Mars Akrep Burcuna Geçiş Yapıyor

19 Kasım akşamı Mars Akrep burcuna geçiş yapıyor ve hayatımızı etkisi altına alıyor. Peki, Mars’ın Akrep burcuna geçmesi bizi nasıl etkileyecek?

Öncelikle Mars’ın Akrep burcuna geçmesinin hepimiz için öfke, enerji ve harekete geçmeyi temsil ettiğini ifade edebiliriz. Hayatımızdaki sorunları çözmek için ne gerekirse yapacak ve içimize bastırdığımız duyguları ortaya çıkartacağız.

Tabi ki Mars’ın Akrep burcuna geçişini daha iyi anlamak için hem Mars hem de Akrep burcu enerjisini yakından tanımamız gerekiyor. Mars zaten Akrep burcunun yöneticisidir. Bu yüzden Mars’ın Akrep burcuna geçmesi sadece bu geçişin çok daha etkili olacağı anlamına geliyor çünkü bu gezegen ve burcun özellikleri birbirini destekliyor.

Mars savaşçı yanlarımızı ve zorluklarla mücadele ediş biçimimizi ifade eder. İrade gücümüzü ve hırslarımızı temsil eder. Hepimizin daha atılgan, cesaretli, motive ve lider olmasını sağlar. Genel anlamda hayat enerjimizi temsil eden bu gezegen yapmak istediklerimiz konusunda da bize güç verir.

Bunun dışında Mars her tür ihtiras, sağlık, ve liderlik yeteneğini belirtir. Bütün kesici aletleri, silahları, ateşi ve yanıcı her şeyi temsil eder. Mars vücutta  ise cinsel salgı bezlerini, kasları, idrar yollarını, üretim organlarını ve böbrek üstü bezleri yönetir. Dayanıklılık ve kararlılık isteyen herhangi bir olayda Mars’ın diğer gezegenlerle uyum içinde olması gerekir.

Mars iyi açılar yaptığı zaman hemen hemen her durumda ayakta kalmanızı ve ilerlemenizi sağlayacak kapasiteye sahiptir. Mars enerjisinin çok olduğu dönemlerde öfke patlamaları ve ve kaza olasılıkları artar. Bu durumda çok daha sakin ve sağ duyulu olmamız gerekiyor.

Mars’ın Akrep burcuna geçmesi ise onun enerjisini arttıracak demiştik. Akrep burcunun özelliklerine kısaca baktığımızda: Akrep burcunun pek çok sırrı vardır ve daima sırlarını başkalarından saklayarak yaşar. Akrep burçları tutkulu ve iddialı kişilerdir. Gerçeği öğrenene kadar araştırmak en belirgin özelliklerindendir. Kararlı ve belirleyicidirler.

Gerçeğin daima farkında olan ve hayallerden ziyade hedeflere odaklanan akrepler evrenin kurallarını çok iyi bilirler. Bu nedenle başkaları tarafından genellikle sert ve şiddetli bulunurlar ancak bu gerçekçi tutum onlara doğal bir şekilde öne çıkmalarını sağlayan liderlik özelliği verir.

Akrep burcu belki de en yanlış anlaşılan ve en gizemli burçlardan biridir. Doğaları gereği kapalı kutu olan bu burç, genelde yüzleşmeye cesaret edemediğimiz karanlık ve saklı yerlerimizle karşılaştırır bizi. Yaşam, ölüm ve yeniden doğuşun burcu olan Akrep burcunun enerjisi hayatın bu döngülerini kucaklar ve sürekli olarak kendini dönüştürerek yeniden üretir. 

Mars’ın Akrep burcuna geçmesi ile hepimiz bu özellikleri taşıyacak ve bu enerjiyi tüm hücrelerimizde hissedeceğiz. Hedeflerimiz ve hayallerimiz konusunda büyük yol kat etsek de duygusal konularda sıkıntılar ortaya çıkabilir. Dikkatli olmamızda yarar var.