Kahve Falında Tavuk Görmek Ne Anlama Gelir?

Kahve falında tavuk görmek genellikle mutlu haberler ve şifa anlamını taşır. Usta falcılar tarafından yapılan yorumlara göre kuş familyasından bir hayvan olduğu için haber anlamını da taşır. Yani kısaca falda tavuk; mutlu haberlerin geleceği ve fal sahibinin sevineceği anlamını taşır. Ancak söz konusu haber kısa sürede gelmeyecektir. Falda görülen sayı ve zaman imgeleriyle beraber değerlendirilerek haberin ne zaman geleceği konusunda yorum yapılabilmektedir.

Falda tavuk ve horoz sık sık karıştırılabilmektedir. Falda horoz görmek genellikle aşk hayatının yakında güzelleşeceği ve maddi sıkıntıların geride bırakılacağını müjdeler. Tavuk ise güzel haberlerin yolda olduğunu belirtir.

Sağlık Sorunlarından Kurtulacağınızı Müjdeler

Falda tavuk görmek genel olarak müjdeli haberleri kapsar. Bu güzel haberlerin içerisinde sağlık sorunlarının da yakın zamanda geride bırakılacağını fal sahibine müjdeler. Fal sahibinin yaşadığı sağlık problemleri ne kadar ciddi olsa da tedavinin başarılı bir şekilde geçeceğini, yakın zamanda turp gibi ayağa kalkacağını haber verir.

Kahve Falında Tavuk Hane İçinin Ferahlayacağını Simgeler 

Bazı fal yorumcularına göre falda tavuk görmek, hane içerisinde bir ferahlama yaşanacağının habercisidir. Hane içinde yaşanan maddi, manevi sorunların geride kalacağını işaret eder. Ayrıca fal sahibinin ailesi ile olan ilişkilerinde yaşadığı problemlerin de yakın zamanda çözüm bulacağını ifade eder.

Aşk Çok Yakında Olabilir!

Falda tavuk aşk hayatında yaşanacak olan gelişmelerin habercisidir. Fal sahibinin bir ilişkisi yok ise aşkın çok yakında olduğunun habercisidir. İlişki içindeyse, yakın zamanda ilişkisinde büyük bir adım atılacağını işaret eder. Ayrıca fal sahibinin ilişki içerisinde olduğu kişi ile yaşadığı problemlerinde çözüleceğini ifade eder.

Aşk hayatının iyileşmesinin yanı sıra merhametli bir döneme girileceğini ifade eder. İlişkideki yaşanan sert tartışmalarda daha merhametli ve anlayışlı olunması gerektiğini öğütler.

Kahve Falında Tavuk ve Civciv Görmek 

Falda tavuk ve civciv görmek genellikle fincanın neresinde çıktığına göre yorumlanır. Eğer fal sahibi genç ise yakın zamanda annesine olan ihtiyacının artacağına yorumlanır. Fal sahibinin çocuğu var ise hayırlı haberler alacağına işaret eder. Aynı zamanda aile ile geçirilen zamanın arttırılması şeklinde de ifade edilmektedir.

Uzun Süredir Beklenen Terfi Yakında Olabilir 

Kahve falında tavuk aynı zamanda uzun süredir beklenen bir terfinin de yolda olduğunun habercisidir. Bire bin katarak yoluna devam eden fal sahibini simgeler. Fal sahibinin bereketli bir döneme gireceğini ifade eden tavuk figürü, zor günler için yatırım yapılması gerektiğini de işaret eder.

Falda Tavuk ve Yengeç Figürü Birlikte Çıkabilir 

Falda tavuk ve yengeç figürlerinin birlikte çıkması, fal sahibinin güzel ya da yakışıklı bir kişi ile tanışacağının habercisidir. Falda yengeç görmek genellikle güç ve para anlamı taşırken, tavuk ile birlikte çıktığında güzelliği simgeler. Fal sahibi bekarsa tanışacağı bu güzel ya da yakışıklı kişi ile uzun bir ilişkisi olacaktır. Fal sahibi evli ise, bu güzel ya da yakışıklı kişinin zekasından faydalanarak iş yapacağı anlamını taşımaktadır.

Kahve Falında Tavuk ve Horoz Yeni Bir Dönemi Simgeler

Tavuk ve horoz figürlerinin aynı anda falda görülmesi yeni bir dönemi simgeler. Çünkü horoz sabah hayvanıdır. Sabahın ilk ışıklarında insanları uyandırması ile bilinen horoz, tavuk ile birlikte görüldüğünde yeni bir başlangıç anlamı taşımaktadır. Fal sahibinin girişmeyi düşündüğü iş ya da hayatında yapmak istediği değişikliklere başlamak için doğru bir zamanda olduğunu ifade eder.

Fincan Dibinde Tavuk Maddi Sıkıntıları İşaret Eder

Fal sahibinin fincanının dip kısmında görülen tavuk figürü sıkıntılı dönemleri işaret eder. Maddi olarak sıkıntılı bir döneme girileceğinin habercisidir. Bu sebeple fal sahibine yatırım ve birikim yapmasını öğütler. Ancak yine de yanındaki imgelere göre yorumlanır. Fincan dibindeki tavuk bir tepe üzerinde çıkmışsa, ani kararlar verilerek atılan adımlar konusunda uyarıcı bir etkiye sahiptir.