Merkür Vesta Karesi

Bu hafta Boğa burcundaki Merkür ile Aslan burcundaki Vesta asteroidi arasında 6 derecelik bir kare açı oluşacak ve hayatımızı etkisi altına almaya başlayacak. Peki, Merkür – Vesta karesi hayatımızda neleri değiştirecek?

Merkür ile Vesta arasında oluşacak kare açı 2017 yılının en büyük üçüncü kare açısı olacak çünkü en güçlü gezegenlerden biri olan ve yaratıcılığı simgeleyen Merkür romantik enerji ile baharın simgelerinden biri olan Vesta karşı karşıya geliyor. Bu karşılaşmayı yine en güçlü ve vahşi burçlardan Boğa ile Aslan’ın desteklediğini de unutmamak gerekir. Bu yüzden Merkür Vesta kare açısı bizi en yoğun şekilde bu hafta etkilese de önümüzdeki aylarda da bu güçlü kare açının etkilerini hissetmeye devam edeceğiz.

Merkür ile Vesta arasında oluşan kare açının öncelikle yaratıcılık ve romantizm enerjisini arttıracağını söylemek mümkün. Bu dönemin en büyük ikinci özelliği ise dikkatimizi belli bir konuya yöneltmemizi sağlayacak olması. Bu bakımdan ilgilenmeniz gereken bir konu varsa o konuda istediğinizi elde edeceğinizi ifade edebiliriz ancak bu konuya odaklandığınız sırada finansal konuları göz ardı etmemelisiniz.

Merkür ile Vesta karesinde etkin burçlar Boğa ve Aslan olacağı için bu dönemde egomuzun ve özgüvenimizin de büyük ölçüde artacağını ifade etmek mümkün. Egomuzun artmasıyla etrafımızdaki insanları kırmaktan ya da onları güvensiz hissettirecek davranışlarda bulunmaktan kaçınmalıyız. Bu hafta olası tartışmaların geleneksel ve modern çatışmasından çıkacağını da söylemekte yarar var.

Bu dönemde romantik enerjinin güçlenmesi ile hem aşk hem iş hem de arkadaşlık ilişkilerimizdeki sorunlar çözülecek. Eğer partneriniz varsa bu hafta ilişkinizde yeni bir boyuta geçeceğinizi ifade etmek mümkün. Partneriniz yok ise bu hafta katıldığınız sosyal ortamlarda aşkın kapınızı çalması olası. Ancak Merkür ile Vesta’nın güçlü enerjisine rağmen bu dönemde gezegensel enerjilerin bizi duygusal anlamda hassaslaştıracağını da söylemekte yarar var. Etrafınızdaki kişilerin herhangi bir eleştirisinden fazlaca etkilenmemiz ve alınmamız mümkün.

Merkür – Vesta karesinin hayatımızı etkisi altına aldığı dönemde etrafımızdaki kişilerin sözlerini fazla dikkate almaz, sevdiklerimizi kırmaktan kaçınırsak hem yaratıcı hem de romantik enerjilerin etkisi altında kendimizi toz pembe bir dünyaya gelmiş gibi hissedebileceğiz. Bu hafta dertlerimizi unutup stres atmak için de oldukça uygun bir dönem olacak. Bu rahatlatıcı dönemi iyi değerlendirmemizde fayda var.