Venüs ile Juno Karesi Geçmişin Yaraları Siliniyor

Bu hafta içinde Aslan burcundaki Venüs gezegeni ile Terazi burcundaki Juno asteroidi arasında 10 derecelik bir kare açı oluşacak. Peki bu kare açı hayatımızı nasıl etkileyecek?

Aslan burcundaki Venüs ile Terazi burcundaki Juno asteroidi arasında oluşacak kare açı öncelikle bilgelik enerjisini açığa çıkartacak diyebiliriz. Ancak bu bilgelik enerjisi sanıldığının aksine yeni fikirler üretmek için değil geçmişten gelen yaraların sarılması için kullanılacak. Venüs ve Juno arasındaki kare açı hayatımızda zorluk yaşadığımız alanlarda problemlerin çözülmesini sağlayacak ve bizi bir adım ileri taşıyacak.

Venüs – Juno karesinin etkilerinden bir diğeri de sınırların ortadan kalkması olacak. Bu kare açı ile birlikte yaşadığımız acıların ve endişelerimizin önümüze koyduğu engelleri birer birer aşmaya başlayacağımızı söylemek mümkün. Sınırların kalkması ile her ne kadar üstümüze bir sihirli değnek dokunmuş gibi olmasak da artık çok daha özgür hissedeceğiz ve önceden de belirttiğimiz gibi açık yaralar sadece belli belirsiz gözüken izlere dönüşecek.

Venüs – Juno karesi ayrıca hayatımızda yaşadığımız acıların üzerini bir kabuk gibi kapatacak ve bu yaralardan dolayı artık canımız yanmayacak. Ancak üzeri kapanan yaralar Venüs ile Juno karesinin ortaya çıkarttığı bilgelik enerjisi sayesinde artık hayatımıza tecrübe olarak geri dönecek. Bu dönemden itibaren yapılan hatalardan ders almaya başlayacağız. Hataların telafisi için uğraşırken aynı zamanda da bu hataların sebep ve sonuçlarını düşüneceğiz. Bu nedenle bu sürecin tüm burçlar için çok yararlı olacağını söylemek mümkün.

Venüs ile Juno arasında oluşan karenin bu dönemde sorunların çözümlerinin daha kolay ortaya çıkmasına neden olacağını ve yaraları tecrübelere dönüştüreceğini söyledik. Bu etkiyi iyi yönde kullanmak ve ilerlemenizi hızlandırmak için Venüs ve Juno karesinin size sunduğu bilgelik enerjisine karşı direnmemelisiniz. Bu enerjiyi en iyi şekilde kullanıp geçmişten gelen sorunları halletmek sizin elinizde olacak.

Bu gezegensel kare açının Aslan ile Terazi burçlarında gerçekleşeceğini de unutmamak gerekiyor. Aslan ve Terazi burçlarının da etkisi ile üzerinizdeki ölü toprağını atacaksınız. Venüs ile Juno karesinin baharın gelişi gibi bir etki yaratacağını aklınızda bulundurun ve bu dönemi en iyi şekilde değerlendirmeye bakın.

Önümüzdeki günlerde artık acılarınızı kabullenip önünüze bakmanızın zamanı geldi. Geriye dönüp pişmanlık yaşamak için çok geç. Hayatınızı boş yere harcamaktansa daha verimli olacağınız alanlara yönelmeli ve size iyi gelen insanlarla daha fazla vakit geçirmelisiniz. Eğer köşeye sıkışmış hissediyorsanız Venüs – Juno karesi size çok iyi gelecek.