20 Temmuz Haftası Haftalık Burçlar

Bu hafta burçları neler bekliyor? Koçlar bu hafta yenilikleri deneyimlerken Boğalar ise hayallerine odaklanarak gerçekleştirdikleri bir döneme giriş yapıyorlar. Dahası yazımızda…

Koç

Yengeç burcunda gerçekleşecek olan yeni ayı 4.evinizde deneyimleyeceksiniz. 4.ev genellikle ev halkını, aile büyüklerini ve yaşanılan mekanı temsil eder. Yeni ayın bu alanlarda gerçekleşecek olması, bu alanlarda atılacak olan yeni adımlara ve başlangıçlara işaret eder. Yeni ev satın alabilir, mevcut evinizde yeni bir tadilata başlayabilir, evinizi taşıyabilir veya hayatınızdaki kişiyi aile büyüklerinizle tanıştırarak hane halkını etkileyecek şekilde yeni bir adım atacak olabilirsiniz. Bu dönemde köklendiğiniz alanlarla ilgili veya kökleriniz ile ilgili yeni başlangıç enerjisi mevcut. Salı günü ailenizdeki veya iş yerinizdeki otorite figürleri ile ilgili sorunlar yaşayabilir, kendinizi baskı altında hissedebilirsiniz. Kısa sürecek olan bu dönemi daha rahat atlatabilmek adına yaşanan sorunları fazla kişiselleştirmemeniz hayrınıza olacaktır. Çarşamba günü itibari ile daha yaratıcı olacağınız ve kafanızda planladığınız yeni başlangıçlar ile ilgili olarak destekleneceğiniz bir sürece adım atacaksınız. Maddi konularda yeni fırsatlar karşınıza çıkabilir, iyi düşünerek karar verirseniz hayrınıza olacak kararlar ve yeni adımlar atabilirsiniz.

Boğa

3.evinizde deneyimleyeceğiniz yeni ay ile kardeş, kuzen, eğitim ve seyahat konularında yeni başlangıçları deneyimleyebilirsiniz. Yeni bir eğitime başlayabilir veya uzun süredir gerçekleştirmek istediğiniz seyahat planınız ile ilgili ilk adımı atabilirsiniz. Salı günü ise kendinizi ifade ettiğiniz konularda sıkıntılar yaşamanız ve yara almanız mümkün görünüyor. Bilinçaltınızda yer eden travmalarınızla yüzleşebilirsiniz. Sakin ve çözümcül davrandığınız taktirde bu süreçte kendinizde her şeyi yapabilme potansiyelini keşfedebilir, kendinizi ifade etme konusunda gelişim gösterebilirsiniz. Eğitim, seyahat ve iletişim konularında bir takım engellerle karşılaşsanız bile bu engellerin etkisi bir hafta içerisinde sona ereceğinden bu süreçte bunu fazla dert etmemeniz ve fevri davranmamanız hayrınıza olacaktır. Haftanın ilerleyen günlerinde yaratıcı enerjinizi ortaya çıkarmak için evren tarafından destekleneceksiniz. Kariyer hayatınızla ilgili atmak istediğiniz bir adım varsa Cuma günü bunun için çok uygun görünüyor.

İkizler

Yeni ay gelir ve para eviniz olan 2.evinizde gerçekleşiyor. Bu da gelir ve para girişinizde artış olacağı ve bu alanlarda yeni başlangıçlar yapabileceğinize işaret ediyor. Salı günü bu gelir artışı ile ilgili otoritelerle kısa süren bir sorun yaşayabilirsiniz. Maddi konulara ek olarak, arkadaşlarınızla yapacağınız görüşmelerde moral bozucu diyaloglar kursanız dahi, hiç kimseyi dinlemeden kendi yaratıcılığınıza odaklanıp aklınızdakileri hayata geçirmeniz hayrınıza olacaktır. Çarşamba günü iletişiminiz çok yoğun olabilir, yeni başlangıçlar için yeni imzalar gündeme gelebilir. Bu dönemde yaratıcılığınızı ortaya çıkarmak ve isteklerinizi gerçekleştirmek konularında fazlaca destekleneceksiniz. Aşk hayatınızda ise kendinizi çok çekici ve cazibeli hissedeceğiniz günler başlayacak!

Yengeç

Yeni ay ile beraber çok güzel bir süreç başlıyor. Sıkıntılar bitip yeni bir dönem başlıyor. Salı günü bu yeni başlangıçlar için zaman zaman engeller ve müdaheleler yaşasanız bile tartışmaları çok fazla kişiselleştirmez ve ne istediğinize odaklanırsanız bu süreci en yüksek hayrınıza olacak şekilde geçirebilirsiniz. Bu süreçte ailenizden ve yakın çevrenizden destek alabilir, onlar vasıtasıyla yeni adımları ve yeni başlangıçları rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Çarşamba günü kendinizi çok daha fazla ortaya koyup çok daha fazla değerli hissedeceğiniz bir süreç başlıyor sizler için. Evli Yengeç burçları eşleri ile kısa sürecek gerginlikler yaşayabilirler. Aşk hayatınızda riskli ve fevri adımlardan bu süreç boyunca uzak kalmanız çok daha hayrınıza olacaktır.

Aslan

Yeni ay 12.evinizde yani şifalandığınız alanda gerçekleşiyor. Bu sayede geçirmiş olduğunuz zorlu süreçler hem ruhsal hem de fiziksel olarak şifalanıyor ve sizler bu süreçte hızlıca şifalanmanız için destekleniyorsunuz. Salı günü yurt dışı ile ilgili işlerinizde kısa süreli engeller çıkabilir; ancak bunları fazla büyütmeyip inanç kavgalarına girmez ve manipülasyonlardan kendinizi uzak tutmayı başarabilirseniz kısa sürecek olan bu süreci çok daha kolaylıkla ve zararsız atlatabilirsiniz. Bu dönemde etrafınızdaki insanları değiştirmeye meyilli olsanız bile bu tavrınızdan uzak durmanızı tavsiye ediyoruz. Çarşamba günü ise bambaşka bir yenilenme ve yeniden doğuş enerjisi ile destekleneceksiniz. Bugüne kadar farkında olmadığınız konuları fark edip onları düzeltmek için yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Evli Aslan burçları sorumluluklar ve sağlık konusunda kısa süreli zorlanmalar yaşayabilirler.

Başak

11.evinizde gerçekleşecek olan yeni ay sosyal çevre ve yeni arkadaşlar, yeni gruplar konusuna vurgu yapıyor. Bu alanlarda yeni başlangıçlar yapabilir, kalabalıklarda çok daha fazla parlayarak ön plana çıkabilirsiniz. Salı gününden itibaren beş gün süreyle, aşk ve yaratıcılık ile ilgili alanlarda zorluklar yaşayabilir, üzerinizde yoğun bir baskı hissedebilirsiniz. Alacak ve borç konularında adım atmak için bu hafta pek uygun görünmüyor. Çarşamba günü itibariyle ruhsal olarak şifalanmaya başlayacak, etrafınızda size iyi gelmeyen insanlardan arınacak, hafta başındaki ruh halinizin tam tersi olarak izole ve yalnız kalıp kendinizle ilgili çalışmalar yapmak isteyeceksiniz. Bu dönemde sağlık konusunda, midenize ve yediklerinize biraz daha dikkat etmenizi öneririz.

Terazi

Yeni ay ile beraber 10.eviniz olan toplum önü konular, statünüz, kariyer hayatınızdaki değişiklikler ve yeni adımlar gündeme gelecek. Bu dönemde yeni bir işe adım atmanız veya ilişkinizde yeni bir başlangıç yapıp statü değişikliğine gitmeniz olası. Bu yeni başlangıçlar ve yeni adımlar konusunda zaman zaman aile büyüklerinizin engelleri ile karşılaşıp sıkıntılar yaşasanız bile fazla kafanıza takmayıp inandığınız yolda ilerlemeniz hayrınıza olacaktır. Kendi isteklerinize odaklanıp sakin kalmak bu süreçte size çok iyi gelecek. Yatırım ve kredi konularında desteklendiğiniz bu dönemde yeni imzaları Cuma günü ve devam eden günlerde atmanız sizin için çok daha uygun olabilir. 

Akrep

9.evinizde gerçekleşecek olan yeni ay yurt dışı bağlantılarına, uzak akrabalara ve eğitim alanında atılacak olan yeni adımlara işaret etmektedir. Bu dönemde yeni bir seyahate veya yurt dışına çıkmak, eğitim konularında yeni başlangıçlar yapmak gibi alanlarda destekleniyorsunuz. Salı günü kendinizi ifade etmek ile ilgili sıkıntılar yaşayabilir, kardeşiniz ile ilgili sorunlarla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Sorumluluklarınızın arttığını hissedebilir, zaman zaman iç sıkıntılarınızla mücadele etmek zorunda kalabilirsiniz. Sağlığınıza bu dönemde çok daha fazla dikkat etmeli, yaralanma ve kazalara karşı çok daha fazla temkinli olmalısınız. Çarşamba günü itibariyle kariyer ve statü konularında daha fazla gündemde olmaya başlayabilir, yaratıcılığınız ile ön planda olabilirsiniz.

Yay

Yeni ay sizin dönüşüm eviniz olan 8.evinizde gerçekleşiyor. Bu ruhsal dönüşüme işaret edebileceği gibi hayatınızdaki krizlerin çözümlenmesi anlamına da gelebilir. Kısa süreli de olsa zaman zaman kendi değerinizi ortaya koymakta sıkıntılar yaşayabilir, fevri hareketlerde bulunabilirsiniz. Yanlış anlaşmalara sizler için çok müsait olan bu dönem süresince öfkeden uzak ve sakin durabilirseniz, devamında yüklerinizden kurtulup problemlerinizi çözebileceğiniz bir döneme kapı açabilirsiniz. Günlük rutininizde karşılaştığınız insanların söylediklerine çok daha fazla kulak vermeniz gereken bir dönemdesiniz. Evren size olan mesajını onlar aracılığı ile iletiyor olabilir. Gelirinizi arttırma fırsatları da kapıda!

Oğlak

7.evinizde yani evlilik, ilişki ve ortaklık evinizde gerçekleşecek olan yeni ay ile beraber karşınızdaki insan her kimse onunla yeni bir başlangıç yapabileceğinize işaret ediyor. Salı günü kendinizi içsel olarak sıkkın ve isteksiz hissederseniz içinize yönelip kendi kendinize engel olup olmadığınızı sorgulamanız size fayda sağlayabilir. Ayrıca yine Salı günü eş ve ortaklık konularında iletişim sorunları yaşayabilirsiniz. Bu dönemde alınganlık yapmamanız, olayları fazla kişiselleştirmemeniz ve isteklerinizle ilgili çatışmalara girmemeniz hayrınıza olacaktır. Çarşamba günü itibari ile başkalarına ve yakın çevrenize ait parasal konular gündeme gelebilir. Aşk hayatınızda beklenmedik sürprizler sizleri bekliyor olacak!

Kova

Yeni ay 6.evinizde gerçekleşiyor. Bununla beraber sorumluluklarınız ile ilgili konular gündeme gelebilir, yeni iş, terfi, evcil hayvan sahiplenme gibi yeni bir sorumluluk için yeni bir adım atabilirsiniz. Salı günü kendinizi depresif ve baskı altında hissedebilir, yakınlarınızla iletişim kuramıyor, onlara ulaşamıyor, kendinizi yeteri kadar ifade edemiyor hissine kapılabilirsiniz. Bu dönemde öfkeden uzak kalmanız yaşanabilecek olan birçok sorunun önüne geçebilir. Çarşamba günü itibariyle eş ve ortaklık konuları gündeme gelebilir, onların desteğini alabilirsiniz. Bu haftanın sonuna doğru, eğer hayatınızda kimse yoksa ailenizin size önereceği onayladıkları bir kişi ile yeni bir başlangıca doğru adım atabilirsiniz.

Balık

Haftanın en şanslısı olarak, yeni ay sizin 5.evinizde yani aşk ve yaratıcılık evinizde gerçekleşiyor. Kendinizi çok daha iyi, çok daha enerjik ve motive hissederken, yaratıcı enerjinizde belirgin yükselmeler fark edebilirsiniz. Salı günü aşk ve yaratıcılık konularında atacağınız yeni adım ile ilgili sosyal çevrenizle sıkıntı yaşayabilir, bu süreçte onlara fazla zaman ayırmadığınıza yönelik sitemler duyabilirsiniz. Dengede kalmanız ve her iki tarafa da eşit miktarda enerji ve zaman harcamanız hayrınıza olacaktır. Harcama iç güdünüzün fazlasıyla artması nedeniyle parasal konulardaki dengesiz harcamalarınıza da dikkat etmeniz gereken bir dönemdesiniz. Çarşamba günü sorumluluk ve sağlık konuları gündeme gelebilir, bu alanlarda desteklenebilirsiniz. Aradığı aşkı henüz bulamamış olan Balık burçları Çarşamba günü yakın çevresi vasıtasıyla yeni biri ile tanışabilirler. Mevcut ilişkisi olan Balık burçları ise Çarşamba günü itibariyle ilişkilerinde kendilerini çok daha kolaylıkla ifade edebilirler.