Güneş – Çiron Altıgeni

 

Bu hafta Oğlak burcundaki Güneş ile Balık burundaki Çiron asteroidi arasında 22 derecelik bir altıgen açı oluşuyor.

 

Güneş ile Çiron asteroidi arasında oluşan altıgen açının öncelikle hayallerimizi ve hırslarımızı etkilediğini söyleyebiliriz. Bu dönemde sınırları zorlamak ve inandıklarınızı elde etmek için büyük çaba harcayacağınız bir dönem. Başarılı olmak için tehlikeli de olsa risk alacak ve ne gerekiyorsa yapacaksınız.

 

Güneş ve Çiron birleşiminin uçları noktaları temsil ettiği ve hepimizi sınırlarda davranışlar sergilemeye götüreceği aşikar. Bu hafta hepimiz için oldukça riskli çünkü içimizde bir volkanın patladığını hissedeceğiz. Volkanın patlaması ile akışa geçen lavlar ise önüne ne gelirse alıp götürecek. Bu yüzden bu hafta dikkatli davranmamızda her şeyi iki kez düşünmemizde fayda var.

 

Güneş ile Çiron arasında oluşan altıgen açı gücün açığa çıkmasına neden olacak. Ancak Balık burcunun etkisi ile bu güç şiddet içermeyecek. Bu konuda şanslı sayılırız. Ayrıca Balık burcunun ekişiyle hepimizin içinde oluşacak yoğun duyguların üretime aktarılması da mümkün. Oğlak burcunun etkisi ile hırslarımız öne geçiyor ama eğer bu hırsları yaratıcılık bağlamında kullanmayı başarırsak haftayı oldukça üretken tamamlamamız da olası.

 

Bu dönemde sürekli hayallerimizi düşünmemiz ve hedeflerimiz konusunda sabırsızlanmamız mümkün. Bu yüzden de tehlikeli de olsa risk olmaya eğilimli olacağımızı söylemiştik. Bu dönemde alacağınız risklerin şuan kazansanız bile sonrasında kaybetmenize neden olabileceğini unutmayın.

Ayrıca bu hafta sevdiklerinizle yapacağınız şiddetli tartışmalardan kaçınmalısınız. Çünkü Güneş ile Çiron arasında oluşan altıgenin etkisiyle küçük bir tartışma bile çok şiddetli bir kavgaya dönüşebilir ve istemeseniz de sizi geri dönemeyeceğiniz bir yola sürükleyebilir.

 

Bu haftayı zararsız bir şekilde atlatmak için risk almayın, kavga etmeyin ve tartışmaya girmeyin. Atacağınız her adımı iki kez düşünün ve eğer atacağınız adım gerçekten doğru geliyorsa onu yapmaya karar verin. Eğer içinizdeki gücü yaratıcı enerjiye dönüşmeyi başarırsanız üretken, eğlenceli ve enerjik bir hafta geçirebilirsiniz. Ayrıca hiçbir şeyin imkansız olmadığını da unutmayın. Eğer bir hedefiniz varsa hedefe odaklanın ve ona ulaşmak için elinizden geleni yapın. İçinizdeki enerjiyi pozitif yönde kullanırsanız kısa sürede hedefinize ulaşacak ve hayallerinizi gerçekleştirebileceksiniz.