21.12.2015 Gökyüzü Mesajları (Keşfin Doğası)

Bugün Ay günü ve Ay koçtaki atak yolculuğunu tamamlayarak boğadaki kendini sağlama almak isteyen yolculuğuna başlamış bulunuyor. Ay boğada yücelir! Değerli fırsatlar doğabilir! Bastırılmış duygular, yemek yeme isteği olarak açığa çıkabilir. İfade edin kendinizi, bu çok daha iyi gelecektir. Bırakın gitsin! Size yük olacağına yaşam onda kendini bulsun! Size de yol olsun ki bu yüreğinize ışıktır!

Gökyüzünde neler oluyor? Günün ilk saatlerinde (01:32) haberci ruh (Merkür) ile savaşçı ruh (Mars) gerilim (kare) içindeydi! Bu saatlerde Ay boşluktaydı! İhtiyacımız olan iç sesimize kulak vererek adımlar atabilmekti! Bunu hatırlamak önemli! Sabaha karşı (04:26) savaşçı ruh rahat durmadı bir de gökyüzün sert öğretmenine (Satürn) çattı (yarı kare)! Attığımız adımlarda ayakları yere basan bir duruş önem kazandı! Sabah saatlerinde (07:47) bilge kocakarı*( Ay ), mistik ruh( Neptün ) ile sıcak bir ilişki (sekstil) kurdu! Duygularımız daha bir derinden ve daha bir güçlü aktı! Algımız genişledi! Derken bir haller geldi(10:09) gökyüzünün bilge ışığına (Jüpiter) bir atarlandı (seskikuadrat)! Şansımızı zorlamamak ve süreçleri iyi yorumlayarak hareket etmek gerekliliği doğdu! Bunu gören gençliğin ve güzelliğin ışığı ( Venüs ) kendini gösterdi( 11:05 ) ve bilge koca karıya (Ay) ‘’ Sakin! ‘’ dercesine gökyüzünün bilge ruhuyla ( Jüpiter ) dostluk ( sekstil ) kurdu. Bu bize şans ve tutku getirdi. Bu enerjiyi verimli değerlendirelim! Malum Jüpiter başakta! Yapılacakları gözden geçirin ve içinizin en aktığını seçin! Bilge kocakarı (Ay) bunun üzerine biraz yumuşuyor (13:26) ve gizemli büyücü (Pluto) ile ılımlı bir ilişki (üçgen) kuruyor! Duygu dönüşümü adına çok önemli! Merkür- Pluto kavuşumunun (önemli işaretleri fark etme ) etkisini koruduğunu hatırlarsak, bırakın dudaklarınızdan dökülsün duygularınız ve kelamınız dünyayı değiştirsin! Bilin ki değişen o dünya sizsiniz! Bilge kocakarı yine rahat durmuyor (13:54)! Zamanın hassas kalemi (Satürn) ile geriliyor (kuinkuks)! Bugün Satürne çatan çatana! Satürn n’apacağını bilir! Duygulara bir ağırlık geliyor ve taşlar daha sağlam yerini bulabilme ihtiyacı içinde! Aklı iki karış havadalıklar hoş karşılanmıyor! Akşam saatlerinde (17:51) bilge kocakarı haberci ruh (Merkür) ile yakınlaşıyor (üçgen)! Kendimizi ifade etmek ve bu anlamdaki işaretleri okuyabilmek kolaylaşıyor! Önemli görüşmeler için tercih edilebilir! İlerleyen saatlerde bizimki (Ay) gençlik ve güzellik ışığına (Venüs) çatıyor (karşıt)! İkili ilişkilerde denge önem kazanıyor! Günü (21:42) bilge kocakarının (Ay) gökyüzünün onurlu ışığına (Güneş) son hamlesi (seskikuadrat) ile kapatıyoruz! Yunus devreye giriyor ve ‘’ İlim, ilim bilmektir; ilim, kendin bilmektir! Sen kendin bilmezsen, ya nice okumaktır? ‘’ diyor. Dikkat!

Gün titreşimi bizden keşif ışığımızı açık tutmamızı istiyor. Ruhu uyandıran bu ışıktır. Yay teması ile boğa teması açığa çıkıyor! Yayda Satürnün olduğunu hatırlarsak, ruha açılan kapılar! İmajların ve inançların ötesindeki gerçekliği bulmak! Boğa da bunu vurguluyor! Ayakların yere sağlam basması! Bize güven veren şeyi bulmak ve kendimize duyduğumuz güvenin bunu bulmamızı sağlayacağının farkına varmak! Rehber kartımız ‘’aziz’’ kendimizi daha ötesinin varlığına açmamızı istiyor. O zaman dünya anlamını bulur! Şimdilik bu!

Sizi seviyorum,

Hüseyin Akdağ

(*) ‘’bilge kocakarı’’ kadim zamanda kullanılan bir ifadedir ve benim hoşuma gitti! Mistik bir ışığı var! Yoksa kadınlar candır, lütfen yanlış anlaşılmasın! Sizi seviyorum sevgili ışık yürekli bayanlar! Benden bu!

MERAKLILARINA…

 

HAFTANIN MESAJI:

ZAMANIN IŞIĞI OLMAK

Zaman, insanın yaşamdaki yoludur. O yolun nereden nereye olduğunun farkına varmak insanın yaşamdaki doğumudur. İhtiyacımız olan hatırlamaktır! Hatırladığımızda yüreğimiz uyanır ve artık hissettiklerimiz, duyduklarımız ve gördüklerimiz farklı bir ışıkla kendini göstermeye başlayacaktır. İnsan bu yol için görevlidir ve gelişim, hep birliktedir. Bunu anlamak önemli! Ben ki bende yol aldı ve o yol ki yarındaki bizliği yarattı! Şimdilik bu!

 

21 Aralık 2015 Pazartesi ( Keşfin Doğası )

 

Gün Enerjisi ( Numeroloji ) : 14 / 5

Günün Rehber Kartı ( Taroloji ) : Aziz

Güneş : Yay

Ay : Boğa ( 02:14 itibariyle )

Gün Yöneticisi : Ay

 

22 Aralık 2015 Salı ( Karanlığın Savaşı )

 

Gün Enerjisi ( Numeroloji ) : 15 / 6

Günün Rehber Kartı ( Taroloji ) : Denge

Güneş : Oğlak ( 06:48 itibariyle )

Ay : Boğa

Gün Yöneticisi : Mars

 

23 Aralık 2015 Çarşamba ( Savaşçı )

 

Gün Enerjisi ( Numeroloji ) : 16 / 7

Günün Rehber Kartı ( Taroloji ) : İmparator

Güneş : Oğlak

Ay : İkizler ( 04:32 itibariyle )

Gün Yöneticisi : Merkür

 

24 Aralık 2015 Perşembe ( Bilge Kalem )

 

Gün Enerjisi ( Numeroloji ) : 17 / 8

Günün Rehber Kartı ( Taroloji ) : Araba

Güneş : Oğlak

Ay : İkizler

Gün Yöneticisi : Jüpiter

 

25 Aralık 2015 Cuma ( Gecenin Sesi )

 

Gün Enerjisi ( Numeroloji ) : 18 / 9

Günün Rehber Kartı ( Taroloji ) : Joker

Güneş : Oğlak

Ay : Yengeç ( 07:27 itibariyle )

Gün Yöneticisi : Venüs

 

26 Aralık 2015 Cumartesi ( Kozanın Doğumu )

 

Gün Enerjisi ( Numeroloji ) : 19 / 10 / 1

Günün Rehber Kartı ( Taroloji ) : Asılan Adam

Güneş : Oğlak

Ay : Yengeç

Gün Yöneticisi : Satürn

 

27 Aralık 2015 Pazar ( İçerinin Dışarı ile Buluşması )

 

Gün Enerjisi ( Numeroloji ) : 20 / 2

Günün Rehber Kartı ( Taroloji ) : Asılan Adam

Güneş : Oğlak

Ay : Aslan ( 12:32 itibariyle )

Gün Yöneticisi : Güneş

 

 ( Ben yürürüm yane yane / Elif Ömürlü Uyar’ın sesinden… )

Beste : Lâ Edri
Güfte : Yunus Emre
Makam : Segâh İlâhi

Ben yürürüm yâne yâne, Aşk boyadı beni kâne
Ne âkilem ne dîvâne, Gel gör beni aşk n’eyledi
Aşkın beni mest eyledi, Aldı gönlüm hast’eyledi
Öldürmeğe kast eyledi, Gel gör beni aşk n’eyledi
Gâh eserim yeller gibi, Gâh tozarım yollar gibi
Gâh akarım seller gibi, Gel gör beni aşk n’eyledi
Ben Yûnus-u bîçareyim, Baştan ayağa yâreyim
Ben bir deli divaneyim, Gel gör beni aşk n’eyledi