Haftalık Burç Yorumları (18 -24 Ocak Haftası)

Gökyüzündeki trafiğin yine yoğun olduğu yılın üçüncü haftasında Güneş, Kova burcunda kümeleniyor. Merkür, Jüpiter ve Satürn’ün zaten Kova burcunu kümelediği bu haftada Güneş’in etkisi tüm burçlara olacak. Mars ve Uranüs ise 20 Ocak’ta aynı konumu paylaşacaklar. Mars ve Uranüs’ün Boğa burcunda aynı konuma gelmesi ise bu hafta burçlarda beklenmedik durumları tetikleyebilir. Peki bu hareketler burçlarda hangi etkiyi yaratacak? Detaylar haftalık burç yorumları yazımızda.

KOÇ BURCU

Yılın üçüncü haftasında Koç burcu hayata farklı açıdan bakabileceği bir çevreye adım atıyor. Bir yandan da mesleki kazançlarda büyüme sağlamak ve ekonomik krizleri fırsata çevirmek özgüveninizi arttırabilir. 19 Ocak gecesi Kova burcuna geçecek olan Güneş, sizlere bazı fırsatlar sağlayacak. Bu fırsatlar Koç burcuna 1 ay boyunca kendini girdiği ortamda gösterme şansı verecek. 20 Ocak günü Mars ve Uranüs’ün kavuşması ile maddi konularda ve kazançlarınızda beklenmedik hamleleri beraberinde getirebilir. Bazı maddi kaynaklarınızla bağınızı koparmayı düşünebilirsiniz. Bu noktada sakince düşünmeli ve biraz kenara çekilip olaylara dışarıdan bakmalısınız. Boğa burcunda yaşanacak İlk Dördün ile maddi güvenceleriniz için harekete geçeceksiniz..

BOĞA BURCU

Bu hafta Boğa burcu analiz yapmadan alacağı riskli hedefler ile karşı karşıya kalabilir. Kariyer ve meslek alanında üst düzey yöneticileriniz ya da şirket kadrosu ile beklenmedik durumlarla karşılaşabilirsiniz. Güneş’in Kova burcuna geçişi Boğa burcunun kendini göstermesinde tam bir ay kadar etkili olacak. Bu sebeple Boğa burçları bu hafta kendini kanıtlamak istediği konularda daha etkili bir şekilde yol alabilecek. İş yerinizde yöneticilerin gözdesi olacağınız bu ay, tüm dikkatiniz işinizde olacak. 20 Ocak’ta Uranüs ve Mars’ın birbirine kavuşmasıyla özel hayatınızda bazı değişiklikler meydana gelebilir. Özel hayatınız ve iş ilişkilerinizle ilgili önemli bağları koparabilirsiniz. Özgürlüğünüzü ilan etmek istediğiniz bu günlerde Boğa burcunda meydana gelen İlk Dördün sizlere yardımcı olacak.

İKİZLER BURCU

İkizler burcu yılın üçüncü haftasında iyimser duruşu ile özgüvenini iyice arttıracak. Risk almaya meyilli görünen bu dönemde dikkatli davranmak İkizler burcu için çok önemli. Önümüzdeki 1 ay boyunca yeteneklerinizi uzaklarla olan ilişkiler ve ticaretlerinizde gösterebilirsiniz. Bu süreçte yapacağınız seyahatler artabilir. Bu sebeple planlamalarınızı iyi yönetmeniz oldukça önemli. 20 Ocak’ta yaşanacak olan Mars ve Uranüs’ün kavuşumu, sizi konfor alanınızdaki kaygılarınızdan uzaklaştıracak. Alacağınız radikal kararlar bu kaygıların azalmasında oldukça etkili olacak. Bu süreçte çalışma ortamınızda sizinle ilgili dedikodular duyabilirsiniz. Arkanızdan iş çevirmeye kalkan iş arkadaşlarınız olabilir. Hemen arkasından gerçekleşecek olan Boğa burcundaki İlk Dördün finansal ihtiyaçlarınız için hızınızı arttıracağınızı gösteriyor. Bu hızlanmanın meyvelerini ise Mayıs ayında toplamaya başlayabilirsiniz. Pazar günü gerçekleşecek olan Güneş ve Satürn’ün kavuşması sizi seyahatleriniz ile ilgili zor durumda bırakabilir. Diğer taraftan ise maddi dayatmalara maruz kalabilirsiniz.

YENGEÇ BURCU

Yengeç burcunda bu hafta ekonomik olarak alınan riskler ön planda görünüyor. Yaşanan krizleri fırsata çevirme çabalarınız sonuç verebilir. 19 Ocak’ta Kova burcuna uğrayacak olan Güneş, bir ay boyunca kalacak. Bu ay boyunca dikkatinizi pasif gelirlerinize ve yatırımlarınıza odaklamanız size güzel sonuçlar getirebilir. 20 Ocak’ta gerçekleşecek olan Mars ve Uranüs’ün kavuşması Yengeç burcu için özgürleşme arzusunun artmasını tetikleyecek. Ertesi gün gerçekleşecek olan Boğa burcundaki İlk Dördün, bazı iç hesaplaşmalara neden olabilir. Mesleki kazançlarınız, kariyeriniz, arkadaş gruplarınız gibi konularda bazı sorgulamalar yaşayabilirsiniz. Hafta sonu geldiğinde ortak sermaye, prim ve kredi gibi konularda riskli eylemlerde bulunabilirsiniz. Pazar günü yaşanacak olan Güneş ve Satürn kavuşması ortağınız ya da eşiniz ile ilişkilerinizde bazı engeller yaşanabileceğini ortaya sürüyor. İlişkilerinizle ilgili dikkatli ve sakin davranmanız gereken bir haftadasınız.

ASLAN BURCU

Yılın üçüncü haftasına girerken Aslan burcu kariyer hayatı ile ilgili sürpriz gelişmelere hazırlanıyor. Bu alanda yaşanan değişiklikler sizleri şaşırtabilir. Güneşin Kova burcuna geçmesiyle iş hayatınızdaki dikkatiniz ve odağınız artacak. Mars ve Uranüs’ün birbirine kavuşmasıyla üst düzey yöneticilerinizle aranızda bazı kopmalar yaşanabilir. Bazı yöneticileriniz beklenmedik şekilde pozisyonlarına veda edebilir. Sonrasında gerçekleşecek olan İlk Dördün ile kariyerinizde kendinizi gösterme ve girişimlere hazırlanmak için en uygun zaman ortaya çıkacak. Hafta sonu özgüveninizin artmasıyla birlikte mesleğinizde büyük girişimlere adım atabilirsiniz. Elde ettiğiniz başarı sizi finansal anlamda tatmin edebilir. Güneş ve Satürn’ün kavuşmasıyla önümüzdeki haftalarda kendinizi önemli insanlarla aynı masada bulabilirsiniz.

BAŞAK BURCU

Başak burcu için bu hafta Jüpiter ve Uranüs’ün zorlu açısıyla başlayacak. İş yoğunlukları, beklenmeyen koşullar, uzak bağlantılar için sürpriz gelişmeler haftanın nabzını iyice arttıracak. Başak burcu için hafta heyecanlı ve yoğun başlarken Güneş’in Kova burcuna geçmesiyle ortalık iyice kızışacak. Mükemmeliyetçi Başak burcu, bir ay boyunca tüm dikkatini işini de mükemmelleştirmeye adayacak. Mars ve Uranüs’ün birbirine kavuşmasıyla uzak noktalardaki yatırımlarınız ve maddi beklentilerinizde kopukluklar yaşanabilir. Boğa burcunda İlk Dördün olayının gerçekleşmesiyle ihtiyaçlarınıza yönelik adımlarınızı sağlamlaştırabilirsiniz. Hafta sonunda iş hayatınız ve sağlığınız konusunda riskli hareketlerde bulunabilirsiniz. Aşk ve aile ilişkilerinizde keyifli bir hafta sizleri bekliyor. Güneş ve Satürn’ün birleşmesi üzerinizdeki sorumlulukları daha ağır hissetmenize sebep olabilir. Böyle günlerde sizi iyi hissettiren insanlara daha çok ihtiyaç duyabilirsiniz.

TERAZİ BURCU

Dengenin sembolü Terazi burcu Jüpiter ve Uranüs’ün gergin açısıyla haftaya başlıyor. Pasif gelirler, tasarruflar ve yatırımlar, eşinizin kaynakları konusunda sürpriz gelişmeler meydana gelebilir. 19 Ocak’ta Güneş’in Kova burcuna geçmesiyle aile hayatınıza ve hobilerinize olan düşkünlüğünüz artacak. Mars ve Uranüs’ün kavuşmasıyla bazı yatırımlarınızda kopmalar meydana gelebilir. Bu noktada yaşanan radikal yaklaşımlar partnerinizin hayatında da finansal bir döngüye işaret ediyor. Boğa burcunda yaşanacak olan İlk Dördün ile iş hayatınızda önemli aksiyonlar meydana gelebilir. Hafta sonu bilgi ve tecrübelerinize dayanarak riskli eylemlere girişebilirsiniz. Ev ve aile ortamında elde ettiğiniz başarılar günlük rutininizi olumlu etkileyecek. Güneş ve Satürn’ün kavuşmasıyla neşeli bir aile ortamı sizleri bekliyor.

AKREP BURCU

Özgüveniyle öne çıkan Akrep burcu yılın üçüncü haftasında Jüpiter ve Uranüs açısından zorlu günlere başlıyor. Bu hafta partneriniz, ortağınız ve ikili ilişkilerde meydana gelecek sürpriz gelişmeler ev hayatınızı da etkileyebilir. Güneş’in Kova burcuna geçmesi Akrep burcu için aile ve ilişkilerinde yaşadığı olaylara verdiği önemin artmasına neden olabilir. 20 Ocak’ta yaşanacak olan Mars ve Uranüs’ün kavuşmasıyla ikili ilişkiler ve ortaklıklarda radikal ayrılıklar gerçekleşebilir. Sonraki gün Boğa burcunda gerçekleşecek olan İlk Dördün ile yeni girişimler sizleri bekliyor. İlk Dördün yaşandığında partnerlik ve ilişkiler adına girişimleriniz olumlu sonuçlar sağlayabilir. Hafta sonu günlerinde ev ve aile konusundaki büyümeler nedeniyle riskli bir dönem yaşanabilir. Güneş ve Satürn’ün birleşmesi ev ve aile konusundaki sorumluluklarınızı arttırabilir.

YAY BURCU

Bu hafta Jüpiter ve Uranüs açısı, Yay burcu için de gerginliklerle başlıyor. Çalışma ortamı, günlük rutinler ve iş hayatıyla ilgili beklenmedik gelişmeler yaşanabilir. 19 Ocak’ta Güneş’in Kova burcuna geçmesi sizleri birçok konuda geliştirmeye itebilir. Aile ilişkileri, kardeşler ve komşular ile olan ilişkilerde kendinizi nasıl geliştireceğinizi sorgulayacağınız bir hafta sizleri bekliyor. Mars ve Uranüs’ün kavuşması çalışma ortamınız ve ilişkilerinizle ilgili radikal kararlar almanıza sebep olabilir. Boğa burcunda İlk Dördün olayının yaşanmasıyla kendinizi daha güvende hissedebilir ve yeni kararlar alabilirsiniz. Hafta sonu günlerinde sağlığınız ve iş hayatınızla ilgili bazı riskli girişimler görmeniz mümkün. Pazar günü gerçekleşecek olan Güneş ve Satürn kavuşması iletişim, eğitim ve öğretim alanında dikkatli olmanız gerektiğini söylüyor. Finansal konularda uzun soluklu kararlar almak için oldukça önemli bir hafta yaşayacaksınız.

OĞLAK BURCU

Oğlak burcu spekülatif yatırım araçları, çocuklar ve aşk hayatı ile ilgili sürpriz gelişmeler yaşayacağı bir haftaya başlıyor. Oğlak burcu için bu hafta finansal konularda beklenmedik büyümeler meydana gelebilir. 19 Ocak tarihinde Güneş, Kova burcunda konumlanırken önümüzdeki ay boyunca finansal konular ve gelirler hakkında girişimler meydana gelebilir. Mars ve Uranüs’ün 20 Ocak’ta birleşmesiyle aşk ilişkilerinizde ya da finansal girişimlerinizde ani kopmalar yaşanabilir. Bir sonraki gün gerçekleşecek olan İlk Dördün ile duygusal anlamdaki ihtiyaçlarınız için harekete geçebilirsiniz. Hafta sonu günlerinde riskli hareketlerinize dikkat etmenizde fayda var. Özel hayatınızla ilgili sevinebilir ve olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Pazar günü Güneş ve Satürn’ün kavuşması finansal anlamda önemli konuları işaret edecek. Bu gelişmeler yaşanırken paranızı yönetme ve kazanma konusunda dikkatli davranmanız gerekebilir.

KOVA BURCU

Bu hafta Jüpiter ve Uranüs arasındaki gerilim Kova burcu için aile hayatını etkileyebilir. Özel hayatınız, genel sağlığınız ve çevrenizdekilerin sizin üzerindeki etkisi beklenmedik hamleler yapmanıza sebep olabilir. Radikal kararlar vermenize neden olabilecek bu hafta fevri davranışlarınıza dikkat etmelisiniz. Güneş’in Kova burcuna geçmesi bu hafta tüm burçların enerjisini yükseltirken sizleri özel hayatınıza yönlendirecek. Tüm dikkatleri üzerinize çekmenizi sağlayacak olan bu birleşme, imajınızdaki değişiklikler ile sonuçlanabilir. Mars ve Uranüs’ün kavuşmasıyla aile içinde ani bir ayrılık meydana gelebilir. Ayrılıklar sebebiyle rest çekebilir ve fevri kararlar alabilirsiniz. Diğer yandan arka planda bıraktığınız bazı konular, alacağınız desteklerle birlikte sizi finansal açıdan rahatlatabilir. Pazar günü Güneş ve Satürn’ün kavuşmasıyla özel hayatınızda önemli kararlar alabilirsiniz.

BALIK BURCU

Jüpiter ve Uranüs’ün gergin açısı Balık burcu için de zorlu bir haftanın başlamasına neden oluyor. Kardeşleriniz, yakın çevreniz ve iletişim alanında sürpriz gelişmeler yaşayabilirsiniz. İletişim alanındaki sürpriz gelişmelerle teknolojiyle daha iç içe bir hafta sizleri bekliyor. Güneş’in 19 Ocak’ta Kova burcuna geçmesiyle bir ay boyunca mesleki anlamda tam odaklanma yaşayabilirsiniz. Perde arkasında bıraktığınız kurgulamalar ve daha interaktif ortamlarla iç içe olacağınız bir ay yaşanacak. 20 Ocak’taki Mars ve Uranüs kavuşumu eğitim ve öğretim alanında bir bitişi meydana getirebilir. Mücadele etmek yerine rest çekmeyi tercih edebilirsiniz. Hafta sonu sosyal çevrenizde olumlu gelişmeler meydana gelebilir. Sosyal çevrenizle yaşanacak olan bu olumlu durumların yanı sıra hafta sonu Güneş ve Satürn’ün kavuşması önemli kararları gündeme getirecek. Uzun vadeli proje kararı alabilirsiniz.