7 Tarot Kart Açılımı Nedir, Nasıl Yapılır?

7 Tarot açılımı en kapsamlı açılımlardan biridir. Kartların hepsinin farklı bir anlamı vardır. Bu sebeple 7 farklı ana kategoride bilgi verir. Bu bilgiler bazen yönlendirici bazen de durumu açıklayıcı etkilere sahip olabilir. Kartların dizilimi falcılar tarafından genellikle at nalı şekli kullanılır. Kuzeye ve güneye bakan at nalı şeklinde kartlar sıralı olarak dizilir.

Fal sahibi dilediğini tuttuktan sonra hangi niyeti için fal baktıracaksa ona odaklanmalıdır. Herhangi bir problem için bakılmasının dışında dönemlik yaşanan olaylar gibi belirleyici sorular sorulmalıdır. Eğer Tarot falında ne sorulur sorusu aklınızdaysa yazımızı inceleyebilirsiniz.

Kuzey ve Güney Yönde Bulunan 

Kartların dizilişi falın yorumlanması açısından önemlidir. Soldan ya da sağdan başlayarak sıralı olarak dizilmesinde bir sakınca yoktur. Kartlar dizilirken 4 numaralı kartın diğerlerini üçerli olarak ayırmasına dikkat edilmelidir. Yani 1-2-3 ortada 4, 5-6-7 şeklinde dizilmelidir. Tek dikkat edilmesi gereken nokta güney ya da kuzey yönüne doğru seçimin yapılmasıdır. At nalının kuzey ya da güney yönünden hangisini seçeceğini bilmeyenler için ise kendi durumuna bakarak bir seçim yapılmalıdır.

Kendini diğer insanlardan üstte (müdür, yönetici, baba gibi) hisseden fal sahipleri 4 numaralı kartı en tepeye getireceği şekilde açmalıdır. Yani güney yönüne bakan at nalı şeklini tercih etmelidir. Eğer sormak istediği soru kendisinden üst noktada (fal sahibinin yöneticisi, müdürü vb) ise veya kariyeri ile ilgili bir noktada yükselme durumu varsa, 4 numaralı kartı tabana yani kuzeye olacak şekilde koymalıdır.

Kartların ters gelmesi durumunda anlamlarının nasıl yorumlanacağını şu şekilde öğrenebilirsiniz. Kartları seçerken Tarot ve burçlar kavramlarının birbirleriyle bağlantılı olduğunu unutmamak gerekir. Örneğin; su grubu burçların Tarot kartına göre yorumlanması en doğru yorum şekli olacaktır.

7 Tarot Açılımında Kartların Anlamı Nelerdir?

Kart 1: Geçmiş Tarih ya da Sebepleri Anlatır

Şu an fal sahibinin içerisinde bulunduğu durumun sebeplerini, neden şu anda böyle bir durumun yaşandığı konusunda bilgiler verir. Bu durumun yaşanmasına neden olan tüm hataların bu kartta belirtilmektedir. 7 Tarot açılımındaki ilk kart kısaca geçmişin izlerinin sebeplerini ve problemleri anlatır. Yorumcu bu karta bakara fal sahibinin neden bu duruma geldiğini anlatır.

Kart 2: Şu An Yaşanan Durumla İlgili Bilgi Verir

Fal sahibine şu an yaşadığı durum, gündeminde olan durumlar, hala yaşanmaya devam ediyor olan sorunlar ve son olarak geçmişin bugüne etkileri hakkında bilgi verir. Yorumcu bu noktada fal sahibine şu anda yapmakta olduğu hatalarıyla alakalı bilgi verir. Çünkü bu kartın amacı henüz müdahale edilebilir durumlarla ilgili ikazlarda bulunur.

Kart 3: Gizli Olayları Ortaya Çıkarır

3 numaralı kart kişinin görüş alanının dışını ifade eder. Arkasından konuşanlar, gizli işler çevirenler, kişinin bilmediği gerçekler bu kartın yorumunda gizlidir. Yorum yapan kişi bu kartta çok iyi odaklanmalıdır. Fal sahibinin yaşayabileceği olumsuz durum ve ayrıntılardan bahsedilir. Bu noktada gelen kartların pozitif olması aslında olumlu bir durum değildir. Çünkü pozitif kartların da gizli olaylara sahip olduğu şeklinde yorumlanmaktadır.

Kart 4: Merkez Kart

4 numaralı hanede bulunan bu kart, fal sahibinin yaşadığı durumun merkezini simgeler. Birçok Tarot yorumcusu bu hanedeki kartın kendisini temsil etmesi adına yorumlar. Ancak sizler yorumlarken hayatınızın merkez durumunu, problemi ya da olayı şeklinde düşünebilirsiniz. Bu kart bir kişiyi temsil ettiğinde, olaylara bakış açısı da o kişiye yönelik olarak yorumlanmaktadır.

Kart 5: Dış Etkenler ve Gelecekteki Etkileri Simgeler

Bu kart numarasında yaşanan durumun farklı kişiler ve dış etkenler açısından yorumuna bakılmaktadır. Bazen olayların merkezinde değil, dışarıdan bakan kişilerden gelebilecek olan yardımları simgeler. Bu hanedeki kart aynı zamanda dışarıdan gelebilecek saldırı ya da entrikaları da işaret etmektedir. Bu hanedeki kart, merkezdeki karta direkt bakıyorsa sinsi planları ifade etmektedir.

Kart 6: Tavsiye ve Nasihatler Verir

Söz konusu yaşanan durum ile ilgili en doğru davranışın ne olduğu 6 numaralı kartta gizlidir. Bu hanedeki kart yorumcu tarafından dikkatli bir şekilde anlatılmalıdır. Çünkü fal sahibinin direkt olarak ne yapacağıyla da ilgili bilgi verir. Bazen yaşanan problemin çıkışı için de gerekli çözümü sunar.

Kart 7: Geleceğe Yönelik Sonuçları Anlatır

Yaşanan durumların ne şekilde sonuçlanacağı hakkında yanıt verir. Olayların nasıl sonuçlanacağını ve gelecekte o kişiye neler sağlayacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Kart sonuçlardan bahseder; ancak kişinin ne şekilde hareket ettiği de sonuçları etkileyen bir durumdur. Bu unutulmadan yorum yapılmalıdır.


7 Tarot Kart Açılımı Nedir, Nasıl Yapılır? yazımızın yanı sıra Youtube kanalımızdan sizler için hazırladığımız Tarot videolarını da izleyebilirsiniz. Ayrıca profesyonel falcılarımız aracılığıyla; Kahve, Tarot, Katina, Su ve Yıldızname gibi falları da baktırabilirsiniz.