Merkür Akrep Burcuna Geçiş Yapıyor

Bu hafta içinde Merkür Akrep burcuna geçiş yaparak gerilemeye başlayacak. Peki, Merkür’ün Akrep burcundaki geri hareketi bize neler getirecek?

Her ne kadar Merkür Gerilemesi genel anlamda iletişimde sorunlar, hayatın daha yavaş akmaya başlaması, rahatsızlık ve can sıkıntısı hislerinin artması gibi anlamlara gelse de bu Merkür Gerilemesinin Akrep burcunda olması hepimiz için çok büyük önem taşıyor. Bu yüzden öncelikle Akrep burcunun özelliklerine yakından bakacağız.

Su grubu Akrep burçları etkileyici bakışları, gizemli ve güçlü karakterleriyle bulundukları ortamlarda hemen dikkati çekerler. Çoğu zaman sessizlikleriyle ön plana çıkan Akrep burçları az ve öz konuşurlar. Bazı şeyleri açıkta yaşamak yerine içlerinde tutmayı isterler. Tam olarak onların ne düşündüklerini çözemezsiniz.

Duygularını gizleme konusunda başarılıdırlar. Buna rağmen aslında duygusal bir burçtur. Sevdi mi çok sever. Fakat onlarla düşman olmak istemezsiniz. Kinleri ve intikam alma güçleri çok fazladır. Ona yapılanların karşılığını vermek için bazen yıllarca sabrederler. Gururlu ve cesur karakterde bir burçtur. Asla yalanlara göz yummaz. Kendi gibi herkesin güçlü karaktere sahip olmasını bekler.

Hisleri çok kuvvetlidir. Bazen sezgilerinin yönlendirmesiyle her şeyi açığa çıkartır. Rüyaları çıkan bir burçtur. Güven duygusu Akrep burçları için önemlidir. İş veya gönül ilişkisinde ilk baktığı şey güvenmektir. Güvenmediği anda kuşkucu yapısı onları ele geçirir. Sürekli kuşku duyduğundan insanlara tamamen duygularını açıklamakta zorlanır.

Bu durum kıskanç olmalarına da neden olur. Şüpheci tavrı diğer alanlarda ise başarı getirir. Araştırmacı özellikleri iş ve eğitim hayatında onları bir adım öne çıkartır. Ölüm, ölümden sonraki gizem ilgilerini çeker. Korku, gerilim, suç filmlerine karşı ilgileri vardır. Duygularını zirvede yaşadıklarından çok tutkulu olurlar.

Aslında Akrep burcunun bu özelliklerine baktığımızda Merkür Gerilemesinin genel anlamda bu özellikleri taşıyacağını ifade etmek mümkün. Kısacası iletişimde yaşanacak sorunların tek nedeni dürüstlüğün olmaması olacak. Dürüst davrananlar kazanacak ve iletişim sorunlarını aşacak. Bu süreçte hepimiz içimize kapanmak isteyeceğiz. Duygularımız hiç olmadığı kadar yoğunlaşacak.

Yaşayacağımız aksilikler karşısında biraz daha sakin kalabilir ve hırslanmazsak problemli durumlara yol açmadan bu süreci devam ettirebiliriz. Akrep burcu bu Merkür Gerilemesinde tüm tabuları yıkmaya geliyor. Bunun için tabi ki yapacağımız tüm seçimler büyük önem taşıyor. Bunu asla aklınızdan çıkartmayın.