Mars – Juno Üçgeni

Bu hafta Boğa burcundaki Mars ile Oğlak burcundaki Juno asteroidi arasında 14 derecelik bir üçgen açı oluşacak. Peki bu üçgen açı hayatımızı nasıl etkileyecek?

 

Mars ile Juno arasında oluşacak üçgenin öncelikle içgüdülerimizi güçlendireceğini ve buna bağlı olarak da ani tepkilerin yoğun halde görüleceğini söylemek mümkün. İçgüdülerimizin ortaya çıkması ve güçlenmesi her ne kadar pek çok olumlu anlamı ifade etse de Mars – Juno üçgenini etkileyen Boğa ve Oğlak burçları nedeniyle bu hafta daha çok hiç düşünmeden hareket etmeyi ve düşünülmeden alınmış kararları simgeliyor.

 

Bu dönemde söylediklerimizin nereye çekilebileceğini ve neye sebep olabileceğini hiç düşünmeden konuşmamız ve aklımıza estiği şekilde hareket etmemiz mümkün. Bu konuda özellikle dikkat edilmesi gerekiyor çünkü aksi takdirde bu haftanın sonunda büyük pişmanlıklar oluşabilir. Ancak eğer kendinize ve kontrol mekanizmanıza güveniyorsanız patronlarınızla, aile üyelerinizle ya da herhangi biriyle konuşmaya çekindiğiniz, düşüncelerinizi ifade etmekte zorlandığınız konular varsa bu hafta bu konularla ilgili konuşmaya hazır olacaksınız.

 

Mars- Juno üçgeninin hayatımıza yansımalarından bir diğeri de sosyal ilişkiler üzerine olacak. Mars – Juno üçgeninin hayatımızı etkisi altına almasıyla birlikte sosyal ilişkilerimizde toplumsal sınırların dışına çıkmamız olası. Aldatmalar, platonik aşklar, ilişkilerin ani ve belirsiz şekilde sonlandırılması ya da beklenmedik yıldırım aşkları oluşması gibi durumlara sıklıkla rastlayabiliriz. Bu anlamda sonradan pişman olabileceğiniz adımlar atmamanızda ya da mantığınızın sesini tamamen devre dışı bırakmamanızda yarar olacaktır.

 

Mars – Juno üçgeninin içgüdülerimizi olumsuz anlamda devreye sokması ya da beklenmedik duygu yoğunluklarına neden olmasının dışında bu hafta hayatımıza yansıyacak en önemli olumlu etkisi üçgeni etkileyen Oğlak burcunun sayesinde hayatımıza girecek düzenlilik olacak.

Bu üçgende olumsuz özellikleri sağlayan Mars’ın etkilerini yok etmek istiyorsak kesinlikle Oğlak burcundaki Juno’nun sesini dinlemeliyiz. Juno asteroidi, içgüdülerimizle hareket etmemiz ve pişman olacağımız adımlar atmamız için bizi yönlendiren Mars’ın aksine Oğlak burcu ile birlikte bizi düzene ve azimli olmaya davet ediyor. Oğlak burcunun sesini dinleyecek olursak hayatımızda yolunda gitmeyen konuları yoluna sokabiliriz. Her ne kadar sonuçlar istediğiniz kadar hızlı şekilde gelişmese de azimli olursanız yavaş ama etkili sonuçlar alacağınızdan emin olabilirsiniz.