Güneş – Ceres Karesi

Bu hafta Oğlak burcundaki Güneş ile Koç burcundaki Ceres asteroidi arasında 24 derecelik bir kare açı oluşuyor.

Uzun süredir pek çok gezegenin gergin enerjisi altındaydık. Özellikle de Yengeç Dolunayının üzerimizde yarattığı uzun süreli gergin enerji hepimizin hayatını etkiledi. Ancak Güneş ile Ceres arasında oluşan kare açı üzerimizdeki kara bulutları dağıtacak. Yaratıcılık ve bağımsızlık enerjisinin etkisi altına girmemize neden olacak.

Hepimiz Oğlak burcunun ne kadar çalışkan, azimli bir burç olduğunu biliyoruz. Bu dönemde Güneş’in Oğlak burcunun etkisi altında olması bu yönden oldukça büyük bir şans. Bu hafta tüm olumsuzluklara karşı içimizdeki azim ve kararlılık sayesinde başarılı olmak için bir adım öteye gideceğiz. Ayrıca bu kare açının diğer baş rol oyuncusu Ceres ise Koç burcunun etkisi altında ve Koç burcu, Oğlak’ın etkisi altındaki Güneş’i destekleyerek çok daha enerjik bir döneme girmemizi sağlıyor. Her ne kadar Yengeç Dolunay’ının etkisi ile depresif bir moda girmiş olsak da Ceres – Güneş karesi biraz da olsa bizi bu depresif moddan çıkartacak içimizin enerji dolmasını sağlayacak diyebiliriz.

Güneş – Ceres karesinin etkisi ile özgürlük ve yaratıcılık enerjisi yanımızda olacak demiştik. Bu pozitif döneme eşlik eden iki güçlü enerjinin kaynağı hiç şüphesiz ki Özgürlük savaşçısı olarak da bilinen Güneş ve yaratıcılık enerjisinin kaynağı olarak adlandırılabilecek Ceres asteroidi. Eğer bu iki gezegensel enerjiyi doğru şekilde kullanabilirsek hedeflerimizin önündeki tüm engelleri bu dönemde aşabileceğiz.

Güneş – Ceres karesinin etkisi altına girdiğimiz bu dönemde ayrıca beslenme ve sağlık gibi konular da ön plana çıkacak. Hepimiz bu hafta sağlığımıza daha fazla önem verecek, nasıl daha sağlıklı beslenebiliriz sorusunun cevabını arayacağız. Daha iyi beslenmek ve daha sağlıklı olmak için yaptıklarımız tabii ki sonunda meyvesini verecek ve hepimiz için çok daha iyi hissedeceğimiz, güçlü olacağımız yeni bir dönem başlayacak.

Güneş – Ceres karesinin her anlamda iyi değerlendirilmesi gereken bir dönem olduğunu söylemekte yarar var. Bu dönemi iyi değerlendirerek çok başarılı işlere imza atabilir, sizi ileri taşıyacak projelere başlayabilir ya da her zaman istediğiniz diyet programına başlayabilirsiniz. Kararlı ve azimli olursa kimse sizi yolunuzdan alıkoyamaz, unutmayın.