22.10.2015 GÖKYÜZÜ MESAJLARI (JÜPİTER GÜNÜ)

Bugün Jüpiter günü! Jüpiter, büyüme ve genişlemedir. Şu an başak burcunda ve bu bizim gelişimimiz anlamına gelir. Buna hizmet eden ile etmeyen arasındaki farkı netleştirerek özgürleşmeleri sağlamak! Şans, kendimize yaptığımız yatırımda saklı ve bunu anlamak önemli!
Bugün ölüm günü! Bugün yeni bir benlikte doğum günü! Bugün hatırlama günü! Bugün yaşamın bize neyi hatırlatmaya çalıştığının farkına varma günü! Cesaret! Buna ihtiyacımız var. Ne için? Kendimizle buluşabilmek ve onun bize neyi hatırlatmaya çalıştığını anlayabilmek için! Bir adım mesafesindedir tüm yaşamın ışığı, biri onun adını ‘’yakın’’ okuyup ona ulaşmalı! İnsan bunun için vardı. Uzağı yakın eden, yolu ışık eden, zoru kolaylaştıran hep insandı! Aksini de yapardı ve bunun tek çözümü yüreğimizde saklıydı! Hatırlamamız gereken nedir? İfade edilememiş, seslendirilmemiş bir gerçeklik, yeryüzünde henüz uyanmış değildir ve bizler onu uyandırıp yaşam ile buluşturabilmeliyiz. İşte bu!
ve bakalım Zodyağın hizmet burcu başak için( burçlarda deneyimledikleri ) neler var?

BAŞAK – KOÇ
Başak koç ile mantığı devre dışı bırakmayı öğrenir. Koç önce yapıp sonra düşünür ki bu başak için tüm devrelerin yanması suretiyle yeniden doğmak demektir. Bildiklerimize meydan okuyan birileri iyidir, bizi harekete geçirir.

BAŞAK – BOĞA
Başak boğa ile işbirliği yaptığında güzel işler başarabilir. Boğa başağın mantık ve faydacılık esasına keyif ve sakinlik getirir. Yeter ki başak boğanın doğanın sesini dinleme ihtiyacını fark edip onun molalarına göz yumabilsin! Başak hareket ederken düşünür, boğanın düşünmeden harekete geçmesi pek kolay değildir. Denge!

BAŞAK – İKİZLER
Bu ikili harika bir gizem avcısı olabilir! Gereksiz işlerle ömür de tüketebilir. Önce onlara sağlam bir hedef gerekir! Ardından birbirlerine güvenmeyi öğrenmeliler. Başak sadeleşmeyi, ikizler dinlemeyi becerebilmelidir.

BAŞAK – YENGEÇ
Başak yengeçle bilmediği sulara doğru çekilir. İçinde, çok derinlerinde bir şeyler iyileşir. Anlaşıldığını hisseder. Yengecin sevgisi onun çok kez yaralanmış yüreğine iyi gelecektir. Fedakar başak anaç yengeç ile kendini çok daha iyi hissedecektir. Yengeci değiştirmeye kalkarsa başak, onu incitebilir. Birbirlerini anlamak için birbirlerine izin verebilmeliler.

BAŞAK – ASLAN
Aslan başağa ortaya çıkma cesareti verir. Mutfakta çalışmayı seven başak, aslan ile kendini servisin ortasında buluverir. Alkışlar duyulur. Başak aslana güvenirse kendinden muhteşem ışıklar açığa çıkarabilir. Zaten bütün ayrıntıları öncesinde gözden geçirmiştir. Her şey kontrol altındadır. Bu çekim ona iyi gelir. Yeter ki bununla savaşmayıp kendini buna bırakabilsin!

BAŞAK – BAŞAK
Birbirlerine sert eleştirilerle saldırabilirler ya da birlikte gerçek bir gelişim ortaya koyabilirler. Yeter ki işe kendilerinden başlasınlar! Onların gerçekte istediği, birbirlerini oldukları haliyle sevebilmektir. Bir başak kendini sevmeye ihtiyaç duyar. O zaman şimdi birbirlerinde kendilerini bulup bunu sevmeyi başarmalılar!

BAŞAK – TERAZİ
Terazi başağa iyi gelir. Başak teraziyi çekip çevirir. Başak bir insanın neye ihtiyacı olduğunu kolaylıkla anlayabilir. Terazide bu durum daha hızlı etki gösterir. Terazinin ihtiyacı olan bazı detayların bilincine varmaktır ve başak bunun için biçilmiş kaftandır. Terazi adil olmak ister ve başak bunu anladığında, ona saygı duymaya başlar. Birlikte çok eğlenebilirler.

BAŞAK – AKREP
Akrebin o korkutucu görüntüsünün altındaki ürkek çocuğu çabuk görür başak ve onu kırpıp içindeki gerçeği açığa çıkarmasına yardımcı olmaya çalışır. Akrep hassastır, başak onun önce güvenini kazanmalıdır ki başak için bu çok da zor olmayacaktır. Akrep kendisine hükmetmek isteyen bir krala tahammül edemez; bununla bilrikte başak daha çok kraliyete hizmet etmek isteyen önemli bir görevli gibidir. Kısa zamanda saltanatın baş danışmanı olabilir.

BAŞAK – YAY
Aslına bakılırsa farklı dillerden konuşurlar. Birbirlerini anlamaya çalışmak çok da kolay olmayacaktır; bununla birlikte bunu başardıklarında genişlediklerini ve büyüdüklerini hissederler. Başak yayın dağınık resmini derler toplar. Yay başağın daha geniş olanı görmesine yardımcı olur. Onlara bir rota gerek, yoksa savrulabilirler.

BAŞAK – OĞLAK
Oğlak başağa, daha büyük düşünmesi için gelmiştir. Başak bazen ömrünü küçük işlerle geçirebilir. Öyle kaptırır ki neyi neden yaptığını bile unutabilir. Oğlak onun daha sistemli olmasına vesile olur. Başağın ustalaşma süreci diyebiliriz oğlak için!
BAŞAK – KOVA
Başak kova ile birçok meydan okuyuşa çok sağlam bir altyapı hazırlar. Kovanın fikirlerine sağlam bir inşa gerçekleştirir. Projeyi yaşama geçirmekte başak çok iyidir. Kovanın çağın ötesindeki fikirleriyle bu durum bir araya geldiğinde, insanlık için büyük işler başarabilirler.
BAŞAK – BALIK
Bardağın dolu tarafı ile boş tarafı bir araya gelirse ne olur? Balığı, bir boş taraf olduğuna inandırmak kolay değil! Onun için her şey her yerdedir. O herkesin gördüğünden çok daha farklı görür. Başak buna çıldırabilir! Balığın kendine has tavrı başağa kendini iyi hissettirir. İkisi de fedakar olabilirler. İki değişken nitelik, rüzgarda savrulabilirler. Bir rotada birbirlerinin göremedikleri taraftaki gözleri olmaya ihtiyaçları var.
Sizleri seviyorum,
Hüseyin Akdağ