Merkür ile Neptün Savaşı – İşler Karışıyor

Bu hafta sonunda Terazi burcundaki Merkür ile Balık burcunda geri hareket eden Merkür arasında 12 derecelik bir karşılaşma yaşanacak. Peki, Merkür Neptün savaşı bizi nasıl etkileyecek?

Hafta sonunda hayatımızı etkisi altına alacak ve önümüzdeki hafta içerisinde de etkisini sürdürecek olan Merkür Neptün savaşının bu yılın en güçlü karşılaşmalarından biri olacağını söylemek mümkün. Haliyle bu güçlü karşılaşma hayatımızı da alt üst edecek.

Bu dönemde Merkür ile Neptün gezegenleri Terazi ve Balık burçlarının etkisi altında olacağından hayatımıza Terazi ile Balık enerjisinin de gireceğini söylemek mümkün. Neptün, Balık burcunda geri hareket ettiğinden Terazi burcunda ileri hareket eden Merkür ile arasında ciddi bir zıtlaşma yaşanacak. Bu da hayatımızda mantık ve duygular arasında ciddi bir çekişme oluşacağı anlamına geliyor. Buna hazır olmamızda yarar var.

Merkür – Neptün savaşının bizim hayatımıza etkilerinden en önemlisi içimizde kopan fırtınaların zihnimizdeki stratejiler ile ortak yolu bulamaması olacak. Bu dönemde gezegensel enerjilerin etkisi ile özel hayatımıza mantığımızla yaklaşmaya çalışırken tam tersi iş hayatımızda da duygularımızla karar vermeye başlayabiliriz. İşlerin bu şekilde tamamen karışmaması için kendinizi kontrol etmeniz gerekli ama bu süreçte kontrol hiç de kolay olmayacak.

Aklımız ve duygularımızın yarışacağı bu günlerde duygusal karaktere sahip burçların kalbi ağır basacak, daha mantıklı hareket etmeye eğilimi olan burçların ise akılları ağır basacak ama bu karar aşaması çok da kolay olmayabilir. Soğuk terler dökmemiz olası. Alınganlıklar, duygusallıklar, mantıkla verilmiş ama aslında istemediğimiz kararlar havada uçuşacak da diyebiliriz.

Bu süreçte bir yanda pratik ve akılcı planlar yapacağız, kendimizi güvende hissetmek için en doğrusu neyse ona yöneleceğiz ama bir diğer yandan da kalbimiz aklımızı karıştıracak. Evli olan ya da ciddi ilişkisi olan burçların bir anlık istekle hareket edip partnerlerine sadakatsizlik yapmamak için dikkatli olmaları gerekli. Aklınız karıştığında ve duygularınızın ne demek istediğini anlayamadığınızda sonradan pişman olmaktansa olduğunuz yerden uzaklaşmalısınız. İlişkisi olmayan burçların ise yanlış ilişkiler içine girmemesi ve evlilik, nişan gibi konular için bu süreçte acele edilmemesi gerekiyor.

Merkür ile Neptün arasındaki savaş hepimiz için akıl karıştırıcı, işlerin rayından çıktığı ve bir o kadar da şenlikli bir dönemi de beraberinde getirecek. Buna hazırlıklı olur her zaman sağ duyu ile hareket ederseniz bu günlerde sadece etrafınızdaki eğlenceli olayların tadını çıkartırsınız. Gerçeklik duygusunu yitirmemeye ve hayal dünyasında yaşamamaya özen gösterin. Ayrıca etrafınızdaki kişilere karşı net olmayı da unutmayın.