını koyamadığı bir şey vardır. Kendinden eminliği, andaki kolay hareketi! Venüs ve Güneş birbirlerinin içinde erimeyi seçerlerse büyülü bir aşk doğar. Boğa aslanın ihtiyaç duyduğu alkış( içten ve samimi), aslan boğanın ihtiyaç duyduğu güven ve huzur( doğallık ) olabildiğinde, ikisi de güneşe karşı tembellik etmeyi seçmezse( bazen iyi gelebilir ), güzelliklerde buluşabilirler.

BOĞA – BAŞAK

Boğa başak ile gelişim sağlar. Başağın durmadan bir şeyler bulup bunu süzgeçten geçirme süreci boğayı yorabilir. ‘’ Bir şeyler yapmam gerekiyor! ‘’ dediğinde başak ona iyi gelir. Başak çoktan yapmak istediklerinin tarihçesini araştırmaya başlamıştır. Boğa başağa içsel olarak aradığı huzur da olabilir, serinkanlılığı onu çıldırtabilir de… Yaşamlarının hangi dönemlerinde bir araya gelmiş oldukları önemli!

BOĞA – TERAZİ

Yumuş yumuş bir ilişki olabilir. İkisi de sessiz kaldıklarında işler karışabilir. Terazi bir karar verip netlik sağlamakta zorlanır. Boğa emin olmak ister ve bazen iyi huyluluğu tutar, anlayış göstermeye çalışır; bununla birlikte işler abartıya varırsa gölgeler savaşı olabilir. İfade önemli!

BOĞA – AKREP

Boğa burada akrebin hesaplarını hissettiğinde bomba gibi patlayabilir ve akrep boğayı anlamaya çalışırken kendi saklamaya çalıştıklarıyla yüzleşebilir. Onlar ne kadar zıtsalar da birbirlerine benzer bir şeyler taşırlar. Boğa da akrep de güven ister. Boğa güvendiğinde bunu her şeyi ile yapar. Akrep her zaman biraz şüphelidir. Sınırlarını koruyabilmeliler ve birbirlerini anlayabilmek için kendi derinliklerini tartabilmeliler.

BOĞA – YAY

Boğa yay ile genişler ve büyür. Büyük resmi görme şansı yakalar ve muhteşem bir yolculuk gündeme gelebilir. Yay dörtnala koşarken boğa geride kalabilir. Boğa sonunu getirmeye kararlı iken birlikte başladıkları işin, yay çoktan yeni limanlara yelken açmış olabilir. Boğa bunun farkına vardığında yay ona gözükmese iyi olur!

BOĞA – OĞLAK

Birlikte iyi bir işbirliği ile çalışabilirler. Romantizm söz konusu olduğunda boğa oğlağın içini açıp okuyabilmelidir. Boğa keyfine düşkünken oğlak zor şartlarla baş etmeyi seçebilir. Birbirlerini anlamaları ve ortak bir noktada buluşabilmeleri önemli!

BOĞA – KOVA

Boğa kova ile özgürlüğü ve bireyselliği deneyimler. Bu boğanın çok da hoşuna gidecek bir şey değildir; bununla birlikte yıktığı duvarlar onu kendi ile buluşmaya sürükleyebilir.

BOĞA – BALIK

Boğa için balık huzurdur. Onunla kendini suyun akışına bırakabilir. Tabiat itibariyle iyi huylu burçlardır. Güven duyduklarında sessizliklerini paylaşabilirler ve bu sessizlik onlar için çoğu sesleşmelerden daha değerlidir. Onlar çok daha derin bir iletişim geliştirirler. Balık boğaya ruhunu ve bunun ışığının gücünü hatırlatır. Boğa balığı dünyaya indirir ve bu her ikisi için de iyidir.

Sizi seviyorum…

Hüseyin Akdağ