Jüpiter Yay Burcunda İleri Harekete Başlıyor

Bayramın ilk gününde Jüpiter Yay burcunda 14 derecelik bir ileri harekete başlıyor. Peki, Jüpiter’in ileri hareketi bize neler getirecek?

Öncelikle Jüpiter’in ileri hareketi ile birlikte hayatımızda Jüpiter ve Yay enerjilerini yoğun olarak hissetmeye başlıyoruz. Bu yüzden Jüpiter’in ve Yay burcunun astrolojik özelliklerine bakmamızda yarar var.

Mitolojide tanrıların babası olarak bilinen Jüpiter neşe, bolluk, zevk, zenginlik veren bir güçtür. Astrolojide bu gezegen en büyük yardımcı, en fazla iyilik eden güç sayılır. Dokunduğu her şeye bolluk veren Jüpiter şans gezegenidir. Yıldız haritasında geçtiği evlere (o evlerle ilgili konularda) bolluk verir. Jüpiter’in doğum haritasındaki konumu kişinin zevke olan düşkünlüğünü belirtir.

Jüpiter varlık, zenginlik, ve maddesel kazançları yönetir. Ayrıca görüş, iyimserlik, inanç, sadakat, adalet, güven ve akıl getirir. Jüpiter zekanın ve işlerin gelişmesini gösterir. Onun için  din, felsefe gibi konularla ticaret, ekonomi gibi konular Jüpiter’e bağlıdır.
Güneş sistemindeki tüm gezegenlerin toplamından (Güneş dışında, o bir yıldızdır) daha büyük olan Jüpiter’e bolluk gezegeni denir. Büyük bir resim çizerek sizin her konuda büyük düşünmenizi ister.
Bazen Jüpiter geçtiği evle ilgili konularda daha derin anlamlar arayarak felsefe yapmanıza sebep olur. Eğitimi, özellikle yüksek okul eğitimini destekler. Uzak yolculuklar da eğitim evinin bir parçasıdır ve Jüpiter haritanızda harekete geçtiği zaman çeşitli nedenlerle uzak yolculuklara çıkabilirsiniz.

Jüpiter, vücutta karaciğeri ve hipofiz bezini yönetir. Astrolojik olarak Yay burcunun yöneticisidir. Zodyak’taki turunu 12 senede tamamlar ve bir sene boyunca bulunduğu burca şans dağıtır.

Jüpiter, yönetici gezegeni olduğu Yay burcuna geçtiği için bu ikili birbirini tamamlayarak hayatımızı etkileyecek diyebiliriz. Yay burcu da genel anlamda Jüpiter ile aynı özellikleri taşır. Bu nedenle Jüpiter’in Yay burcuna geçişi gezegenin özelliklerini ve enerjisini tamamlayarak öne çıkartacak.

Bu dönemde tüm burçlar Jüpiter’in özelliklerini hayatlarında hissedecek ve Yay burcu kadar özgür, mutlu, yaratıcı günler geçirecekler. Önümüzdeki belki de bir haftalık bu güzel dönemi en iyi şekilde değerlendirmemizde yarar var. Yapılacak işlerimizi tamamlamalı, yeni kararlar almamız gerekiyorsa seçimler yapmalı ve hayatımızı düzene sokmalıyız.

Bu şanslı, bolluk ve bereket dolu sürecin tadını çıkartın. Stresten uzak durun ve sağlığınıza iyi gelecek şeyler yapın. Ailenizi mutlu etmeye çalışın. Hayatınız olumlu anlamda değişecek.