27.12.2015 Gökyüzü Mesajları (İçerinin Dışarı ile Buluşması)

Bugün Güneş günü ve Ay bugün( 12:32 ) yengeçteki sulu sepken yolculuğunu tamamlayarak aslandaki ışıklı yolculuğuna başlıyor! Güneş, aslanın yönetici gezegenidir ve Güneş oğlakta seyrediyor. Ciddiye alınması gereken bir gün! Oğlak bizden ciddiyet ister! Sabahın erken saatlerinde( 05:37 ) Ay, Venüs üçgeniyle boşlukta hareket etmeye başladı! Güne ‘’uyansam mı uyanmasam mı’’ halleriyle uyanmış olabilirsiniz. Venüs, ilişkiler üzerindeki yoğunlaşma demektir! İçeride yerini bulmaya çalışan duygular var!

Günün ilk saatlerinde( 01:43 ) çok önemli bir kavuşum söz konusuydu! Gökyüzünün Işığı Güneş ile Yeraltının Karanlığı Pluto! Yoğun duygular açığa çıkabilir! Buradaki dengeyi kurmak önemli! Enerji güçlü! Bilinçli bir şekilde kullanılması gerekiyor! Güneş- Neptün sekstili de etkisini koruyor. Çok önemli çözülmeler! Mistik rüzgarlar… Güneşin Pluto ile gerçekleştirdiği bu açı, toplumsal bilinci tetikler. Takip eden günlerde önemli toplumsal hareketler söz konusu olabilir! Muhtemel haksızlıklara karşı hassasiyet artar. Diktatörlükten fazlasına ihtiyaç var, bu kişisel yaşamlarımız için de geçerli; zira gerilim yüksek! Atalarla özgürleşme çalışmaları yapmak için iyi bir zaman! Plutonun Yeraltı Tanrısı Hades olduğunu hatırlayın ve o ölü kayıtları ışığa çıkarın! Onlar bizde ve bizimle hep yaşar! Tekamülleri bizimle devam eder! Bunu anlamak önemlidir! İnsan, bir sandık gibidir ve içinde çok değerli parçalar taşır. Yeter ki kapıları açabilecek o sihirli sözleri hatırlayabilelim!

Akşam saatlerinde( 17:08 ) Ay- Güneş kuinkuksu görülüyor! Duygu dengesi önemli! Daha derin düşünebilme ve bunu fark edebilme ihtiyacı! Egonun kışkırtıcılığına dikkat! Eylemlerimizde daha esnek ve uyumlu olmaya çalışmakta fayda var; zira herkes algısı kadarıyla yol alır ve istemediği müddetçe bunun değişmesi söz konusu olmayacaktır. Bazen kendi sürecine izin vermek gerekir kişi ve kişilerin… Burada kendi sürecimizin ne kadar farkında olduğumuz önemli! Dışarıda gördüğümüz, aslında içeridekinin bir yansıması olabilir! Çok ince bir çizgi! Çok geçmeden( 17:23 ) Ay- Satürn üçgeni de buna ekleniyor ve ayaklarımızı yere daha sağlam basma, olayları daha realist bir bakış açısıyla ele alma, süreç içinde kendimize düşen sorumluluğunun farkına varma ihtiyacı artıyor. İlerleyen saatlerde( 20:39 ) gerçekleşecek olan Ay- Neptün kuinkuksu derin duygusal çözülmelerin gün temasındaki enerjisini yeniden aktive ediyor! Bize düşen vakti gelmiş olanın değişim ve dönüşümüne izin vermek! Az bir zaman sonra( 21:43 ) gerçekleşecek olan Ay- Jüpiter yarı karesi idallerimizin ardındaki gölgelerin farkına varmamızı istiyor! Bazen arzu ettiklerimiz, derinlerde yüzleşmekten kaçtığımız bir şeylerle ilgili olabilir ve bu süreçleri zorlaştıracaktır. Kendinize karşı dürüst olun ve sizin için değerli olduğuna inandığınız her neyse, önce onun sizdeki gerçek anlamının ne olduğunu bulun!

Gün titreşimi Ay vurgusu yapıyor ve bize geniş bir zaman içindeki önemli çözülmelerin varlığından söz ediyor! Her şey bir başlangıç, gelişim ve çözülüm süreciyle yaşamda varlığını sürdürür ve her çözülüm, yeni başlangıçların öncü ışıklarıdır. Bunları bir bütün olarak anlamak önemlidir. Rehber kartımız ‘’asılan adam’’ içsel büyüme sürecini hatırlatıyor. İhtiyaç duyduğumuz buna izin verebilmektir. Direndiklerimizin neler olduğunun farkına varmak ve artık buradaki içsel değişimimize izin vermek; çünkü içeride olan değişmediğinde, dışarıdakinin değişmesi ne yazık ki muhtemel senaryoları değiştirmiyor. Korktuğunuz bir şey mi var? Önce onu sevin; çünkü o sizin yolunuzdur! Şimdilik bu!

Sizi seviyorum,

Hüseyin Akdağ