Akrep Dönemi Başlıyor

Bu hafta sonunda Güneş’in Akrep burcuna geçmesi ile birlikte Akrep dönemi başlıyor. Peki, Akrep dönemi bize neler getirecek?

Geride kalan birkaç ay boyunca oldukça yoğun ve baş döndürücü geçen Terazi döneminin içerisindeydik. Hepimiz belki yorulduk, belki de zaman zaman nefes alamaz hale geldik. Ancak bu yorucu zamanların ardından Akrep döneminin hepimize ilaç gibi geleceğini söylemekte yarar var.

Akrep döneminin başlangıcı ile çok daha sakin, sağlam adımların atılacağı ve bir o kadar da dinlendirici bir zaman dilimine girmiş bulunuyoruz. Önümüzdeki süreçte çok verimli çalışmalar yapabilir, çalışmalarınıza ara verip dinlenebilir veya sorunların çözülmesiyle arta kalan zamanınızı nasıl istiyorsanız öyle değerlendirebilirsiniz.

Akrep dönemi ya da Akrep döngüsü olarak adlandırılan bu dönemde Akrep burcunun alçakgönüllülük, sakinlik, çalışkanlık ve elindekilerle yetinebilme özelliklerini yoğun şekilde hissedeceğiz. Akrep burçlarının temel özelliği olan sürekli gelişim ve ilerleme arzusu ile birlikte çalışmaktan da daha fazla zevk alacağız. Hataları fark etmemiz kolaylaşacak ve ihtiyaçlarımıza uygun şekilde ilerlemek için gerekeni yapma gücüne sahip olacağız.

Akrep döngüsü ile birlikte tüm burçların Akrep burcu özelliklerini göstermeye başlayacaklarını, Akrep enerjisini hissedeceklerini ve Akrep döngüsünde pek çok gezegenin baskın burcunun da yine Akrep olacağını hatırlatmakta yarar var. Bu süreçte eksikler, hatalar, hazır olmayan her şey sizi rahatsız edebilir. Her şeyin kendi istediğiniz şekilde olmasını isteyebilirsiniz ama Akrep burçlarının yine temel özelliklerinden biri olduğu üzere egonuzu bir kenara bırakacak ve hem kendi hem de etrafınızdaki kişilerin ihtiyaçlarına daha fazla odaklanacaksınız.

Akrep döneminde etrafınızdaki kişilere olan şefkatli ve rahatlatıcı tutumunuz pek çok kişinin sizi daha fazla sevmesine neden olacak. Kalabalık ortamlarda dikkat çekmeyi başaracaksınız. Bu dönem içerisinde hem olgunlaşacak hem de kötü alışkanlıklarınızdan arınacaksınız. Uyku sorunu çekenlerin daha iyi uyuyabileceklerini, sağlık sorunlarının geride kalacağını ve kendinize daha iyi bakacağınızı da söyleyebiliriz.

Bu süreçte sizi verimsizleştiren, yavaşlatan ve hoşunuza gitmeyen her şeyden kurtulacaksınız. Yüklerinizden kurtulma zamanınız geldi. Artık uzun süredir omuzlarınızda taşıdığınız ama bir türlü bırakamadığınız yükleri atıp rahatlayacaksınız. Daha ileri görüşlü olmanız ve olumlu enerjinizle herkesi motive etmeniz mümkün. Bu süreçte hırs, kıskançlık, haset gibi duygulara yer yok. Kendimizi güvende hissedeceğimiz bir zaman dilimine girdiğimiz için bizi sıkan, sıkıştıran her türlü etmeni geride bırakacak ve her konuda ileri aşamaya geçeceğiz.

Akrep dönemi önümüzdeki günlerde oldukça uzun bir süre boyunca bizi etkilemeye devam edecek. Bu süreci rahatlamak başta olmak üzere verim alamadığınız çalışmalardan verim almak ya da tatile çıkıp her şeyi geride bırakmak için kullanabilirsiniz. Derin nefesler alın ve yüklendiğiniz stresten arının.