7-13 Eylül Haftalık Burç Yorumları

KOÇ

Gündelik yaşamınızın hızlanacağı, hayatın daha kolay akıp üretkenliğinizin artacağı ve güzel enerjiler tarafından destekleneceğiniz bir hafta başı olacak. Haftanın özellikle ilk iki gününde bu enerjilerin desteği ile beraber kendinize olan güveniniz artarken, pozitif gelişmeleri ve iş alanındaki yeni teklif ve projeleri kendinize çekebilirsiniz. 9 Eylül tarihinde başlayıp 15 Kasım tarihine kadar devam edecek olan Mars Retrosu nedeniyle hem zihnen hem bedenen biraz durulmak ve kendi kabuğunuza çekilmek isteyebilirsiniz.  Bu süreç boyunca yeni ve radikal başlangıçlar yapmak yerine karmalarınızla yüzleşip geçmişten taşıdıklarınızı temizlemek ve bunu yaparken de empati kurmayı denemek hem bu süreci zararsız atlatmanız hem de Retro bitiminin ardından temiz başlangıçlar yapmanız açısından oldukça faydalı olacaktır. Eğer bu şekilde davranmaz ve kendi bildiğinizi okumakta diretirseniz bu süreci çatışmalarla ve ruhsal yaralarla geçirmeniz mümkün görünüyor. Haftanın ikinci yarısında ise zaman zaman tembelliğe düşüp kendinizi geri planda tutmak ve ruhsal anlamda dinginleşmek isteyebilirsiniz. Son 4 aydır hayatınızın yavaş aktığını ve işlerinizde tıkanıklıklar yaşadığınızı düşünüyorsanız eğer 16 Eylül tarihinde Jüpiter Retrosunun son bulması ile beraber tüm bu hisleriniz yerini pozitif duygu ve gelişmelere bırakabilir, çabalarınızın karşılığını birer birer alabilirsiniz.

 

BOĞA

Kendinizi oldukça enerjik ve özgüvenli hissettiğiniz bir hafta başı olacak. Son dönemde sevdiklerinizle iletişimde yaşadığınız sorunlar haftanın ilk iki gününde çözümlenebilir. Mars’ın geri harekette olacağı 9 Eylül-15 Kasım tarihleri arasındaki bu dönemde hayat sizi insanlara olan güveninizle sınayabilir. Güvendiğiniz insanların arkanızdan iş çevirdiklerine, size gizlilikle davrandıklarına veya sizinle uğraştıklarına tanıklık edebilirsiniz. Bu dönemi zararsız atlatmak adına insanlarla aranıza biraz mesafe koymanızda ve içinizi çok fazla açmamanızda fayda var. Haftanın ikinci yarısında ise aşk veya ilişki hayatınızdaki enerjilerde belirsizlikler yaşayabilirsiniz. İlişkisi olan Boğa burçları ilişkilerinde zaman zaman keyifsizlik, netleşememe veya güvensizlik duyguları hissedebilirler. Ebeveyn olan bir Boğa burcu iseniz aynı şekilde çocuklarınızla olan ilişkilerinizde şüpheye düştüğünüz durumlarla veya çocuklarınızın sizden sakladığı bir takım sırlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu dönemde onlara yakın durup sizinle hayatlarını paylaşmalarını sağlamanızda fayda var. 16 Eylül tarihinde Jüpiter Retrosunun son bulması ile beraber son 4 aydır hayatınızda hakim olan karamsarlığınız son bulup kendinizi çok daha rahat ortaya koyacağınız, işlerinizin rahatlıkla açılacağı ve iletişiminizin artacağı bir döneme giriş yapacaksınız.

 

İKİZLER

Bu haftanın özellikle ilk iki gününde ailevi ya da evle ilgili konularda kendinizi çok şanslı hissedebilirsiniz. Bu alanlarda işlerinizin kolaylıkla aktığına şahitlik edebilir, beklenen para veya finansal yardımlarla ilgili olarak ihtiyacınız olana kavuşabilirsiniz. 9 Eylül tarihinde başlayacak olan Mars Retrosu ile beraber önümüzdeki yaklaşık 2,5 ay boyunca hayatın içindeki mücadelenizi daha yoğun verdiğinizi hissedebilir, insanlarla olan diyaloglarda ve arkadaşlık ilişkilerinizde kendinizi çatışmaların içerisinde bulabilirsiniz. Sizi maddi disipline zorlayacak olan bu enerjilerin yanı sıra zaman zaman hissedeceğiniz bu gerginliklerden dolayı da izole olma ihtiyacınız gittikçe artabilir. Bu haftanın ikinci yarısında ev, aile ve kariyer alanlarında dengeyi bulmakta zorlanabilir, bir tarafa daha fazla yoğunlaşıp diğer tarafı ihmal edebilirsiniz. Hayatın içerisinde yönünüzü bulmakta zorlanacağınız bu dönemde özellikle ev ve aile ile ilgili konularda radikal kararlar almamanızda fayda var. 16 Eylül tarihinde Jüpiter’in ileri hareketi ile beraber son 4 aydır yaşamakta olduğunuz maddi durağanlık son bulup önünüzdeki engeller bir anda kalkabilir, parayı kendinize çok daha rahat çekmeye başlayabilirsiniz.

 

YENGEÇ

Haftanın ilk iki gününde hakim olacak olan destekli enerjiler sayesinde dışarıdan beklediğiniz haberlerde veya iş ya da iş dışı konulardaki telefon trafiğinde artış yaşayabilirsiniz. Kısa seyahatler gündeminizde olabilir,  artan diyalog ve haberlerle beraber zihin dünyanız hareketlenip kendinizi toplum içerisinde daha net ifade edebilirsiniz. Özellikle hoşlandığınız kişiye açılmakta ya da özel hayatınızdaki kişiyle ilişkinizi daha ileriye taşımak üzere konuşmakta çekingenlik hissediyorsanız enerjiler bu alanda sizi destekliyor olacak. 9 Eylül tarihinde başlayacak ve yaklaşık 2,5 ay sürecek olan Mars Retrosu ile beraber toplum önünde biraz sınanacağınız günler sizleri bekliyor olacak. Bu süreçte aile, kariyer ve diğer alanlarda işleriniz yavaşlayabilir veya gerçekleşmesini beklediğiniz işlerde süreçler uzayabilir. Bu dönemi verimli geçirebilmek adına yeni gelecek olan işlere odaklanmak yerine geçmişten gelen işlerinizi toparlayıp onları hayata geçirmeniz çok daha faydalı olacaktır. Bu haftanın ikinci yarısında eş, sevgili veya yakın dostlarınızla olan iletişiminizde zorlanmalar yaşayabilirsiniz. Belirsizlik ve kafa karışıklığının hakim olduğu bu dönemde önemli kararlar almamanızda ve önemli bir işe imza atmamanızda fayda var. Son 4 aydır kabuğuna çekilen, kendini yalnız ve güvensiz hisseden bir Yengeç burcu iseniz 16 Eylül tarihinde Jüpiter Retrosunun son bulması ile beraber bu olumsuz hisleriniz son bulup kendinizi daha aktif, daha etkili ve daha mutlu hissetmeye başlayabilirsiniz. Özel hayatınızda çok daha iddialı olacağınız bir döneme geçiş yapıp yeni bir adım atabilir, hayatınıza yeni birini alabilirsiniz.

 

ASLAN

Haftanın ilk iki gününe hakim olacak gökyüzündeki destekli enerjiler sayesinde atmış olduğunuz adımların karşılığını alacağınız, özellikle maddi konularla alakalı parasal destek ve yardımlarla buluşacağınız bir hafta başlangıcı olacak. 9 Eylül tarihinde başlayıp 15 Kasım tarihinde son bulacak olan Mars Retrosu ile beraber hayata bakış açınızda durağanlık, atılımlarınızda yavaşlama, sizin için önemli olan yakın dost ve sevdiklerinizle tartışmalar yaşayabilirsiniz. Bu süreçte ilişkilerinizin zarar görmesini istemiyorsanız sağduyulu ve sakin kalmanızda fayda var. Haftanın ikinci yarısı ile beraber fazla iyimserliğe kapılıp harcamalarınızda artış yaşayabilir, devamında maddi zorlanmalarla mücadele etmek zorunda kalabilirsiniz. Bu dönemde maddi disiplinden uzaklaşmamanızı tavsiye ederiz. 16 Eylül tarihinde Jüpiter’in ileri hareketine başlamasıyla beraber son 4 aydır hissetmekte olduğunuz halsizlik ve güçsüzlük hisleri son bulup, yerine atılım ve yeni başlangıçlar yapma isteği gelebilir. Eğer iş arayan bir Aslan burcuysanız 16 Eylül tarihinden itibaren tüm şartları zorlamanızı tavsiye ederiz.

 

BAŞAK

Bu hafta burcunuzda gerçekleşecek olan Güneş ve Jüpiter üçgen açısı ile beraber haftanın ilk iki gününde hayatın içindeki her alanda şansa, desteğe, bolluk ve berekete kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bir yandan iyimserliğiniz artarken bir yandan da hediyeler alacağınız, aşk hayatında kendinize olan güveninizin arttığı oldukça destekli bir hafta başlangıcı olacak. 9 Eylül tarihinde başlayıp yaklaşık 2,5 ay sürecek olan Mars Retrosu ile beraber maddi anlamda kendinizi çaresiz hissedebilir, paraya ulaşmakta zorluk çekebilir veya bu alanlarda her zamankinden daha fazla mücadele etmek zorunda kalabilirsiniz. Bu dönemi zararsız atlatmak adına riskli yatırımlardan ve aceleci kararlardan uzak durmanızda fayda var. Haftanın ikinci yarısında enerjinizi düşük hissettiğinizde sevdiğiniz ortamlarda sevdiğiniz kişilerle olmak size iyi gelecektir. İlişki alanınızda ise zaman zaman belirsizlik hissedebilir, aldatıldığınız yönünde kuşkular duyabilirsiniz. Bu durumda sizin net olmanız karşı tarafı da net olarak anlamanıza yardımcı olacaktır. Yanılmaların hakim olabileceği bu süreç yeni bir ilişkiye başlamak için de mevcut ilişkiyi sonlandırmak için de doğru bir zaman olarak görünmüyor. 16 Eylül tarihinde Jüpiter Retrosunun son bulmasıyla beraber yaklaşık son 4 aydır hissetmekte olduğunuz güvensizlik, keyifsizlik, kendinizi net ortaya koyamama gibi hisleriniz son bulabilir, hayattan ve aşktan daha fazla keyif alıp özgüveninizin artacağı bir döneme adım atabilirsiniz.

 

TERAZİ

Maneviyatınızın, sezgilerinizin ve yaratıcılığınızın oldukça artacağı bir hafta başı sizleri bekliyor. Bir yandan inancınız artarken bir yandan da pozitif düşünerek pozitif olayları hayatınıza çektiğinizi fark edebilirsiniz. Ailevi ve ev ile ilgili konularda da beklediğiniz destekleyici haberlerle buluşmanız mümkün görünüyor. 9 Eylül tarihinde başlayıp 15 Kasım tarihine kadar devam edecek olan Mars Retrosu nedeniyle ilişkileriniz ciddi sınavlardan geçebilir. Evliliğinizde, sevgiliniz veya yakın arkadaşınız ile olan ilişkinizde ya da sizin için çok önemli başka biri ile olan ilişkinizde zaman zaman bireysel tavırlar, güç savaşları ve tartışmalar yaşamanız mümkün görünüyor. Sağlam temelli olmayan ilişkilerin bu dönemde sonlanma ihtimali bulunuyor. Eğer ilişkiniz bitsin istemiyorsanız karşınızdaki kişi ile empati kurmanızda ve anlayışlı olmanızda fayda var. Haftanın ikinci yarısında ise kendinizi biraz güçsüz, enerjisiz veya iş yaptığınız kişilere karşı güvensiz hissedebilirsiniz. 16 Eylül tarihinde Jüpiter Retrosunun son bulmasıyla beraber son 4 aydır hissetmekte olduğunuz zihinsel durgunluk ve karamsarlık hisleri son bulup yerini destekleneceğiniz ve pozitif hislere bırakabilir. Aile, ev veya gayrimenkul konularında işlerin hızlandığına tanık olabilirsiniz.

 

AKREP

Haftanın ilk iki gününde özellikle hayata bakış açınızda olumlu düşünceler içerisinde olup şanslı olayları hayatınıza çekebilirsiniz. Sonradan size fayda sağlayabilecek insanlarla kalabalıklar içerisinde bir araya gelebilir, sosyalliğiniz sayesinde güzel sonuçlara vesile olabilir, kazançlarınızı ve mutluluğunuzu arttırabilirsiniz. Çalışan Akrep burçlarının kariyer gelirleri ile alakalı sürprizli gelişmelerle buluşmaları da mümkün görünüyor. 9 Eylül tarihinde başlayıp yaklaşık 2,5 ay sürecek olan Mars Retrosu nedeniyle gündelik hayatınızda sıkça sınava tabii tutulabilirsiniz.  Bu dönemde yeni ilişki ve yeni fırsatlara başlangıç vermektense kendi hayatınıza yönelip eksik kalan taraflarınızı tamamlamanız çok daha iyi olacaktır. Geçmişte kalan bazı projeler yeniden gündeminize gelebilir, tekrar düşünüp hayata geçirme kararı alabilirsiniz. Haftanın ikinci yarısında ise özellikle özel hayatınızda bir takım belirsizlikler yaşayabilir, kandırılıp kandırılmadığınızı sorgulayabilirsiniz. 16 Eylül tarihinde Jüpiter’in ileri hareketine başlamasıyla beraber son 4 aydır hissettiğiniz yalnızlık ve aldığınız kararları hayata geçirmekte yaşadığınız zorluk hissi yerini hızlanan enerjilere, problemlerin onarılmasına ve yeni kararlara bırakabilir.

 

YAY

Destekleyici enerjilerle beraber bolluğa, şansa ve yardımlara çok daha kolay ulaşacağınız bir hafta başı olacak. Haftanın ilk iki gününde bir yandan maddi alanlarda isteklerinize kavuşmak için desteklenirken bir yandan da kariyer hayatınızda kendinizi gerçekleştirmeniz mümkün görünüyor. Son zamanlarda parasal konularda kendinizi kısıtlanmış hissediyorsanız, bu hafta başındaki güzel enerjilerle beraber bu kısıtlanmışlık hissi yerini yeni fırsatlara ve güzel başarılara bırakabilir. 9 Eylül ve 15 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek olan Mars Retrosu kendinizi gerçekleştirme ve ilişkilerde kendinize değer verme konularında sizleri biraz zorlayabilir. İlişkilerde kararsızlıklar, çatışmalar ve ayrılıklar gündeme gelebilir. Bu dönem yeni bir ilişkiye başlamak için çok doğru bir zaman olmadığı gibi tam tersi geçmişte kalan ve sizi üzen bir ilişkinin tekrar gündeme gelmesi bile söz konusu olabilir. Haftanın ikinci yarısında ise işiniz ve eviniz arasında denge kurmakta zorlanabilir, ailevi konularda tam da adını koyamadığınız huzursuzluk hissi ile mücadele etmek zorunda kalabilirsiniz. Bu süreçte yeni bir proje veya iş teklifi ile karşılaşmanız halinde eğer mümkünse karar aşamasını 14 Eylül tarihinden sonrasına ötelemenizi, eğer mümkün değilse de iyice düşünüp tüm şartları gözden geçirdikten sonra adım atmanızı tavsiye ederiz. 16 Eylül tarihinde Jüpiter Retrosunun son bulmasıyla, son 4 aydır yaşamakta olduğunuz maddi zorluklar son bulabilir, gelir akışınızda artış yaşayıp kendinize olan güveniniz artabilir.

 

OĞLAK

Haftanın ilk iki gününde Güneş Jüpiter üçgen açısı ile beraber maddi ve manevi her alanda iyimserliğiniz artabilir ve beklediğiniz bir konu ile alakalı ilahi güç tarafından desteklendiğinize şahitlik edebilirsiniz. 9 Eylül tarihinde gerçekleşecek olan Mars Retrosunun devam edeceği yaklaşık 2,5 ay süresince ev ve aile yaşamınızla ilgili bir takım sınavlar vermeye mecbur kalabilirsiniz. Aile içi tartışmaların sıklıkla yaşanabileceği bu dönemde ilişkilerinizin zarar görmesini istemiyorsanız bu alanlarda yeni kararlar almak yerine geçmişten gelen sıkıntıları temizlemenizde fayda var. Haftanın ikinci yarısında ise etrafınızdaki insanlardan duyduklarınız belirsizleşebilir, onlara inanmakta zorluk çekebilir ve kendinizi uzak tutmak isteyebilirsiniz.  Bu süre boyunca atacağınız önemli imzaları 14 Eylül tarihine kadar ertelemenizde fayda var.  Aksi halde kandırılmanız ve sonrasında kararlarınızdan pişman olmanız çok olası. 16 Eylül tarihinde Jüpiter Retrosunun son bulması ile beraber son 4 aydır hayatınızda hakim olan yavaşlık hissi son bulup, kendinizi maddi manevi çok daha güçlü hissedeceğiniz bir döneme giriş yapabilirsiniz. Bu tarihten itibaren sizin için yeniden iddia zamanı başlıyor diyebiliriz!

 

KOVA

Bir süredir maddi anlamda zorlandığınızı hissediyorsanız haftanın ilk iki gününde özellikle bu alanda desteklendiğinizi hissedebilirsiniz. Bolluk ve bereketi net olarak hissedeceğiniz bu hafta başında beklediğiniz paralar, banka kredisi, miras, nafaka ve alacak konularında çok güzel enerjiler sizleri bekliyor. 9 Eylül-15 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek olan Mars Retrosu özellikle yakın çevrenizle olan diyaloglarınızda sizleri sınava tabii tutabilir. Bu kişilerle olan iletişiminizde güç savaşları ve çatışmalar yaşamanız çok olası görünüyor. Haftanın ikinci yarısında ise bir yandan maddi konularla ilgili iyimserliğiniz artarken bir yandan da fazla hayalci davranıp gereksiz harcamalarda bulunabilirsiniz. Sonrasında zorlanmamanız için maddi disiplininize dikkat etmenizi öneririz. 16 Eylül tarihinde Jüpiter Retrosunun son bulmasıyla beraber son 4 aydır hissetmekte olduğunuz mahsunluk ve kendinize güvensizlik duygularınız son bulup yerini içsel yolculuğa ve pozitif bakış açısına bırakabilir. Bu tarihten itibaren meditasyon ve manevi konulara odaklanmanızla beraber ruhsal olarak şifalanmaya başlayabilirsiniz.

 

BALIK

Özellikle haftanın ilk iki gününde ilişkilerde kendinizi rahatlıkla ifade edebilir, kalabalık ortamlarda sosyalleşip kazanç anlamında yeni şans ve fırsat kapılarını açabilirsiniz. 9 Eylül tarihinde gerçekleşecek olan Mars Retrosu ile beraber devam edeceği yaklaşık 2,5 ay süresince maddi sınavlara tabii tutulabilirsiniz. Paraya ulaşmakta her zamankinden çok daha fazla efor sarf etmek zorunda kalabilir veya beklenen paralarda gecikmeler yaşayabilirsiniz.  Bir yandan yeni gelecek olan paralarla ilgili mücadeleniz artarken diğer bir yandan da geçmişte kaldığını düşündüğünüz işlerde hareketlenmeler yaşayabilirsiniz. Haftanın ikinci yarısında ise ilişkilerden yana belirsizlik içine düşebilir, sizin için önemli olan insanlarla aranızdaki ilişkilerde anlam veremediğiniz şüphecilik duygusu içerisine girebilir ve sevilip sevilmediğinizden emin olmaya çalışabilirsiniz. Gökyüzündeki yanıltıcı enerjiden dolayı olaylar şu an size çok net görülse bile ilerleyen zamanlarda gerçeklerin o şekilde olmadıklarını öğrenebilirsiniz. 14 Eylül tarihine kadar yeni bir ilişkiye başlamak için de mevcut ilişki hakkında karar vermek için de çok doğru enerjiler mevcut değil. 16 Eylül tarihinde Jüpiter Retrosunun son bulmasıyla beraber son 4 aydır kariyer gelirinizdeki düşüş süreci son bulup artık gelir artışı yaşayacağınız ve emeklerinizin karşılığını alacağınız döneme geçiş yapabilirsiniz.  Hayatınıza dair sağlam planlar yapacağınız bir dönemin başlangıcında olabilirsiniz!