Haftalık Burç Yorumları (25 – 31 Ocak Haftası)

2021 yılının Ocak ayında son haftaya girerken, Aslan burcunda gerçekleşecek olan Dolunay ve Merkür Retrosu’na merhaba diyoruz! Geçtiğimiz hafta Kova burcunda kendini gösteren Güneş, özgürlük ve özgünlük ihtiyaçları konusunda tüm burçları etkilemişti. Boğa burcunda zorlu açı yaratan Uranüs ise isyankar ruhların ortaya çıkmasında tetikleyici bir güce sahipti. Ocak ayının son haftasında ise Aslan burcunda gerçekleşecek olan Dolunay, becerilerinizi ortaya çıkarmamızda etkileyici olacak. 22 Şubat’a kadar sürecek olan Merkür Retrosu, tüm burçların gündemine oturacak. Bu dönem boyunca ise yarım kalan işler, eksik konular, iletişim ve çalışma şartları gibi konularda kolay uyum sağlama kabiliyeti ön planda olacak. Peki gerçekleşecek retro, burçlara ne gibi etkiler gösterecek? Tüm detaylar haftalık burç yorumları yazımızda.

KOÇ BURCU

Koç burcu için Ocak ayının son haftasına oldukça hareketli başlıyor. Hafta başında gruplar ve organizasyonlar içerisinde kapasitenizi ve yeteneklerinizi ön plana çıkarmak isteyeceksiniz. Geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirdiğiniz finansal reformların etkisini bu hafta boyunca hissedeceksiniz. Hafta ortasında Aslan burcunda gerçekleşecek olan Dolunay, Koç burcu için bazı konuların netleşmesini sağlayacak. Özellikle aşk hayatı, zevkler, çocuklar, ilişkiler ve eğlence konularındaki düşüncelerinizin belirleyici olacağı bir hafta sizleri bekliyor. Diğer yandan kariyer alanında elde etmek istediğiniz güç, karşı taraftan alacağınız destekler ile enerjinizi yükseltecek. Hafta sonu başlayacak olan Merkür retrosu uzun vadeli planları ortaya çıkaracak. Sosyal çevreniz ve iş ilişkileriniz ile yoğun bir iletişime girebilirsiniz. İş hayatınız, çalışma ortamınız, sağlığınız, çalışma arkadaşlarınız ve düzeniniz; Ocak ayının ortasında yaşadıklarınıza bağlı olarak tekrar gündeme gelebilir. Gündeme gelen konularla alakalı istediğiniz etkileri 22 Şubat’tan sonra almaya başlayabilirsiniz.

BOĞA BURCU

Boğa burcunda Ocak ayının son haftasında kariyer ve iş konusunda büyük bir odaklanma ve titizlik yaşanacak. Ancak işe olan düşkünlüğünüz sebebiyle maddi ve manevi konularda kötü değişiklikler yapmaya son derece müsaitsiniz. Öte yandan hafta ortasında Aslan burcunda ortaya çıkacak olan Dolunay ile aile ilişkilerinizdeki onay ihtiyacınız artabilir. Özellikle uzak yerlerle olan iş ilişkilerinde elde etmek istediğiniz güç ve sorumluluklar konusunda kontrol sizleri zorlayacak. Bu sebeple Boğa burcu bu hafta işleri konusunda üst mertebe yöneticilerinden herhangi bir manipülasyona yaşamamak adına oldukça dikkatli olmalı. Yapılması gereken en önemli şey gücünüzü eşit bir şekilde dağıtarak sakin bir şekilde süreci yönetebilmek. Hafta sonu Merkür’ün geri hareket etmesi ile üst düzey otoriteler ile aranızdaki ilişkilerinizi masaya yatırma fırsatı yakalayacaksınız. Retro süresi boyunca işinizle ilgili finansal taleplerinizi tekrar gündeme getirebilirsiniz.

İKİZLER BURCU

Bu hafta İkizler burcu uzak ilişkiler ve seyahat planlarıyla çok daha yakından ilgilenebilecek fırsatı yakalayacak. Maddi ve manevi kaygılardan kurtulmak adına uzak ilişkiler ile iletişim kurmak şart hale gelecek. Hafta ortasında Aslan burcunda gerçekleşecek olan Dolunay, kendinizi yaratıcılık ve ilham anlamında ortaya koymanızı sağlayacak. Yaratıcılığınızı içeren projeleri ortaya koymayı planlayacağınız bu dönemde finansal ihtiyaçlarınızı ifade etmekten de çekinmeyeceksiniz. Bu noktada otoriteler ile aranızdaki dengeyi korumanız, stratejilerinizin ilerlemesinde oldukça önemli bir role sahip. Hafta sonu başlayacak olan Merkür Retrosu ile Ocak ayında uzak bağlantılarınız ile yaptığınız konuşmalar tekrar gündeme gelecek. Merkür Retrosu boyunca yarım kalmış konuların üzerine düşünmek ve çözüm üretmek sizleri yorabilir. Sürecin 22 Şubat’tan sonra ivme kazanacağını bilerek umudunuzu kaybetmeden çalışmalarınıza devam etmelisiniz.

YENGEÇ BURCU

Duygusallığıyla bilinen Yengeç burcu bu hafta tasarruf, yatırım ve ortak sermaye konularında dikkatli olmalı. Gelecek planlarında değişiklikler yapmak için son derece enerjik ve cesur bir haftadasınız. Aslan burcunda hafta ortasında yaşanacak olan Dolunay olayı Yengeç’ler için maddi anlamda önemli olayları ortaya çıkaracak. Kişisel olarak değerinizi fark ettiğiniz bir hafta yaşayabilirsiniz. Yapılacak olan sözleşmeler hakkında daha fazla güç sahibi olmak isteyebilirsiniz. Özellikle aile hayatınız açısından elde etmek istediğiniz güç önemli bir role sahip. Aileniz içerisinde sağlamak istediğiniz güç konusunda ekstra dikkatli ve adaletli olmanızda büyük fayda var. Hafta sonu Merkür’ün geri hareketlerinin başlaması ile birlikte pasif gelirler, sermaye, miras, ikramiye ve prim gibi konulara odaklanmak durumunda kalabilirsiniz. Ocak ortasında kararlaştıramadığınız ve kesin çözüm bulamadığınız konuları tekrar masaya yatırabilirsiniz. Ancak eksiklerinizi 22 Şubat’a kadar çözeceğinizden şüpheniz olmasın!

ASLAN BURCU

Geçtiğimiz hafta Uranüs’ün zorlu açısı sebebiyle Aslan burcu oldukça gergin bir hafta geçirmişti. Partnerler, ilişkiler, sözleşmeler ve kontratlar sebebiyle gerilen Aslan’lar; meslekleri ile ilgili meydana gelen sürprizlerde kendilerini ispat etmek zorunda kalabilirler. Ancak hafta ortasında burcunuzda gerçekleşecek olan Dolunay olayı duygularınızı ve isteklerinizi artık ortaya koyacağınızı sizlere gösteriyor. Cesur olmalı, korku ve kaygılarınızın üzerine gitmelisiniz. Kendinizden ödün vermeden yeteneklerinizi ve gücünüzü tekrar ortaya koymalısınız. Hafta sonu gerçekleşmeye başlayacak Merkür Retrosu ile Ocak ayında gündeme gelen ilişkiler alanındaki görüşmeler sizleri yorabilir. Gelir kazançlarınız ve anlaşma şartlarınız ile ilgili pazarlıklar, 22 Şubat tarihine kadar sizleri meşgul edebilir. 22 Şubat tarihinden sonra ise bu konularla ilgili çok daha hızlı bir ilerleme süreci sizleri bekliyor olacak.

BAŞAK BURCU

Geçtiğimiz hafta Uranüs ve Jüpiter’in zorlu açısıyla güne başlayan Başak burcu, bu hafta çalışma şartları ve pozisyonu konusunda ön planda olacak. Sağlığınızın da ön planda olduğu Ocak ayının son haftasında yaşanan kısıtlamalar, maddi anlamda yol ayrımı yaşamanıza sebep olabilir. Maddi kaynak alanınızdaki köklü değişiklikler sonrası Aslan burcunda yaşanacak Dolunay olayı bakış açınızı değiştirecek. Haftanın verdiği yorgunluk ile kendi kıymetiniz ve değeriniz ile ilgili sizi engelleyen bakış açılarını tersine çevireceksiniz. Bu noktada bir yakınınız ya da arkadaşınızdan objektif yardımlar alabilirsiniz. Diğer yandan aşk hayatınız, hobileriniz, iş ilişkileriniz ve uzaktaki yatırımlarınız kontrol etmek istediğiniz güç ile bağlantılı olacak. Hafta sonu Merkür’ün gerilemesi ile çalışma şartları, iş düzeni ve sisteminiz ile ilgili tekrar odaklanmak durumunda kalabilirsiniz. Ocak ayında yarım kalmış işlerinizi tekrar masaya yatırmak isteyebilirsiniz. Kariyer yolundaki hedefler, günlük düzen ve özgürlük kavramları sizler için belirleyici özellikte kendini belli edecek.

TERAZİ BURCU

Geçtiğimiz hafta Uranüs’ün zorlu açısıyla iş dünyasında kendini kaybeden Terazi burcu, bu hafta radikal kararları üzerine tekrar düşünecek. Geçtiğimiz hafta yapılan yatırım, tasarruf, elde edilen kazançlar ve pasif gelirler sizleri keskin kararlara itebilir. Bu noktada aşk, çocuklar ve hobi alanında yaratmak istenilen sistem ve düzen istenilen gibi şekillenmemiş olabilir. Kendi yeteneklerinize ve ilgi alanlarınıza yönelmek sizleri maddi anlamda daha özgür hale getirebilir. Aslan burcunda hafta ortası gerçekleşecek olan Dolunay, kariyer çevrenizde neye ihtiyacınız olduğu konusunda belirleyici olacak. Bu sebeple, Ocak ayının son haftasında sosyal çevrenizi ihtiyaçlarınız doğrultusunda değiştirmeniz gerekebilir. Aile içinde arsa veya gayrimenkul yatırımı yapmak konusunda düşünceleriniz olabilir. Merkür retrosu ile birlikte özel hayatınız ile ilgili bazı çalışmalar yapmanız gerekebilir. Ocak ortasında ortaya çıkan problem ve olaylar 22 Şubat tarihine kadar sizleri meşgul edebilir. Bu dönemde eski bir partnerinizin de size geri dönemeye çalıştığına şahit olabilirsiniz.

AKREP BURCU

Geçtiğimiz hafta ilişkilerinde zorlu günler geçiren Akrep burcu için bir yol ayrımı gözükmüş olabilir. Ancak yol ayrımlarının ve zorlu günlerin ardından bu hafta maddi ve manevi özgürlüklerinizi ilan etmek için savaşınızı verebilirsiniz. Hafta ortasında Aslan burcunda meydana gelecek Dolunay, sizler için aile içerisindeki sorunların çözülmesinde etkili olacak. Bu sorunları çözmek için ise öncelikli olarak kariyerinize odaklanmanız gerekebilir. Üst düzey otoritelerden daha fazla onaya ihtiyaç duyduğunuz bir ruh halinde olabilirsiniz. Önemli farkındalıklar ile bazı sırların ortaya çıkmasına şahit olabilirsiniz. Geçtiğimiz Ağustos ayında aldığınız kararların sonuçları sizlere bu Dolunay’da ulaşabilir. Merkür’ün Retrosu ile 22 Şubat tarihine kadar eviniz, aileniz ve ilişkilerinize odaklanmanız gerekebilir. Ocak ayının ortasında gündeme gelen yer değiştirme ya da taşınma işlemleri ile ilgili bazı uygulamalar yapabilirsiniz. Evinize yatırım yapabilir ya da bu alanda özgür hissetmek için kararlar alabilirsiniz.

YAY BURCU

Geçtiğimiz hafta iş, ilişkiler ve çalışma ortamı ile ilgili radikal kararlar veren Yay burcu, alışkanlıklar ve sağlığı konusunda da önemli adımlar attı. Bu hafta ise Aslan burcunda gerçekleşecek olan Dolunay ile bu radikal kararların sonuçlarını elde edebilirsiniz. Dolunay’ın ortaya çıkması ile birlikte uzaktaki iş ilişkilerinize ve yatırımlarınızda önemli sonuçlar sizleri bekliyor. Burada rekabet sizleri korkutmasın. Korkularınızın üzerine giderek rekabet konusunda dişlerinizi göstermenin tam vakti. Kaygılarınızı kontrol etmelisiniz. Maddi anlamda elde etmek istediğiniz kazançlar sizi her ne kadar zorlasa da bunun farkında olmadan karşı bir direnç oluşumu gösterebilirsiniz. Finansal alanda enerjinizi dengelemek direnç oluşumunun olumlu yöne kaymasında oldukça etkili olacaktır. Hafta sonu harekete geçecek olan Merkür Retrosu, sizleri partneriniz ile kısa yolculuklara çıkarabilir. Ocak ortasında gündeminizi oluşturan konulara dönmenin tam zamanı! Eksik yaptığınız işleri görüp tamamlayabilirsiniz. 22 Şubat tarihinden itibaren ise eğitim, öğretim ve iletişim alanında daha hızlı hareket edeceğiniz bir döneme gireceksiniz.

OĞLAK BURCU

Geçtiğimiz hafta Oğlak burcu spekülatif yatırımlar konusunda kendini gösteren ve yine radikal kararlar veren burçlar arasında yer almıştı. Bu kararlar çerçevesinde maddi problemler yaşayan Oğlak burcu, konfor alanından çıkış yaparak bu zorlukları göğüslemişti. Hafta ortasında gerçekleşecek olan Aslan burcundaki Dolunay, bu çıkışın sonuçlara bağlanmasını sağlayacak. Maddi anlamda gelir, tasarruf, yatırım, borç gibi dengelerde sonuçlar ortaya çıkacak. Duygusal anlamda en derininizde sakladığınız yetenekleriniz konusunda onay alma isteği ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Öte yandan, kariyeriniz ve mesleğiniz ile ilgili ön plana çıkacağınız bir hafta sizleri bekliyor. Merkür Retrosu’nun başlaması ile birlikte gelirler ve kazançlar anlamında yapılacak anlaşmalar, sizleri 22 Şubat’a kadar meşgul edecek. Ocak ayının ortasında yaptığınız konuşmalar bu süreçte oldukça belirleyici bir rol oynayacak. 22 Şubat sonrasında ise maddi alanda uygulamak istediğiniz stratejileri tekrar masaya yatırabilirsiniz.

KOVA BURCU

Geçen hafta aile ve yuva ile ilgili radikal kararlara imza atan Kova burcu, konfor alanından çıkma isteğini yükseltmişti. Özellikle kariyer ile ilgili önemli noktalarda bağlantıların gerçekleşmesi de Kova burcunu konfor alanının dışına iten tetikleyicilerden biri oldu. Kendinize ait özgür yaşamınızı kurma isteğiniz konusunda oldukça isyankar bir tavır sergileyebilirsiniz. Hafta ortasında Dolunay’ın Aslan burcunda gerçekleşmesi ile partner, ortaklık ve birliktelikler anlamında bir takım sonlanmalar meydana gelebilir. Partneriniz bu noktada size karşı duyguları konusunda açık davranmayabilir. Hafta sonu Merkür Retrosu’nun başlamasıyla birlikte kendinizi daha güçlü hissedebilir, maddi ve manevi anlamda yardımlar alabilirsiniz. Ocak ayının 14-15-16 tarihleri arasında gerçekleşen bazı durumlar için geriye dönük çalışmalar yapmanız gerekebilir. Bu noktada eksik olan çalışmalarınız 22 Şubat’a kadar sonuçlanırken, bu tarih itibariyle önünüzü görebileceksiniz.

BALIK BURCU

Balık burcu geçtiğimiz hafta Uranüs’ün zorlu açısı sebebiyle aile, ilişkiler ve eğitim-öğretim gibi konularda finansal planlarını terk etme kararı almıştı. Bu noktada konfor alanından çıkma ihtiyacı da yükselmişti. Hafta ortasında Aslan burcunda Dolunay olayının gerçekleşmesi, Balık burcu için belirsiz konularda ışık görevi görecek. İş düzeni, günlük rutinler gibi sonuçlanmayan ve belirsiz kalan konular için Dolunay olayı oldukça büyük bir rol oynayacak. Sizler için bir dönemin bitişi ve yeni bir dönemin başlangıcı söz konusu! Rutin alışkanlıklarınızı değiştirirken kendinizi kapasite anlamında sorgulayabilirsiniz. Uzun vadeli gelecek planlarınız, projeleriniz, maddi ve manevi yatırımlarınız ve kariyer çevreniz sizleri daha güçlü hissettirecek. Merkür Retrosu’nun harekete geçmesiyle yeni değerlendirmeler yapmak üzere inzivaya çekilebilirsiniz. Özgürlük ihtiyaçlarınız ile ilgili partnerinizi sorgulayabilirsiniz. 22 Şubat tarihine kadar bu süreç devam ederken, sonrasında sizleri yeni stratejileriniz bekliyor olacak.