Tek Kart Tarot Falı Nedir ve Nasıl Bakılır?

Tek Kart Tarot Falı genellikle kesin cevaplar istenilen konular için kullanılan bir açılım şeklidir. Kökeni tam olarak bilinmese de Tarot falı, en eski kehanet yöntemlerinden biridir. Herhangi bir konuda kafa karışıklığı yaşanması durumunda net bir cevap için Tek Kart Tarot Falı açılımı yapılır. Birden fazla kart seçilerek bakılan Tarot falında çıkan cevaplar, birbirini zaman ve olaylar anlamında destekler. Tek kart halinde bakılan falda ise kafamızdaki sorulara yanıt verirler.

Tek Kart Tarot Falı Nedir? 

İnsanlar bazen duygusal bazen de fiziki olaylar sebebiyle kendilerini kararsız durumlar içerisinde bulabilirler. Kararsız durumların yaşandığı zamanlarda ise kafalarındaki karışıklık için net bir cevap ararlar. Bu tür zamanlarda direkt bir yanıta ulaşılmak istenildiğinde en keyifli ve kolay seçenek Tek Kart Tarot Falı’dır. Tek kart açılımı ile yapılan bu fal, diğer açılımlara kıyasla en net cevabı veren fal çeşididir. Diğer açılımlardan farklı olarak yalnızca bir kartın yorumlaması yapılmaktadır. Kafadaki problem ve karışıklık ne ise tek bir kart onu çözüme ulaştıracak cevabı açıklayacaktır.

Tarot destesinde toplamda 78 adet kart bulunmaktadır. Ancak bu Tarot kartlarının ters çıkması ihtimali de düşünüldüğünde toplam 156 kart kullanılmaktadır. Tek kart açılımda bu sebeple kartın ters anlamı da düşünülerek yorum yapılmalıdır. Bu açılım türünde karmaşık sorulara tatmin edici cevaplar bulmak zordur. Bu sebeple genellikle kararsız kalınan durumlar için evet-hayır cevabı alınabilecek sorularda tek kart açılımı yapılır. Yani; cevabı net olabilecek sorular için bu açılım kullanılmaktadır.

Tek Kart Açılımı Nasıl Yorumlanır?

Tek kart açılımında öncelikle falı baktıracak kişinin kafasındaki sorunun net olması gereklidir. Karmaşık durumların değil, cevabı net olan sorular için tek kart açılımı yapılmaktadır. Bu sebeple öncelikle fal sahibi kafasındaki soruyu, cevabı evet ya da hayır olacak şekilde belirlemelidir. Daha sonra iyice karıştırılan deste arasından bir adet kart seçimi yapılmalıdır. Kart seçimi yapılırken konsantre olunmalı, kafadaki soruya odaklanılmalıdır. Daha sonra çıkan kart anlamına göre yorumlanmalıdır. Çıkan kartın iyi ya da kötü anlamlı olması cevapta büyük bir belirleyici etkiye sahiptir. Bu sebeple kart yorumu sırasında cevabın ne olduğu kolaylıkla anlaşılabilmektedir.

Falın yorumu yapılırken kartın düz ve ters anlamlarına dikkat edilmelidir. Örneğin; Asılan Adam kartı düz çıktığında olumsuz bir anlama sahiptir. Ancak Asılan Adam kartının ters çıkması, durumu olumlu hale getirecektir. Çünkü; Asılan Adam’ı ters çevirmek aslında onun doğru pozisyona gelmesi anlamını taşır. Çekilen kartı yorumlarken fal sahibinin burcu da göz önünde bulundurulmalıdır. Örneğin; Ateş grubu burçlar için özel Tarot kartları mevcuttur. İmparator, Güç ve Denge kartları ateş grubu burçların temsilcileridir. Bu sebeple kartın yorumunda daha karakteristik cevapların verilebilmesinde rol oynarlar.

Tek Kart Açılımı Hangi Durumlar İçin Uygundur?

Tarot falında tek kart açılımı ile net cevaplar alınmaktadır. Bu sebeple bu açılımın en iyi sonuç verebileceği durumlar öncelikle iki seçenek arasında kalınan durumlardır. İki seçenek arasında karar verilemediğinde Tek Kart Tarot Falı en iyi sonucu verecektir. Önemli kararlar alınacağı zaman bir yol göstericiye ihtiyaç duyulduğunda da en etkili sonuç, yine tek kart açılımı ile alınmaktadır. Bunların yanı sıra ilişkisinde sorun yaşayanlar için Tarot açılımı yapılabilmektedir. Bu açılım birden fazla kart ile de yapılabilmektedir. Ancak ilişkinin devam edip etmeyeceği gibi kesin cevaplı sorularda tek kart açılımı en kestirme fal türüdür.

Tek Kart Tarot Aşk Falı Nedir

Tarot aşk falı, aşkla ilgili sorulara cevap aranan bir fal türüdür. Bu falda, aşk hayatı, ilişkiler ve potansiyel ortaklarla ilgili geleceğe dair ipuçları elde etmek için tarot kartları kullanılır

Tarot kartlarının sembolik anlamları, fal okuyucusu tarafından yorumlanır ve falı yorumlayan kişi aşkla ilgili sorulara yanıtlar bulur. Her kartın kendine özgü bir anlamı ve sembolizmi olduğundan, aşkla ilgili konuları anlamak için bu kartlar kullanılabilir.


Tek Kart Tarot Falı Nedir ve Nasıl Bakılır? yazımızın yanı sıra Youtube kanalımızdan sizler için hazırladığımız Tarot videolarını da izleyebilirsiniz. Ayrıca profesyonel falcılarımız aracılığıyla; Kahve, Tarot, Katina, Su ve Yıldızname gibi falları da baktırabilirsiniz.